Religia

Wielkanocne życzenia

Marta Jabłońska | 16.04.2017 | Religia

Drodzy Czytelnicy i Sympatycy portalu hull.pl, życzymy Wam, by te Święta Wielkanocne były przeżyte w rodzinnym gronie, wypełnione radością i nadzieją budzącej się do życia wiosny. Życzymy również wytrwałości w zmaganiu z trudami życia na emigracji. A nade wszystko dobrego nastroju i błogosławieństwa Bożego. Niech w tym wyjątkowym czasie Wasze serca wypełnią się miłością, pokojem i nadzieją na lepsze jutro.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 554, dzisiaj: 0

Wielkanoc w Polskiej Parafii w Hull

Marta Jabłońska | 04.04.2017 | Lokalne, Religia

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku Wielkanoc wypada 16 kwietnia. Poniżej podajemy informacje na temat obchodów Wielkanocy w Polskiej Parafii w Hull. Rekolekcje i spowiedź parafialna Spowiedź wielkanocna w Hull rozpocznie się już w najbliższy piątek, 7 kwietnia. Poniżej podajemy szczegółowy plan spowiedzi i rekolekcji parafialnych: 07.04.2017 (piątek), godz. 17.00, St Vincent - spowiedź 08.04.2017 (sobota), godz. 17.00, St... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3491, dzisiaj: 1

Skąd wziął się Tłusty Czwartek?

Arkadiusz Lorenc | 23.02.2017 | Polska, Kultura, Religia

Rekordziści zaczynają jeść je rano, na śniadanie, a kończą wieczorem, na kolację. Pączki zastępują im niemal wszystkie posiłki w ciągu dnia. Ale tylko jednego dnia — w Tłusty Czwartek. Skąd wzięła się ta tradycja? Początki Tłustego Czwartku sięgają czasów starożytnych. Urządzano wtedy określonego dnia ucztę, podczas której bawiono się przy suto zastawionym stole, by pożegnać zimę i powitać nadchodzącą wiosną.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 542, dzisiaj: 1

Boże Narodzenie 2016

Marta Jabłońska | 25.12.2016 | Religia

Szanowni Czytelnicy i Sympatycy portalu hull.pl, niech tegoroczne święta zejścia Boga na ziemię będą rozbłyskiem światła, wybuchem radości. Niech otworzą nasze serca na miłość i wzajemną życzliwość. Niech ten święty czas będzie przepełniony spokojem, rozmowami w rodzinnym gronie i odpoczynkiem od codziennego zabiegania. Resztę życzeń niech dopowie ks. J. Twardowski: „Oby się wszystkie trudne sprawy porozkręcały, jak supełki, własne ambicje... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 475, dzisiaj: 0

Boże Narodzenie 2016 w Polskiej Parafii

Marta Jabłońska | 19.12.2016 | Lokalne, Religia

Dla większości Święta Bożego Narodzenia to nie tylko zakupowy szał prezentowy oraz przygotowywanie tradycyjnych posiłków, ale przede wszystkim uczestniczenie w obrzędach i tradycjach świątecznych takich jak wigilia, pasterka, opłatek, kolędowanie, jasełka. Aby przeżyć Boże Narodzenie zgodnie z nauką kościoła katolickiego, Polska Parafia w Hull zaprasza do dobrego przygotowania się od strony duchowej oraz pełnego przeżycia pamiątki narodzin Jezusa Chrystusa. Poniżej... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1322, dzisiaj: 0

Polskie tradycje w Hull — weź udział w badaniu!

Arkadiusz Lorenc | 16.12.2016 | Wielka Brytania, Kultura, Religia

Podejście do śmierci i sposobów jej upamiętniania w brytyjskim społeczeństwie znacznie się zmieniło w ostatnich latach. Część Polaków mieszkających w UK także zmieniło sposób upamiętnienia bliskich, czerpiąc ze zwyczajów powszechnych na Wyspach. Weź udział w badaniu na ten temat! Dr Lisa Dikomitis z Keele University oraz dr Marcin Biernat z University of Hull prowadzą badania wśród polskiej społeczności w Hull... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 975, dzisiaj: 0

Wszystkich Świętych i Zaduszki w Polsce i na świecie

Arkadiusz Lorenc | 01.11.2016 | Historyczne, Kultura, Religia

Przedstawiamy kilka ciekawostek dotyczących święt Wszystkich Świętych i Zaduszek. Sprawdź, jak kiedyś obchodzono dni 1 i 2 listopada w Polsce. I jak obchodzi się je dziś w innych państwach na całym świecie! Obchody Święta Zmarłych w pradawnej Polsce Dziś 1 i 2 listopada chodzimy do kościołów, na cmentarze, jesteśmy pogrążeni w refleksji. Ale wiele lat temu, zgodnie z tradycją, obchody Święta... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 786, dzisiaj: 0

Światowe Dni Młodzieży i papież Franciszek w Polsce

Arkadiusz Lorenc | 28.07.2016 | Polska, Historyczne, Religia

26 lipca oficjalnie rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży w Polsce. W środę do naszego kraju przyjechał na pielgrzymkę zagraniczną papież Franciszek. W inauguracyjnej Mszy Świętej na krakowskich Błoniach wzięły udział tysiące ludzi. Podczas tej Mszy, a także podczas innych wydarzeń centralnych ŚDM w Krakowie płonąć będzie Ogień Miłosierdzia, który na Błonie dotarł jeszcze przed rozpoczęciem spotkania papieża z wiernymi. W... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 882, dzisiaj: 1

Jak skutecznie zgłaszać rasistowskie ataki?

Arkadiusz Lorenc | 02.07.2016 | Wielka Brytania, Brexit, Policja, Religia

Po czerwcowej decyzji Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskich, coraz częściej słyszymy o rasistowskich atakach na imigrantów mieszkających w UK. Sprawdź, jak skutecznie reagować w takiej sytuacji! Część ataków dotyczy Polaków. Jeden z incydentów dotyczył ulotek przekazywanych Polakom mieszkającym w Cambridgeshire. Po polsku i po angielsku napisano na nich „Wychodzimy z Unii Europejskiej. Nie będzie więcej polskiego robactwa”. Guardian podał... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2223, dzisiaj: 0

Wstrząsająca demonstracja ofiar molestowania w katolickiej szkole w Beverley!

Arkadiusz Lorenc | 25.04.2016 | Lokalne, Edukacja, Religia, Szkoła

Pod kościołem rzymskokatolickim pw. Świętego Jana w Beverley doszło w niedzielę do wyjątkowej demonstracji. Wzięli w niej udział mężczyźni molestowani seksualnie przez nauczycieli katolickiej szkoły w mieście. Mężczyźni domagali się przeprosin za zło, które spotkało ich podczas lat spędzonych w placówce. Chcieli także zwrócić uwagę na problem molestowania dzieci przez pracowników szkoły St William’s Catholic Primary School. Szkoła, podobnie jak... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1295, dzisiaj: 1

Strona 1 z 61 2 3 6

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności