Polska

Mąż Renaty Antczak przed sądem w Hull

Arkadiusz Lorenc | 6 godzin temu | Polska, Lokalne, Policja

Dziś przed sądem w Hull stanął Majid Mustafa, mąż Polki Renaty Antczak, która zaginęła około trzy tygodnie temu oraz Robert Lipiński, również związany ze sprawą. Zarzuty, jakie postawiono mężczyznom, obejmują spowodowanie poważnych obrażeń, działając w konspiracji. Posiedzenie sądu rozpoczęło się około godziny 11.00 (konieczne było znalezienie tłumacza języka polskiego). Oskarżeni przebywali w areszcie, skąd zostali doprowadzeni na salę rozpraw. Mężczyźni... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2787, dzisiaj: 2787

Mąż zaginionej Renaty Antczak zabrany przez policję

Arkadiusz Lorenc | 20.05.2017 | Polska, Lokalne, Policja

Renata Antczak zaginęła prawie miesiąc temu. Teraz policja zabrała radiowozem jej męża. Świadkowie opisują, że mężczyzna nie był zakuty w kajdanki. Zespół kryminalistyczny pojawił się w domu zaginionej Polki by zebrać dowody rzeczowe, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu zagadki jej zniknięcia. Ale policjanci zabrali także męża kobiety, Majida Mustafę. Sąsiadka relacjonowała, że samochody policyjne pojawiły się pod domem małżeństwa w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4182, dzisiaj: 529

Hull City — to koniec gry w brytyjskiej ekstraklasie

Arkadiusz Lorenc | 16.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Sport

Drużyna, w której gra Kamil Grosicki, przegrała w Londynie z Crystal Palace 0:4 i nie ma już szans na utrzymanie się w brytyjskiej ekstraklasie. Do końca sezonu Hull City została tylko jedna kolejka, a drużyna ma obecnie na koncie czteropunktową stratę do Swansea City. Oznacza to mniej więcej tyle, że po roku w brytyjskiej Pierwszej Lidze Hull City spadnie do... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1835, dzisiaj: 30

Polacy masowo emigrują do UK. Chcą zdążyć przed Brexitem!

Arkadiusz Lorenc | 11.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, emigracja

Badania przeprowadzone przez Work Service pokazują, że Wielka Brytania stała się ponownie najpopularniejszym kierunkiem emigracji dla Polaków. W raporcie „Migracje Zarobkowe Polaków” czytamy, że aż 19 proc. Polaków planujących emigrację zarobkową deklaruje chęć wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku podobną deklarację składało tylko 14 proc. osób. Ponad połowa naszych rodaków z tej grupy zaznacza, że chce zdążyć... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1199, dzisiaj: 23

Prezydent Duda: władze mają obowiązek zabezpieczenia interesów Polaków w UK

Arkadiusz Lorenc | 08.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, Polityka

W minioną sobotę podczas spotkania przywódców 27 państw Unii Europejskiej (czyli z wykluczeniem przedstawicieli Wielkiej Brytanii) przyjęto postanowienia dotyczące negocjacji w sprawie Brexitu. Do sprawy odniósł się prezydent Andrzej Duda. Prezydent oznajmił, że obowiązkiem władz jest starać się w jak największym stopniu zabezpieczyć interesy Polaków znajdujących się w Wielkiej Brytanii, podaje Polska Agencja Prasowa. Duda oznajmił: „Przede wszystkim warunki, o... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 740, dzisiaj: 3

Polak najlepszym piłkarzem kwietnia brytyjskiej Pierwszej Ligii

Arkadiusz Lorenc | 06.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Sport

Kamil Grosicki pokonał wszystkich konkurentów — internauci wybrali go zdecydowaną większością głosów najlepszym piłkarzem brytyjskiej Premier League. Polak grający w barwach drużyny Hull City wyprzedził innych znanych piłkarzy, m.in. Roberto Firmino (niewiele ponad 10 tys. głosów) i Edena Hazarda (niecałe 10 tys. głosów). Grosicki otrzymał ponad 60 tys. głosów. To imponujący wynik, zważywszy, że miesiąc wcześniej wszystkich głosów oddanych w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1917, dzisiaj: 2

Kamil Grosicki: „Jestem dumny, że reprezentuję Polskę”

Arkadiusz Lorenc | 02.05.2017 | Polska, Lokalne, Sport

Kamil Grosicki jest jednym z czterech piłkarzy, — oprócz Artura Boruca, Łukasza Fabiańskiego i Marcina Wasilewskiego — który gra obecnie w brytyjskiej Premier League. „Jestem dumny, że mogę reprezentować Polskę” — mówi piłkarz. Kamil Grosicki przyznał, że uważa brytyjską Premier League za najlepszą na świecie. I właśnie dlatego cieszy się, że może w niej grać — jako członek drużyny The... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 968, dzisiaj: 2

Polski Dzień na Wyspach — Polish Heritage Day

Arkadiusz Lorenc | 30.04.2017 | Wielka Brytania, Polska, Kultura, Rozrywka

W związku z obchodami Polskiego Dnia w Wielkiej Brytanii w Hull zaplanowano trzy wydarzenia polonijne. Sprawdź, co będzie się działo! Polish Heritage Day Z inicjatywą zorganizowania Polskiego Dnia w UK wyszła Ambasada RP w Londynie. Na stronie internetowej ambasady czytamy: „Projekt ma na celu ustanowienie na terenie Wielkiej Brytanii corocznych obchodów związanych ze Świętem Narodowym 3 Maja. W jego ramach... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1074, dzisiaj: 1

Pilna sprawa konsularna? W końcu załatwisz ją bez problemu

Arkadiusz Lorenc | 25.04.2017 | Wielka Brytania, Polska, emigracja

Niezależnie, czy chodzi o wydanie paszportu, czy inną nagłą sprawę. Po wielu latach Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z polskimi jednostkami konsularnymi w Wielkiej Brytanii uruchomiło Centrum Informacji Konsularnej oraz Zintegrowany Telefon Dyżurny. Dotychczas z załatwieniem pilnej sprawy w konsulacie w czasie dni wolnych od pracy lub wieczorami i w nocy, trzeba było poczekać do otwarcia placówki. Teraz można skorzystać... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1602, dzisiaj: 0

Zniżki dla uczniów uczących się polskiego za granicą

Arkadiusz Lorenc | 20.04.2017 | Wielka Brytania, Polska, Szkoła

Uczniowie, którzy uczą się w szkołach polonijnych w Wielkiej Brytanii i innych krajach na całym świecie lub chodzą na zajęcia z języka polskiego, organizowane w szkołach obcego systemu oświaty, będą mogli korzystać ze zniżek na komunikację publiczną w Polsce. Z inicjatywą zmiany prawa w tym zakresie wyszedł po raz pierwszy prezydent Andrzej Duda pod koniec ubiegłego roku. Sprawą zajęły się... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 837, dzisiaj: 4

Strona 1 z 221 2 3 22

Przewodniki


Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności