Polityka

Spotkanie Kaczyńskiego z May: los Polaków w UK tematem nr 1

Arkadiusz Lorenc | 2 godziny temu | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Chociaż po ataku pod brytyjskim parlamentem początkowo odwołano spotkanie prezesa rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość - Jarosława Kaczyńskiego z brytyjską premier Theresą May, ostatecznie politykom udało się porozmawiać. Jarosław Kaczyński powiedział po spotkaniu z Theresą May: „Uzyskaliśmy zapewnienie, że już w pierwszej fazie negocjacji Wielka Brytania będzie chciała załatwić kwestię przyszłości Polaków mieszkających na Wyspach w sposób pozytywny”.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 147, dzisiaj: 147

Pilne! Theresa May podała datę Brexitu!

Arkadiusz Lorenc | 21.03.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Brytyjska Premier podała oficjalną datę rozpoczęcia procesu Brexitu. Powiedziała, że negocjacje na linii Londyn — Bruksela rozpoczną się już w środę 29 marca. (więcej…)

ilość wszystkich wyświetleń: 1251, dzisiaj: 16

Parlament: Nie ma gwarancji praw dla imigrantów!

Arkadiusz Lorenc | 15.03.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja, Polityka

Obie izby brytyjskiego parlamentu odrzuciły poprawki do ustawy o Brexicie, na mocy których Theresa May miała zagwarantować prawa imigrantom mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Poprawki do ustawy o Brexicie zakładały między innymi, że w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia procesu Brexitu brytyjska premier musiałaby zagwarantować imigrantom mieszkającym obecnie na Wyspach prawa do pozostania tam i życia na określonych warunkach. Zakładały również,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1958, dzisiaj: 9

Brytyjski minister mówił w Warszawie o przyszłości Polaków w UK

Arkadiusz Lorenc | 13.03.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, Polityka

Minister ds. Europy i Ameryk Sir Alan Duncan wystąpił na Polsko-Brytyjskim Forum Belwederskim. Co mówił na temat przyszłości Polaków na Wyspach? Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie to pierwsze tego typu spotkanie, ale wiadomo już, że w planie są kolejne. Wspólne debaty mają świadczyć o umacnianiu się relacji między Polską a Wielką Brytanią. Podczas pierwszego z cyklu spotkań w Warszawie wystąpił brytyjski minister Sir Alan... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1436, dzisiaj: 5

Standard życia w UK dramatycznie spada z roku na rok!

Arkadiusz Lorenc | 03.03.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Polityka

Tak źle nie było od sześćdziesięciu lat, alarmują eksperci. A będzie jeszcze gorzej. Z każdym rokiem spada standard życia w Wielkiej Brytanii. Średnie dochody przeciętnej rodziny już za cztery lata spadną do poziomu o 20 proc. niższego niż jeszcze pół wieku temu! Dane na temat jakości życia w Wielkiej Brytanii przygotowali analitycy Institute for Financial Studies. W raporcie sporządzonym przez... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1571, dzisiaj: 1

W Hull także wzrośnie podatek Council Tax!

Arkadiusz Lorenc | 26.02.2017 | Lokalne, Finanse, Polityka

W czwartek 23 lutego br. lokalne władze podjęły decyzję o podniesieniu w Hull podatku Council Tax w najbliższym roku podatkowym. Niedawno na taki krok zdecydowały się władze East Riding. O podwyżce podatku Council Tax w East Riding pisaliśmy na początku lutego. Informowaliśmy wówczas, że właściciele nieruchomości znajdujących się w kategorii „D” od kwietnia zapłacą rocznie 1323,47 funtów podatku Council Tax, czyli o... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 412, dzisiaj: 1

Od kwietnia wzrost podatku Council Tax o 4,9%!

Arkadiusz Lorenc | 10.02.2017 | Lokalne, Finanse, Polityka

Mieszkańców East Riding czeka wzrost podatku miejskiego Council Tax. I to aż o prawie pięć procent! Nowa, podwyższona stawka podatku została zaakceptowana podczas wtorkowego spotkania East Riding Council. Warto podkreślić jednak, że zmiana dotyczy tylko właścicieli nieruchomości znajdujących się w kategorii „D”. Od kwietnia zapłacą oni 1323,47 funtów podatku Council Tax. To o 62,90 funta więcej niż dotychczas! W East... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1538, dzisiaj: 6

Parlament wyraził zgodę na Brexit!

Arkadiusz Lorenc | 03.02.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Dwa dni debatowała brytyjska Izba Gmin, zanim posłowie podjęli decyzję i wyrazili zgodę na to, by rząd uruchomił artykuł 50., rozpoczynając tym samym Brexit. Ustawę zezwalającą na Brexit poparła miażdżąca większość posłów. Aż 498 parlamentarzystów dało rządowi zielone światło do działania. Przeciw Brexitowi zagłosowało 114 posłów. Większość z nich należy do Szkockiej Partii Narodowej, Liberalnych Demokratów i Partii Pracy. Głosowanie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1470, dzisiaj: 0

Rząd nie ma prawa zdecydować o Brexicie! Co to oznacza?

Arkadiusz Lorenc | 25.01.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Brytyjski Sąd Najwyższy wydał decyzję, zgodnie z którą rząd Theresy May nie ma prawa zdecydować o rozpoczęciu Brexitu bez zapytania o zgodę parlamentu. To wyrok, z którego Theresa May i jej ministrowie z pewnością nie są zadowoleni. Oznacza on bowiem, że bez zgody obu izb brytyjskiego parlamentu rząd nie będzie mógł rozpocząć negocjacji z Brukselą i uruchomić tak zwanego artykułu... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1420, dzisiaj: 0

Funt znów poszedł w dół. Kosztuje poniżej 5 zł!

Arkadiusz Lorenc | 18.01.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Finanse, Polityka

W poniedziałek funt szterling stracił na wartości ponad 1 proc. i jego kurs w stosunku do złotówki to 4,96. To wynik pojawienia się kolejnych informacji dotyczących szczegółów Brexitu. Na jesieni Wysoki Trybunał wydał orzeczenie, zgodnie z którym rząd UK nie ma prawa rozpocząć Brexitu bez zgody obu izb parlamentu. Od decyzji sądu odwołał się rząd Theresy May. Wiadomo już, że... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 822, dzisiaj: 0

Strona 1 z 131 2 3 13

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności