Szkoła

Uwaga! Czerwonka atakuje szkoły i przedszkola w Anglii!

Arkadiusz Lorenc | 07.02.2017 | Wielka Brytania, Szkoła, Zdrowie

Czerwonka bakteryjna to choroba zakaźna przewodu pokarmowego, która powoduje między innymi ciężkie wymioty. Nieleczona może prowadzić do śmierci. W Anglii odnotowuje się tymczasem coraz więcej przypadków zachorowań na czerwonkę. Czy epidemia jest już blisko? Specjaliści zajmujący się zdrowiem publicznym alarmują — w angielskich szkołach odnotowano w tym roku wyjątkowo dużo przypadków czerwonki bakteryjnej. To poważna choroba, które może prowadzić do... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2650, dzisiaj: 2

Wkrótce koniec zapisów do podstawówek!

Arkadiusz Lorenc | 30.12.2016 | Wielka Brytania, Edukacja, Szkoła

Jeśli twoje dziecko przyszło na świat między 1 września 2012 a 31 sierpnia 2013 roku, będzie musiało iść do szkoły w roku szkolnym 2017/2018. Sprawdź, do kiedy najpóźniej musisz zapisać je do podstawówki! Dzieci powinny zacząć naukę w szkole na jesieni. Rodzice mogą zdecydować jednak, że chcą, by ich pociecha poszła do szkoły nieco później, jeśli uznają, że tak będzie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 367, dzisiaj: 0

Brytyjskie nastolatki nie znają angielskiego!

Arkadiusz Lorenc | 02.12.2016 | Wielka Brytania, Edukacja, Szkoła

To szokująca wiadomość — w Wielkiej Brytanii szerzy się analfabetyzm! Badania przeprowadzone przez Cambridge Assessmen pokazały, że brytyjskie nastolatki nie potrafią poprawnie zapisać wyrazów nawet tak prostych jak „off”. Co jakiś czas w każdym kraju sprawdzana jest umiejętność pisania przez dzieci i młodzież. Dane można potem ze sobą porównać i opracować na tej podstawie wnioski. Czasem są one naprawdę szokujące.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 665, dzisiaj: 2

Dzieci będą w szkole poznawać historię miasta

Arkadiusz Lorenc | 27.11.2016 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Szkoła

William Wilberforce i Amy Johnson to tylko dwie z wielu ważnych postaci historycznych, które były związane z Hull, i o których nasze dzieci będą się uczyć w szkołach podstawowych już w tym roku. Nauczalnie historii Hull w lokalnych szkołach podstawowych właśnie się rozpoczyna. Dzieci w ramach lekcji poznają 20 zagadnień związanych z naszym miastem. Dzięki temu lepiej będą rozumieć problemy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 264, dzisiaj: 2

Half term w Hull – mnóstwo atrakcji dla każdego!

Arkadiusz Lorenc | 24.10.2016 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Szkoła

Już od dzisiaj nasze pociechy mogą cieszyć się tygodniem wolnym od nauki szkolnej. I o ile jeden czy dwa dni lenistwa są zupełnie w porządku, to w końcu zaczyna się przecież nudzić. Sprawdź, jak temu zaradzić! Half term, który właśnie się zaczął, minie oczywiście pod znakiem bardzo popularnego w Wielkiej Brytanii Halloween. W Hull i w regionie nie zabraknie imprez tematycznych, jak... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 647, dzisiaj: 1

10. urodziny Polskiej Szkoły im. Ireny Sendlerowej w Hull

Marta Jabłońska | 13.10.2016 | Imprezy, Edukacja, emigracja, Szkoła

W ubiegłą sobotę (8 października) Polska Szkoła im. Ireny Sendlerowej w Hull obchodziła okrągłą, 10. rocznicę istnienia! Z tej okazji dyrekcja, a także Rada Rodziców przygotowała wspaniałą uroczystość. Polska Szkoła im. Ireny Sendlerowej w Hull powstała jesienią 2006 roku. Z inicjatywy kilku nauczycieli i rodziców już we wrześniu 2006 roku naukę w Szkole rozpoczęło 20 uczniów. Ze względu na coraz... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 639, dzisiaj: 1

Szok! Wyprawka szkolna kosztuje AŻ TYLE!

Arkadiusz Lorenc | 02.09.2016 | Wielka Brytania, Edukacja, Szkoła

Początek roku szkolnego w Wielkiej Brytanii już za pasem. Rodzice już martwią się o wyprawkę. I nic dziwnego, bo jej koszt może przyprawić o zawrót głowy. W ciągu minionych dziesięciu lat koszt zakupu wyprawki szkolnej wzrósł aż o 43%, obliczyli eksperci Nationwide Credit Card. Teraz rodzice muszą wydać na nią średnio £186,24. A jeśli mają kilkoro dzieci, ta kwota ulega... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1048, dzisiaj: 1

Przepełnione klasy w Hull. Jak można się uczyć w takich warunkach?

Arkadiusz Lorenc | 25.08.2016 | Lokalne, Edukacja, Szkoła

Jak podaje Daily Mail, niektóre szkoły w Hull borykają się z problemem zbyt dużej liczby uczniów. Klasy są przepełnione. Niekiedy dramatycznie, bo liczba uczniów dwukrotnie przekracza narzucone prawem limity. Jak można się uczyć w takich warunkach? Zgodnie z oficjalnymi danymi, w jednej ze szkół w mieście (St Richard's VC Academy przy Marfleet Lane w East Hull) liczba uczniów wyniosła 58.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 605, dzisiaj: 0

Uczniowie będą poznawać w szkole historię Hull

Arkadiusz Lorenc | 30.07.2016 | Lokalne, Edukacja, Kultura, Szkoła

Przynajmniej w czterdziestu szkołach podstawowych w mieście wprowadzony zostanie program nauczania określany nazwą „Hull Curriculum”. Dzięki niemu dzieci od najmłodszych lat poznawać będą historię i kulturę miasta, w którym przyszło im żyć! Stworzenie sylabusa związane jest oczywiście z przyznaniem Hull tytułu Brytyjskiego Miasta Kultury 2017. Chociaż projekt powstał już dwa lata temu, to w szkołach program nauczania obowiązywać będzie dopiero... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 629, dzisiaj: 0

Uczeń zaatakował nauczycielkę w Hull!

Arkadiusz Lorenc | 16.07.2016 | Lokalne, Policja, Szkoła

Do skandalicznego zdarzenia doszło niedawno w Hull. Czternastoletni uczeń rzucił w nauczycielkę dwoma krzesłami, a następnie popchnął ją. Powód? Kazała mu opuścić salę lekcyjną. Chłopiec dostał ujemne punkty, choć — jego zdaniem — nie zasługiwał na nie. Zdenerwowało go to do tego stopnia, że zaczął przeszkadzać na lekcji. Próbował w ten sposób wyrazić swoją złość spowodowaną karą, jaka go spotkała.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1427, dzisiaj: 0

Strona 1 z 131 2 3 13

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności