Polska

Polacy w UK zarobili o 20% mniej niż w poprzednim roku!

Arkadiusz Lorenc | 29.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, Finanse

Podczas gdy Polacy mieszkający w Niemczech liczą zarobione euro, których jest z każdym rokiem coraz więcej, słabnący funt powoduje, że rodacy w Wielkiej Brytanii zarabiają coraz mniej. W 2016 roku zarobki Polaków w UK spadły o 20% w porównaniu do roku poprzedniego. Dane na temat wysokości zarobków Polaków mieszkających na Wyspach opublikowała Grupa Kapitałowa EuroTax. Eksperci przyjrzeli się nie tylko... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 835, dzisiaj: 0

Śmiertelne zagrożenie dla naszych dzieci! Wstrząsająca historia

Arkadiusz Lorenc | 28.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Zdrowie

Pięcioletnia dziewczynka połknęła jakiś czas temu baterię. Niewielką, do zegarka. Lekarzom nie udało się jej uratować. Bo zbliżał się weekend, nie miał kto podjąć odpowiednich decyzji. A potem było już za późno. Specjaliści ostrzegają — baterie to śmiertelne zagrożenie dla naszych dzieci. Prasa, zarówno brytyjska, jak i polska, co jakiś czas donosi o przypadku połknięcia przez małe dziecko baterii. Większość... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1306, dzisiaj: 0

Kamil Grosicki zagra w Pierwszej Lidze?

Arkadiusz Lorenc | 21.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Sport

Jeden z najlepszych zawodników lokalnego klubu piłkarskiego Hull City, Kamil Grosicki, od niedawna rozważa możliwość powrotu do Premier League. Według doniesień polskiego czasopisma „Przegląd Sportowy”, piłkarz odrzucił niedawno ofertę transferu do SC Freiburg, klubu grającego w Bundeslidze. Powodem tej decyzji miało być zainteresowanie ze strony pierwszoligowych klubów Wielkiej Brytanii. Po transferze z francuskiego klubu Stade Rennais w styczniu 2017 roku... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1635, dzisiaj: 1

Skandal! Rasistowski atak na Polaka w Hull

Arkadiusz Lorenc | 14.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Policja

Polak z Hull poprosił swoich sąsiadów o ściszenie muzyki. Ich reakcja przerosła jego najśmielsze oczekiwania. Teraz mężczyzna obawia się o swoje życie. Grzegorz Miekota, który mieszka w okolicy Spring Bank opowiada, że z rasistowskimi atakami spotkał się wielokrotnie. Pewnego razu grupa osób podążała za nim wzdłuż Princess Avenue, wykrzykując rasistowskie, obraźliwe słowa i grożąc mu śmiercią. Nasi rodacy mieszkający w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4944, dzisiaj: 0

Polacy z UK będą kontrolowani

Arkadiusz Lorenc | 10.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Polityka, Zasiłki

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii mają prawo do pobierania niektórych świadczeń wypłacanych przez polski rząd. Tyle tylko, że często pojawiają się nadużycia i oszustwa. W związku z tym ruszyć mają wkrótce kontrole, które wykażą, czy obywatele RP mieszkający na Wyspach mają prawo do otrzymywania świadczeń. Kontrole dotyczyć mają Polaków pobierających pieniądze w ramach programu wprowadzonego przez rząd PiS — Rodzina... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2631, dzisiaj: 0

Polak z Hull uniknie wielu lat więzienia pomimo popełnienia poważnego przestępstwa

Arkadiusz Lorenc | 09.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Policja

Za posiadanie broni w Wielkiej Brytanii, w tym także taserów, czyli tzw. paralizatorów, grozi w Wielkiej Brytanii przynajmniej pięć lat więzienia. Kary uniknie jednak Polak, który posiadał taser, lecz wmówił sędziemu, że myślał, że to zwykła latarka. Kacper Różański z Hull stanął przed sądem po tym, jak podczas kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Policji okazało się, że ma przy sobie taser.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2609, dzisiaj: 1

Masowy exodus Polaków z UK? Firmy przewozowe zacierają ręce

Arkadiusz Lorenc | 30.06.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit

Serwis Clicktrans, platform umożliwiająca realizowanie zamówień na przejazdy i transport międzynarodowy, podsumowała zamówienia złożone w 2017 roku. Okazało się, że mamy do czynienia z największą falą przeprowadzek Polaków z Wielkiej Brytanii do Polski od 2011 roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku liczba Polaków, którzy przyjechali do Polski, była trzykrotnie większa od liczby tych, którzy nasz kraj opuścili. Ten... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2180, dzisiaj: 0

Ważne! Theresa May gwarantuje prawa dla obywateli UE. Ale nie dla wszystkich!

Arkadiusz Lorenc | 23.06.2017 | Wielka Brytania, Polska, emigracja, Polityka

Brytyjskie media poinformowały w czwartek, że premier Theresa May zagwarantuje prawa obywatelom Unii Europejskiej mieszkającym na Wyspach. Tyle tylko, że na przywileje liczyć będą mogli tylko ci, którzy w Wielkiej Brytanii mieszkają przynajmniej od jakiegoś czasu — i potrafią to udokumentować. Theresa May powiedziała w czwartek, że ma dla imigrantów z krajów Unii Europejskiej „uczciwą i poważną ofertę”, dzięki które... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2575, dzisiaj: 0

Jednak morderstwo? Śledztwo w sprawie zaginięcia Renaty Antczak

Arkadiusz Lorenc | 16.06.2017 | Polska, Lokalne, Policja

Policja poinformowała o tym, że śledztwo w sprawie zaginięcia Polki z Hull, Renaty Antczak, posunęło się do przodu. I osiągnęło przełom. Podczas konferencji prasowej na komisariacie policji Priory Road Police Station w West Hull powiedziano, że sprawa zmieniła kwalifikację. Funkcjonariusze podejrzewają, że kobieta mogła zostać zamordowana. Już prawie dwa miesiące mijają od momentu zaginięcia Renaty Antczak. 49-letnia Polka była widziana... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 5390, dzisiaj: 0

Kamil Grosicki odchodzi z Hull City?

Arkadiusz Lorenc | 14.06.2017 | Wielka Brytania, Polska, Sport

Drużyna Hull City przygotowuje się do wejścia do Championship. Wokół zmian w zespole pojawia się coraz więcej plotek. Jedna z nich mówi, że Kamila Grosickiego czeka transfer. O tym, że drużyny grające w różnych ligach (w brytyjskiej Premier League, ale też w niemieckiej Bundeslidze) interesują się Kamilem Grosickim pisaliśmy już jakiś czas temu. Wśród drużyn zainteresowanych Grosickim miały się znajdować... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2400, dzisiaj: 0

Strona 1 z 221 2 3 22