Polityka

Rząd UK będzie odbierać prawa imigrantom!

Arkadiusz Lorenc | 23.07.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja, Polityka

Brytyjskie media donoszą, że rząd UK nie zamierza zapewnić praw imigrantom z Unii Europejskiej mieszkającym na Wyspach. Dlatego jeśli pojedziesz na jakiś czas do Polski, choć na stałe mieszkasz w UK, możesz mieć problem z powrotem do UK! Prawa imigrantów w UK i Brytyjczyków mieszkających poza granicami Wielkiej Brytanii to jeden z najtrudniejszych tematów podczas trwających d jakiegoś czasu negocjacji... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2492, dzisiaj: 1

Hull przygotowuje się na atak terrorystyczny!

Arkadiusz Lorenc | 19.07.2017 | Lokalne, Polityka

Władze naszego miasta zdają sobie sprawę z tego, że zagrożenie terroryzmem jest realne. A mimo to nie wydały zgody na to, by na stadionie KCOM Stadium zainstalowano specjalne zabezpieczenia, które mają pozwolić zadbać o bezpieczeństwo kibiców podczas spotkań sportowych. Inwestor zdecydował sam. Przed ewentualnym atakiem terrorystycznym chronić ma specjalna brama zainstalowana na mostku dla pieszych łączącym stadion z Argyle Street,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2639, dzisiaj: 1

Polacy z UK będą kontrolowani

Arkadiusz Lorenc | 10.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Polityka, Zasiłki

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii mają prawo do pobierania niektórych świadczeń wypłacanych przez polski rząd. Tyle tylko, że często pojawiają się nadużycia i oszustwa. W związku z tym ruszyć mają wkrótce kontrole, które wykażą, czy obywatele RP mieszkający na Wyspach mają prawo do otrzymywania świadczeń. Kontrole dotyczyć mają Polaków pobierających pieniądze w ramach programu wprowadzonego przez rząd PiS — Rodzina... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2586, dzisiaj: 0

Wielka Brytania będzie segregować obywateli?!

Arkadiusz Lorenc | 01.07.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Brytyjscy politycy wpadli na kontrowersyjny pomysł, który nie spotkał się z entuzjazmem Unii Europejskiej i prawdopodobnie będzie jednym z punktów zapalnych w negocjacjach na linii Londyn — Bruksela. Chodzi o specjalne karty ID zawierające dane biometryczne, które mieliby wyrobić sobie imigranci z Unii mieszkający na Wyspach, jeśli nadal chcą pozostać w UK. Głos w sprawie pomysłu Brytyjczyków zabrał już Claude... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2405, dzisiaj: 1

Ważne! Theresa May gwarantuje prawa dla obywateli UE. Ale nie dla wszystkich!

Arkadiusz Lorenc | 23.06.2017 | Wielka Brytania, Polska, emigracja, Polityka

Brytyjskie media poinformowały w czwartek, że premier Theresa May zagwarantuje prawa obywatelom Unii Europejskiej mieszkającym na Wyspach. Tyle tylko, że na przywileje liczyć będą mogli tylko ci, którzy w Wielkiej Brytanii mieszkają przynajmniej od jakiegoś czasu — i potrafią to udokumentować. Theresa May powiedziała w czwartek, że ma dla imigrantów z krajów Unii Europejskiej „uczciwą i poważną ofertę”, dzięki które... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2525, dzisiaj: 1

Home Office pobiera opłaty za… maile od Polaków i innych imigrantów!

Arkadiusz Lorenc | 08.06.2017 | Wielka Brytania, emigracja, Finanse, Polityka

Jak donosi portal Polemi, jeśli chcemy, żeby urzędnicy Home Office zajęli się naszą sprawą, musimy wysłać e-mail. Tyle tylko, że żeby został on przeczytany, należy uiścić opłatę. Co ciekawe, od Brytyjczyków za maile nikt nie pobiera pieniędzy. Polemi, powołując się na The Independent, informuje, że opłata za odczytanie maila przez urzędników Home Office i zajęcie się opisywaną w nim sprawą... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1917, dzisiaj: 1

Wybory odbędą się mimo ataku w Londynie

Arkadiusz Lorenc | 04.06.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Już w najbliższy czwartek 8 czerwca odbędą się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. I chociaż Polacy nie mogą brać w nich udziału, to z pewnością odczują skutki ich wyników. W kwietniu br. Theresa May złożyła wniosek o samorozwiązanie parlamentu, który zakładał, że przedterminowe wybory odbędą się 8 czerwca — czyli w najbliższy czwartek. Zgodnie z kalendarzem wyborczym powinny mieć miejsce... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1030, dzisiaj: 2

Brexit: poznaj datę rozpoczęcia negocjacji

Arkadiusz Lorenc | 26.05.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Znana jest już data rozpoczęcia negocjacji dotyczących warunków, na jakich Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Negocjacje mają potrwać maksymalnie dwa lata. 19 czerwca — dokładnie tego dnia mają się rozpocząć negocjacje w sprawie warunków Brexitu, poinformował Guardian powołując się na informacje, które przekazali politycy europejscy. To bardzo ważna data, bo od wyniku tych rozmów zależeć będzie bardzo wiele — w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1329, dzisiaj: 2

May: ograniczymy imigrację do kilkudziesięciu tysięcy rocznie

Arkadiusz Lorenc | 25.05.2017 | Wielka Brytania, emigracja, Polityka

Brytyjska premier Theresa May zakomunikowała w manifeście wyborczym Partii Konserwatywnej, że zamierza ograniczyć imigrację na Wyspy do kilkudziesięciu tysięcy osób rocznie. Theresa May planuje także wprowadzić opłatę w wysokości 2 tys. funtów rocznie w ramach „Immigration Skills Charge”, którą uiszczać będą musieli pracodawcy zatrudniający wysoko wykwalifikowanych imigrantów. System ten działa już od kwietnia tego roku, ale dotychczas opłata ta wynosiła... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2107, dzisiaj: 0

Prezydent Duda: władze mają obowiązek zabezpieczenia interesów Polaków w UK

Arkadiusz Lorenc | 08.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, Polityka

W minioną sobotę podczas spotkania przywódców 27 państw Unii Europejskiej (czyli z wykluczeniem przedstawicieli Wielkiej Brytanii) przyjęto postanowienia dotyczące negocjacji w sprawie Brexitu. Do sprawy odniósł się prezydent Andrzej Duda. Prezydent oznajmił, że obowiązkiem władz jest starać się w jak największym stopniu zabezpieczyć interesy Polaków znajdujących się w Wielkiej Brytanii, podaje Polska Agencja Prasowa. Duda oznajmił: „Przede wszystkim warunki, o... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1092, dzisiaj: 0

Strona 1 z 141 2 3 14

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności