Technologia

Za parkowanie w East Riding zapłacisz telefonem!

Arkadiusz Lorenc | 08.03.2017 | Transport, Lokalne, Technologia

Dzięki nowoczesnemu systemowi kierowcy parkujący na publicznych parkingach w East Riding będą mogli zapłacić za postój przy pomocy specjalnej aplikacji na telefon. Władze zdecydowały się na wprowadzenie nowoczesnego systemu bezgotówkowych płatności, by ułatwić mieszkańcom korzystanie z parkingów. System nazywa się MiPermit i można uzyskać do niego dostęp zarówno przez smartfon, jak i przez komputer. Kierowca, który zapłaci za postój za... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 974, dzisiaj: 0

Siemens rekrutuje na potęgę — wciąż powstają nowe miejsca pracy!

Arkadiusz Lorenc | 03.12.2016 | Lokalne, Praca, Technologia

Niemal każdego miesiąca firma Siemens otwiera kolejny nabór na pracowników w fabryce turbin wiatrowych w Hull. Fabryka turbin wiatrowych w Hull ruszyła. Pierwsze wiatraki już są produkowane. Część pracowników już zatrudniono — kolejnych Siemens nadal poszukuje. Tylko w ubiegłym roku do obsługi produkcji, pakowania i wykańczania elementów turbin wiatrowych zatrudniono 140 osób. Teraz szef fabryki Jason Speedy poinformował, że już... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3993, dzisiaj: 0

Ważne! Zmiany dla niepłacących abonamentu TV w UK!

Arkadiusz Lorenc | 01.09.2016 | Wielka Brytania, Technologia

1 września zmieniły się zasady płacenia za TV licence w Wielkiej Brytanii. Nowe prawo oznacza, że część osób będzie zmuszona wykupić abonament telewizyjny. Do tej pory abonament w wysokości £145,50 opłacali tylko ci użytkownicy, którzy oglądali programy telewizyjne na żywo. Ci, którzy oglądali programy wyemitowane wcześniej, korzystając z dowolnej platformy VOD, nie musili wykupywać licencji TV. Na stronie TVLicensing.co.uk przeczytać... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2087, dzisiaj: 0

Szybkie darmowe Wi-Fi w centrum Hull

Arkadiusz Lorenc | 17.08.2016 | Lokalne, Technologia

Firma Connexin podpisała właśnie umowę z magistratem w Hull dotyczącą dostępu do internetu w przestrzeni publicznej miasta. Dzięki nowej umowie, którą firma Connexin zawarła z urzędem miasta na dziesięć lat, większość przestrzeni publicznej na terenie starego miasta w Hull zostanie pokryta zasięgiem bezpłatnej sieci Wi-Fi. Sieć dostępna będzie także przy Queen Victoria Square i w marinie. Hotspoty pojawią się ponadto... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1012, dzisiaj: 0

Problem z graczami Pokemon Go

Arkadiusz Lorenc | 12.08.2016 | Wielka Brytania, Polska, Technologia

Pokemon Go to aplikacja na telefon, która pozwala na chwytanie pokemonów. Aby móc je złapać trzeba jednak wyjść z domu. I tu zaczyna się problem. Gracze chwytają dziwne stworzenia nawet w miejscach o dużej wadze historycznej. Pokestopy to miejsca, które szczególnie przyciągają graczy w Pokemon Go. Dlaczego? Bo można przy nich chwytać te stworzenia oraz zdobywać przedmioty potrzebne w grze... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1427, dzisiaj: 0

Darmowy internet domowy dla mieszkańców Hull!

Arkadiusz Lorenc | 23.06.2016 | Lokalne, Finanse, Technologia

Władze miasta Hull postanowiły ufundować mieszkańcom darmowy Internet, z którego będą mogli korzystać w swoich domach. Chodzi o to, by zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci. To pierwsza tego typu inicjatywa w Hull. Władze, przy współpracy operatora KCOM, dostarczą aż do 150 domów przy Orchard Park darmowy internet. Okazuje się bowiem, że mieszkańcy tych okolic rzadziej niż mieszkańcy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4172, dzisiaj: 0

W okolicy Hull powstanie 700 nowych miejsc pracy!

Arkadiusz Lorenc | 21.06.2016 | Lokalne, Biznes, Technologia

To bardzo ciekawy projekt. Dwie duże firmy zamierzają wspólnymi siłami otworzyć między Hull i Hedon nową inwestycję — park energetyczny Yorkshire Energy Park. A to oznaczałoby powstanie około 700 miejsc pracy! Firmy Sewell Group z Hull oraz MS3 Networks z Hessle połączyły siły. Zamierzają przy pomocy ekspertów z Chiltern Group otworzyć park energetyczny Yorkshire Energy Park. Plan, który przedstawiono niedawno,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1917, dzisiaj: 0

Absurd! Czy NHS zamierza zastąpić lekarzy… aplikacją?!

Arkadiusz Lorenc | 13.06.2016 | Wielka Brytania, Technologia, Zdrowie

Już od jakiegoś czasu testowane są aplikacje, które pomagają zdiagnozować poważne choroby, takie jak choroby płuc czy serca. Dotychczas traktowano je jednak raczej jako technologiczną ciekawostkę. NHS postanowił, że być może już wkrótce się to zmieni! Aplikacja iStethoscope ma być jednym z programów na smartphony, z których oficjalnie będą mogli korzystać brytyjscy pacjenci, by samodzielnie stawiać sobie diagnozy. Przedstawiciele NHS... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1329, dzisiaj: 1

Szklaną windą na szczyt Humber Bridge wjedziesz już wkrótce!

Arkadiusz Lorenc | 14.05.2016 | Lokalne, Rozrywka, Technologia

W lutym pisaliśmy o tym, że już za jakiś czas będzie można najprawdopodobniej wjechać szklaną windą na szczyt wieży North Tower mostu Humber Bridge. Teraz wiemy już, że projekt nie pozostanie tylko na papierze. Kiedy zostanie zrealizowany? Władze miasta przypuszczają, że szklana winda będzie cieszyć się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko ze strony turystów, ale też mieszkańców Hull i okolic —... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1811, dzisiaj: 0

Jakiego operatora wybrać w Hull? Znamy wyniki testu różnych sieci!

Arkadiusz Lorenc | 20.04.2016 | Lokalne, Technologia

Najnowsze badania pokazują, że z sieci 4G użytkownicy urządzeń mobilnych mogą korzystać tylko czasami — a w każdym razie nie przez cały czas, jak mogliby sobie tego życzyć. Sieci komórkowe pozostawiają wiele do życzenia. Która najlepiej sprawdza się w naszym regionie? Zasięg telefonu komórkowego zależy w dużej mierze od tego, w jakiej sieci działa urządzenie. I chociaż Hull wypada na... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1577, dzisiaj: 1

Strona 1 z 71 2 3 7