Szkoła

Fałszywy alarm bombowy i uzbrojony napastnik w szkołach w regionie

Arkadiusz Lorenc | 12.06.2017 | Lokalne, Policja, Szkoła

W szkołach Wolfreton School w Willerby oraz Sirius Academy West w Hull ogłoszono alarm bombowy — choć bomby, jak się okazało, nie było. Hymers College z kolei zamknięto w czwartek na kilka godzin w związku ze zgłoszeniem, że na teren placówki wtargnął uzbrojony napastnik. Zdaje się, że zagrożenie atakiem terrorystycznym staje się pożywką dla dowcipnisiów, którzy — chcąc wykorzystać niespokojne... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1927, dzisiaj: 0

Zniżki dla uczniów uczących się polskiego za granicą

Arkadiusz Lorenc | 20.04.2017 | Wielka Brytania, Polska, Szkoła

Uczniowie, którzy uczą się w szkołach polonijnych w Wielkiej Brytanii i innych krajach na całym świecie lub chodzą na zajęcia z języka polskiego, organizowane w szkołach obcego systemu oświaty, będą mogli korzystać ze zniżek na komunikację publiczną w Polsce. Z inicjatywą zmiany prawa w tym zakresie wyszedł po raz pierwszy prezydent Andrzej Duda pod koniec ubiegłego roku. Sprawą zajęły się... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1092, dzisiaj: 0

Uwaga! Czerwonka atakuje szkoły i przedszkola w Anglii!

Arkadiusz Lorenc | 07.02.2017 | Wielka Brytania, Szkoła, Zdrowie

Czerwonka bakteryjna to choroba zakaźna przewodu pokarmowego, która powoduje między innymi ciężkie wymioty. Nieleczona może prowadzić do śmierci. W Anglii odnotowuje się tymczasem coraz więcej przypadków zachorowań na czerwonkę. Czy epidemia jest już blisko? Specjaliści zajmujący się zdrowiem publicznym alarmują — w angielskich szkołach odnotowano w tym roku wyjątkowo dużo przypadków czerwonki bakteryjnej. To poważna choroba, które może prowadzić do... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3082, dzisiaj: 0

Wkrótce koniec zapisów do podstawówek!

Arkadiusz Lorenc | 30.12.2016 | Wielka Brytania, Edukacja, Szkoła

Jeśli twoje dziecko przyszło na świat między 1 września 2012 a 31 sierpnia 2013 roku, będzie musiało iść do szkoły w roku szkolnym 2017/2018. Sprawdź, do kiedy najpóźniej musisz zapisać je do podstawówki! Dzieci powinny zacząć naukę w szkole na jesieni. Rodzice mogą zdecydować jednak, że chcą, by ich pociecha poszła do szkoły nieco później, jeśli uznają, że tak będzie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 729, dzisiaj: 0

Brytyjskie nastolatki nie znają angielskiego!

Arkadiusz Lorenc | 02.12.2016 | Wielka Brytania, Edukacja, Szkoła

To szokująca wiadomość — w Wielkiej Brytanii szerzy się analfabetyzm! Badania przeprowadzone przez Cambridge Assessmen pokazały, że brytyjskie nastolatki nie potrafią poprawnie zapisać wyrazów nawet tak prostych jak „off”. Co jakiś czas w każdym kraju sprawdzana jest umiejętność pisania przez dzieci i młodzież. Dane można potem ze sobą porównać i opracować na tej podstawie wnioski. Czasem są one naprawdę szokujące.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1003, dzisiaj: 1

Dzieci będą w szkole poznawać historię miasta

Arkadiusz Lorenc | 27.11.2016 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Szkoła

William Wilberforce i Amy Johnson to tylko dwie z wielu ważnych postaci historycznych, które były związane z Hull, i o których nasze dzieci będą się uczyć w szkołach podstawowych już w tym roku. Nauczalnie historii Hull w lokalnych szkołach podstawowych właśnie się rozpoczyna. Dzieci w ramach lekcji poznają 20 zagadnień związanych z naszym miastem. Dzięki temu lepiej będą rozumieć problemy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 583, dzisiaj: 0

Half term w Hull – mnóstwo atrakcji dla każdego!

Arkadiusz Lorenc | 24.10.2016 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Szkoła

Już od dzisiaj nasze pociechy mogą cieszyć się tygodniem wolnym od nauki szkolnej. I o ile jeden czy dwa dni lenistwa są zupełnie w porządku, to w końcu zaczyna się przecież nudzić. Sprawdź, jak temu zaradzić! Half term, który właśnie się zaczął, minie oczywiście pod znakiem bardzo popularnego w Wielkiej Brytanii Halloween. W Hull i w regionie nie zabraknie imprez tematycznych, jak... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 921, dzisiaj: 0

10. urodziny Polskiej Szkoły im. Ireny Sendlerowej w Hull

Marta Jabłońska | 13.10.2016 | Imprezy, Edukacja, emigracja, Szkoła

W ubiegłą sobotę (8 października) Polska Szkoła im. Ireny Sendlerowej w Hull obchodziła okrągłą, 10. rocznicę istnienia! Z tej okazji dyrekcja, a także Rada Rodziców przygotowała wspaniałą uroczystość. Polska Szkoła im. Ireny Sendlerowej w Hull powstała jesienią 2006 roku. Z inicjatywy kilku nauczycieli i rodziców już we wrześniu 2006 roku naukę w Szkole rozpoczęło 20 uczniów. Ze względu na coraz... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 992, dzisiaj: 0

Szok! Wyprawka szkolna kosztuje AŻ TYLE!

Arkadiusz Lorenc | 02.09.2016 | Wielka Brytania, Edukacja, Szkoła

Początek roku szkolnego w Wielkiej Brytanii już za pasem. Rodzice już martwią się o wyprawkę. I nic dziwnego, bo jej koszt może przyprawić o zawrót głowy. W ciągu minionych dziesięciu lat koszt zakupu wyprawki szkolnej wzrósł aż o 43%, obliczyli eksperci Nationwide Credit Card. Teraz rodzice muszą wydać na nią średnio £186,24. A jeśli mają kilkoro dzieci, ta kwota ulega... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1394, dzisiaj: 0

Przepełnione klasy w Hull. Jak można się uczyć w takich warunkach?

Arkadiusz Lorenc | 25.08.2016 | Lokalne, Edukacja, Szkoła

Jak podaje Daily Mail, niektóre szkoły w Hull borykają się z problemem zbyt dużej liczby uczniów. Klasy są przepełnione. Niekiedy dramatycznie, bo liczba uczniów dwukrotnie przekracza narzucone prawem limity. Jak można się uczyć w takich warunkach? Zgodnie z oficjalnymi danymi, w jednej ze szkół w mieście (St Richard's VC Academy przy Marfleet Lane w East Hull) liczba uczniów wyniosła 58.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 973, dzisiaj: 1

Strona 1 z 141 2 3 14

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności