Rozrywka

Oceanarium The Deep powiększy się o nową część — i to już w marcu

Arkadiusz Lorenc | 18.03.2017 | Lokalne, Rozrywka

Dobiega końca rozbudowa oceanarium The Deep. Już w marcu odwiedzający będą mogli podziwiać zwierzęta zamieszkujące tropikalne lasy mangrowe. Lasy mangrowe, nazywane inaczej namorzynami, to specyficzne środowisko. Występują niemal na całym świecie w strefie międzyzwrotnikowej. Tworzą je rośliny o charakterystycznym, splątanym systemie korzeniowym, które zarastają olbrzymie obszary na granicy lądu i morza. Ten skomplikowany system można zobaczyć podczas odpływu, kiedy woda... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 292, dzisiaj: 8

Rodzinna impreza w centrum Princes Quay już w ten weekend

Arkadiusz Lorenc | 17.03.2017 | Lokalne, Rozrywka, Wydarzenia

Malowanie twarzy, tworzenie zwierzątek i innych figur z balonów czy wspólne muzykowanie — to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na rodziny z dziećmi w Princes Quay Shopping Centre już w ten weekend. Weekend to dobry czas, by spędzić kilka godzin w rodzinnym gronie. Dlatego centrum handlowe Princes Quay już po raz kolejny wychodzi z inicjatywą i organizuje rodzinny weekend.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 611, dzisiaj: 3

Hull jednym z najlepszych miast do życia!

Arkadiusz Lorenc | 14.03.2017 | Wielka Brytania, Lokalne, Rozrywka

Według Sunday Times nasze miasto jest jednym z najlepszych miejsc do życia w całej Wielkiej Brytanii! Dlaczego? Po raz pierwszy Hull znalazło się na przygotowywanej przez dziennikarzy Sunday Times liście miast, w których warto zamieszkać. Jej autorzy zdają sobie sprawę, że niewielu czytelników Sunday Times spodziewało się Hull w tym miejscu. W artykule (o dość wymownym tytule: „Hull? Na pewno?”),... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1619, dzisiaj: 13

Hull City of Culture to także imprezy dla rodzin

Arkadiusz Lorenc | 06.03.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

Hull jest miastem kultury. Ale to nie oznacza, że musimy chodzić tylko do teatru i galerii sztuki! Organizatorzy zadbali o rozrywkę dla całych rodzin, w tym także dla najmłodszych!! Sprawdź, dokąd warto wybrać się w nadchodzących miesiącach! The Height Of The Reeds — w kwietniu będzie można posłuchać… mostu Humber Bridge! Wystarczy przynieść ze sobą słuchawki! To bardzo ciekawy projekt... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1052, dzisiaj: 2

Park rozrywki w Beverley powstanie już na Wielkanoc?

Arkadiusz Lorenc | 22.02.2017 | Lokalne, Rozrywka

Niewykluczone, że jeszcze przed Wielkanocą uda się otworzyć zupełnie nowy park rozrywki w Beverley! Park, który powstaje w Beverley Garden Centre w Woodmansey, tuż obok Beverley, będzie prawdziwą atrakcją przede wszystkim dla rodzin poszukujących miejsca, w którym można miło spędzić czas z dziećmi. Inwestor planuje stworzenie olbrzymiego kompleksu, w którym znajdować się będą konstrukcje zbudowane z grubych lin i drewna.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 761, dzisiaj: 1

Widziałeś już to spektakularne dzieło sztuki w centrum Hull?

Arkadiusz Lorenc | 24.01.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

Już od początku drugiego tygodnia stycznia można podziwiać dzieło autorstwa Nayana Kulkarniego, brytyjskiego artysty, dzieło, które łączy przeszłość z teraźniejszością. Jest absolutnie oszałamiające! Już sam rozmiar monumentu robi wrażenie — dzieło sztuki to olbrzymie śmigło turbiny wiatrowej, które wyprodukowali pracownicy fabryki Siemensa w Hull. Śmigło typu B75 jest największą na świecie pojedynczą częścią wykonaną ręcznie z włókien węglowych. Jego długość... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1334, dzisiaj: 1

Spotkałeś te karteczki w mieście? Sprawdź, o co chodzi!

Arkadiusz Lorenc | 20.01.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

„Możesz krzyczeć, możesz płakać — ale nigdy się nie poddawaj” — to treść jednej z karteczek, jakie spotkać można od niedawna w mieście. Karteczki spotkać można dosłownie wszędzie. Są przyczepione do gałązek drzew, umocowane przy ławkach czy na płotach posesji. Jest ich cała masa. I wszystkie mają jeden cel — dodać siły mieszkańcom Hull w zmaganiach z codziennością, pocieszać, kiedy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1361, dzisiaj: 0

New Theatre w Hull już wkrótce stanie się dumą miasta

Arkadiusz Lorenc | 15.01.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

Już latem tego roku New Theatre w Hull stanie się kolejnym obiektem, którym mieszkańcy miasta będą mogli się poszczycić. Przebudowa trwa! Teatr Nowy w Hull, wbrew nazwie, nie jest nowym obiektem. Powstał w 1939 roku. To właśnie wtedy na deskach teatru zagrano pierwszą sztukę. W kolejnych latach widzowie New Theatre mogli oglądać tu przedstawienia teatralne, opery, operetki, balet, musicale, brać... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 323, dzisiaj: 0

Zabawna instalacja artystyczna zostanie w Hull na dłużej

Arkadiusz Lorenc | 11.01.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

Cykl wydarzeń Made in Hull, inaugurujący kampanię Hull UK City of Culture 2017 odniósł taki sukces w minionym tygodniu, że jedną z instalacji, która cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem publiczności, postanowiono zachować i prezentować jeszcze przez jakiś czas! Instalacja Amuse Agents, stworzona przez artystę Prestona Likely’ego, znajduje się przy Whitefriargate i imituje wystawę sklepową. Tym jednak różni się od zwykłych okien... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 626, dzisiaj: 0

Jeszcze tylko do soboty możemy oglądać pokazy świetlne MADE IN HULL!

Arkadiusz Lorenc | 06.01.2017 | Imprezy, Lokalne, Kultura, Rozrywka, Wydarzenia

Do 7 stycznia trwa wydarzenie inaugurujące rok 2017, w którym Hull jest Brytyjską Stolicą Kultury — Made in Hull. Made in Hull to pokazy świetlne, które zachwycą każdego. Na budynkach w różnych miejscach miasta wyświetlane są kolorowe animacje, dzięki którym autorzy tego spektaklu w ciekawy sposób opowiadają o Hull. Dzięki światłu każdy będzie mógł zobaczyć miasto z zupełnie innej strony.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1400, dzisiaj: 2

Strona 1 z 211 2 3 21

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności