Polska

Ważne! Theresa May gwarantuje prawa dla obywateli UE. Ale nie dla wszystkich!

Arkadiusz Lorenc | 23.06.2017 | Wielka Brytania, Polska, emigracja, Polityka

Brytyjskie media poinformowały w czwartek, że premier Theresa May zagwarantuje prawa obywatelom Unii Europejskiej mieszkającym na Wyspach. Tyle tylko, że na przywileje liczyć będą mogli tylko ci, którzy w Wielkiej Brytanii mieszkają przynajmniej od jakiegoś czasu — i potrafią to udokumentować. Theresa May powiedziała w czwartek, że ma dla imigrantów z krajów Unii Europejskiej „uczciwą i poważną ofertę”, dzięki które... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1831, dzisiaj: 7

Jednak morderstwo? Śledztwo w sprawie zaginięcia Renaty Antczak

Arkadiusz Lorenc | 16.06.2017 | Polska, Lokalne, Policja

Policja poinformowała o tym, że śledztwo w sprawie zaginięcia Polki z Hull, Renaty Antczak, posunęło się do przodu. I osiągnęło przełom. Podczas konferencji prasowej na komisariacie policji Priory Road Police Station w West Hull powiedziano, że sprawa zmieniła kwalifikację. Funkcjonariusze podejrzewają, że kobieta mogła zostać zamordowana. Już prawie dwa miesiące mijają od momentu zaginięcia Renaty Antczak. 49-letnia Polka była widziana... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3377, dzisiaj: 2

Kamil Grosicki odchodzi z Hull City?

Arkadiusz Lorenc | 14.06.2017 | Wielka Brytania, Polska, Sport

Drużyna Hull City przygotowuje się do wejścia do Championship. Wokół zmian w zespole pojawia się coraz więcej plotek. Jedna z nich mówi, że Kamila Grosickiego czeka transfer. O tym, że drużyny grające w różnych ligach (w brytyjskiej Premier League, ale też w niemieckiej Bundeslidze) interesują się Kamilem Grosickim pisaliśmy już jakiś czas temu. Wśród drużyn zainteresowanych Grosickim miały się znajdować... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1898, dzisiaj: 0

Czy Kamil Grosicki zostanie w Hull City?

Arkadiusz Lorenc | 01.06.2017 | Wielka Brytania, Polska, Sport

Już nie tylko kluby z Premier League interesują się polskim piłkarzem. Także drużyny grające w Bundeslidze zamierzają walczyć o Kamila Grosickiego. W brytyjskiej pierwszej lidze Kamil Grosicki rozegrał z Hull City w sumie 15 meczy. Nie strzelił żadnego gola, ale na swoim koncie udało mu się zapisać pięć asyst. To bardzo dobry wynik, który gwarantuje mu dobrą pozycję na rynku.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1319, dzisiaj: 0

Rząd UK spodziewa się kolejnych ataków terrorystycznych

Arkadiusz Lorenc | 27.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Policja

Władze Wielkiej Brytanii podniosły poziom zagrożenia terrorystycznego w kraju do najwyższego z możliwych. Jest to związane z atakiem w Manchesterze, do którego doszło w poniedziałek. Podwyższenie poziomu zagrożenia atakami terrorystycznymi oznacza, że władze Wielkiej Brytanii spodziewają się, że do podobnych zamachów może dojść w każdej chwili. Decyzja spowodowana była również tym, że brytyjskie władze nie są obecnie w stanie ustalić,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1264, dzisiaj: 0

Mąż Renaty Antczak przed sądem w Hull

Arkadiusz Lorenc | 22.05.2017 | Polska, Lokalne, Policja

W poniedziałek przed sądem w Hull stanął Majid Mustafa, mąż Polki Renaty Antczak, która zaginęła około trzy tygodnie temu oraz Robert Lipiński, również związany ze sprawą. Zarzuty, jakie postawiono mężczyznom, obejmują spowodowanie poważnych obrażeń, działając w konspiracji. Posiedzenie sądu rozpoczęło się około godziny 11.00 (konieczne było znalezienie tłumacza języka polskiego). Oskarżeni przebywali w areszcie, skąd zostali doprowadzeni na salę rozpraw. Mężczyźni... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 5681, dzisiaj: 0

Mąż zaginionej Renaty Antczak zabrany przez policję

Arkadiusz Lorenc | 20.05.2017 | Polska, Lokalne, Policja

Renata Antczak zaginęła prawie miesiąc temu. Teraz policja zabrała radiowozem jej męża. Świadkowie opisują, że mężczyzna nie był zakuty w kajdanki. Zespół kryminalistyczny pojawił się w domu zaginionej Polki by zebrać dowody rzeczowe, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu zagadki jej zniknięcia. Ale policjanci zabrali także męża kobiety, Majida Mustafę. Sąsiadka relacjonowała, że samochody policyjne pojawiły się pod domem małżeństwa w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 5020, dzisiaj: 0

Hull City — to koniec gry w brytyjskiej ekstraklasie

Arkadiusz Lorenc | 16.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Sport

Drużyna, w której gra Kamil Grosicki, przegrała w Londynie z Crystal Palace 0:4 i nie ma już szans na utrzymanie się w brytyjskiej ekstraklasie. Do końca sezonu Hull City została tylko jedna kolejka, a drużyna ma obecnie na koncie czteropunktową stratę do Swansea City. Oznacza to mniej więcej tyle, że po roku w brytyjskiej Pierwszej Lidze Hull City spadnie do... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1965, dzisiaj: 0

Polacy masowo emigrują do UK. Chcą zdążyć przed Brexitem!

Arkadiusz Lorenc | 11.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, emigracja

Badania przeprowadzone przez Work Service pokazują, że Wielka Brytania stała się ponownie najpopularniejszym kierunkiem emigracji dla Polaków. W raporcie „Migracje Zarobkowe Polaków” czytamy, że aż 19 proc. Polaków planujących emigrację zarobkową deklaruje chęć wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku podobną deklarację składało tylko 14 proc. osób. Ponad połowa naszych rodaków z tej grupy zaznacza, że chce zdążyć... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1267, dzisiaj: 0

Prezydent Duda: władze mają obowiązek zabezpieczenia interesów Polaków w UK

Arkadiusz Lorenc | 08.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, Polityka

W minioną sobotę podczas spotkania przywódców 27 państw Unii Europejskiej (czyli z wykluczeniem przedstawicieli Wielkiej Brytanii) przyjęto postanowienia dotyczące negocjacji w sprawie Brexitu. Do sprawy odniósł się prezydent Andrzej Duda. Prezydent oznajmił, że obowiązkiem władz jest starać się w jak największym stopniu zabezpieczyć interesy Polaków znajdujących się w Wielkiej Brytanii, podaje Polska Agencja Prasowa. Duda oznajmił: „Przede wszystkim warunki, o... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 786, dzisiaj: 0

Strona 1 z 221 2 3 22

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności