Polityka

Home Office pobiera opłaty za… maile od Polaków i innych imigrantów!

Arkadiusz Lorenc | 08.06.2017 | Wielka Brytania, emigracja, Finanse, Polityka

Jak donosi portal Polemi, jeśli chcemy, żeby urzędnicy Home Office zajęli się naszą sprawą, musimy wysłać e-mail. Tyle tylko, że żeby został on przeczytany, należy uiścić opłatę. Co ciekawe, od Brytyjczyków za maile nikt nie pobiera pieniędzy. Polemi, powołując się na The Independent, informuje, że opłata za odczytanie maila przez urzędników Home Office i zajęcie się opisywaną w nim sprawą... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1598, dzisiaj: 11

Wybory odbędą się mimo ataku w Londynie

Arkadiusz Lorenc | 04.06.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Już w najbliższy czwartek 8 czerwca odbędą się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. I chociaż Polacy nie mogą brać w nich udziału, to z pewnością odczują skutki ich wyników. W kwietniu br. Theresa May złożyła wniosek o samorozwiązanie parlamentu, który zakładał, że przedterminowe wybory odbędą się 8 czerwca — czyli w najbliższy czwartek. Zgodnie z kalendarzem wyborczym powinny mieć miejsce... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 744, dzisiaj: 2

Brexit: poznaj datę rozpoczęcia negocjacji

Arkadiusz Lorenc | 26.05.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Znana jest już data rozpoczęcia negocjacji dotyczących warunków, na jakich Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Negocjacje mają potrwać maksymalnie dwa lata. 19 czerwca — dokładnie tego dnia mają się rozpocząć negocjacje w sprawie warunków Brexitu, poinformował Guardian powołując się na informacje, które przekazali politycy europejscy. To bardzo ważna data, bo od wyniku tych rozmów zależeć będzie bardzo wiele — w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 969, dzisiaj: 0

May: ograniczymy imigrację do kilkudziesięciu tysięcy rocznie

Arkadiusz Lorenc | 25.05.2017 | Wielka Brytania, emigracja, Polityka

Brytyjska premier Theresa May zakomunikowała w manifeście wyborczym Partii Konserwatywnej, że zamierza ograniczyć imigrację na Wyspy do kilkudziesięciu tysięcy osób rocznie. Theresa May planuje także wprowadzić opłatę w wysokości 2 tys. funtów rocznie w ramach „Immigration Skills Charge”, którą uiszczać będą musieli pracodawcy zatrudniający wysoko wykwalifikowanych imigrantów. System ten działa już od kwietnia tego roku, ale dotychczas opłata ta wynosiła... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1680, dzisiaj: 3

Prezydent Duda: władze mają obowiązek zabezpieczenia interesów Polaków w UK

Arkadiusz Lorenc | 08.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, Polityka

W minioną sobotę podczas spotkania przywódców 27 państw Unii Europejskiej (czyli z wykluczeniem przedstawicieli Wielkiej Brytanii) przyjęto postanowienia dotyczące negocjacji w sprawie Brexitu. Do sprawy odniósł się prezydent Andrzej Duda. Prezydent oznajmił, że obowiązkiem władz jest starać się w jak największym stopniu zabezpieczyć interesy Polaków znajdujących się w Wielkiej Brytanii, podaje Polska Agencja Prasowa. Duda oznajmił: „Przede wszystkim warunki, o... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 783, dzisiaj: 0

Palenie papierosów zakazane nawet na świeżym powietrzu?

Arkadiusz Lorenc | 26.04.2017 | Lokalne, Polityka

Władze miasta po raz kolejny wypowiedziały wojnę papierosom. Pojawił się pomysł zakazania palenia papierosów na placach zabaw dla dzieci. Zapis o zakazie palenia tytoniu na obszarze placów zabaw w mieście umieszczono w dokumencie, który opisuje sposób zarządzania przestrzeniami publicznymi w Hull. Radni zaakceptowali już ten dokument. Problem z paleniem papierosów w mieście rzeczywiście jest dość spory. Statystyki pokazują, że Hull... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1659, dzisiaj: 2

Jak państwo walczy z papierosami — wkrótce poważne zmiany w prawie

Arkadiusz Lorenc | 18.04.2017 | Wielka Brytania, Polityka, Zdrowie

To nie przelewki — już wkrótce w życie wejdą zmiany w prawie, które mają spowodować, że jeszcze więcej osób zdecyduje się rzucić palenie. Zmienią się między innymi opakowania papierosów. Najbrzydszy kolor na świecie? To odcień brązowego. I to właśnie farbą w tym kolorze pokryte będą opakowania papierosów od 21 maja 2017 roku. Oprócz tego znajdą się na nich obrazki, które... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1708, dzisiaj: 3

Przedsiębiorcy do władz miasta: zrekompensujcie nam straty!

Arkadiusz Lorenc | 11.04.2017 | Lokalne, Biznes, Finanse, Polityka

Przedstawiciele Federation of Small Businesses (FSB) zwrócili się do magistratu w Hull z prośbą o zrekompensowanie strat finansowych wynikających ze spadku sprzedaży w sklepach położonych w remontowanym od roku centrum Hull. Przedsiębiorcy posiadający sklepy czy salony usług w centrum miasta twierdzą, że w tej chwili wiele miejsc pracy, które tworzą, jest zagrożonych. W wielu przypadkach istnienie całych firm wisi na... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 966, dzisiaj: 3

Zasiłek Child Tax Credit — zmiana zasad przyznawania

Arkadiusz Lorenc | 07.04.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Polityka, Zasiłki

W czwartek zmieniono zasady przyznawania zasiłku dla rodziców — Child Tax Credit. Eksperci szacują, że zmiana dotknie tysiące rodzin w Wielkiej Brytanii. O tym, że zasady przyznawania zasiłku Child Tax Credit zostaną zmienione, informował George Osborne już w 2015 roku. Zgodnie z nowymi regulacjami od 6 kwietnia 2017 roku zasiłek w wysokości 2 780 funtów rocznie rodzice pobierać będą mogli... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2098, dzisiaj: 0

Spotkanie Kaczyńskiego z May: los Polaków w UK tematem nr 1

Arkadiusz Lorenc | 24.03.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Chociaż po ataku pod brytyjskim parlamentem początkowo odwołano spotkanie prezesa rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość - Jarosława Kaczyńskiego z brytyjską premier Theresą May, ostatecznie politykom udało się porozmawiać. Jarosław Kaczyński powiedział po spotkaniu z Theresą May: „Uzyskaliśmy zapewnienie, że już w pierwszej fazie negocjacji Wielka Brytania będzie chciała załatwić kwestię przyszłości Polaków mieszkających na Wyspach w sposób pozytywny”.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1143, dzisiaj: 0

Strona 1 z 141 2 3 14

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności