Policja

Skandal! Rasistowski atak na Polaka w Hull

Arkadiusz Lorenc | 14.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Policja

Polak z Hull poprosił swoich sąsiadów o ściszenie muzyki. Ich reakcja przerosła jego najśmielsze oczekiwania. Teraz mężczyzna obawia się o swoje życie. Grzegorz Miekota, który mieszka w okolicy Spring Bank opowiada, że z rasistowskimi atakami spotkał się wielokrotnie. Pewnego razu grupa osób podążała za nim wzdłuż Princess Avenue, wykrzykując rasistowskie, obraźliwe słowa i grożąc mu śmiercią. Nasi rodacy mieszkający w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4862, dzisiaj: 0

Polak z Hull uniknie wielu lat więzienia pomimo popełnienia poważnego przestępstwa

Arkadiusz Lorenc | 09.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Policja

Za posiadanie broni w Wielkiej Brytanii, w tym także taserów, czyli tzw. paralizatorów, grozi w Wielkiej Brytanii przynajmniej pięć lat więzienia. Kary uniknie jednak Polak, który posiadał taser, lecz wmówił sędziemu, że myślał, że to zwykła latarka. Kacper Różański z Hull stanął przed sądem po tym, jak podczas kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Policji okazało się, że ma przy sobie taser.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2541, dzisiaj: 2

Jednak morderstwo? Śledztwo w sprawie zaginięcia Renaty Antczak

Arkadiusz Lorenc | 16.06.2017 | Polska, Lokalne, Policja

Policja poinformowała o tym, że śledztwo w sprawie zaginięcia Polki z Hull, Renaty Antczak, posunęło się do przodu. I osiągnęło przełom. Podczas konferencji prasowej na komisariacie policji Priory Road Police Station w West Hull powiedziano, że sprawa zmieniła kwalifikację. Funkcjonariusze podejrzewają, że kobieta mogła zostać zamordowana. Już prawie dwa miesiące mijają od momentu zaginięcia Renaty Antczak. 49-letnia Polka była widziana... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 5330, dzisiaj: 1

Poszła do sklepu po polskie piwo. Skończyła w sądzie

Arkadiusz Lorenc | 13.06.2017 | Lokalne, Policja

Gemma Gibbon próbowała w marcu kupić piwo Karpackie w jednym ze sklepów Sainsbury’s w Hull. Ale, jak sama przyznała, wypiła już wcześniej kilka butelek. Sprzedawca nie chciał jej obsłużyć. Wtedy usłyszał szereg rasistowskich komentarzy. A sprawa trafiła do sądu. Gibbon nie cieszy się dobrą opinią w swoim środowisku, okazało się podczas rozprawy. Zdarza jej się pojawiać w miejscach publicznych, pozostając... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2225, dzisiaj: 1

Fałszywy alarm bombowy i uzbrojony napastnik w szkołach w regionie

Arkadiusz Lorenc | 12.06.2017 | Lokalne, Policja, Szkoła

W szkołach Wolfreton School w Willerby oraz Sirius Academy West w Hull ogłoszono alarm bombowy — choć bomby, jak się okazało, nie było. Hymers College z kolei zamknięto w czwartek na kilka godzin w związku ze zgłoszeniem, że na teren placówki wtargnął uzbrojony napastnik. Zdaje się, że zagrożenie atakiem terrorystycznym staje się pożywką dla dowcipnisiów, którzy — chcąc wykorzystać niespokojne... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1930, dzisiaj: 1

Czy gwałciciele będą nas wozić taksówkami w Hull?

Arkadiusz Lorenc | 30.05.2017 | Transport, Lokalne, Policja

Wnioski o przyznanie licencji uprawniającej do przewozu osób składają w Hull gwałciciele i przestępcy ukarani m.in. za niebezpieczną jazdę, wynika z danych ujawnionych przez Disclosure and Barring Service (DBS). Dane, o których mowa, dotyczą okresu między 2012 i 2016 rokiem — w tym czasie aż 10 kierowców składających wniosek o licencję na przewóz osób to przestępcy skazani prawomocnym wyrokiem za... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1563, dzisiaj: 2

Rząd UK spodziewa się kolejnych ataków terrorystycznych

Arkadiusz Lorenc | 27.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Policja

Władze Wielkiej Brytanii podniosły poziom zagrożenia terrorystycznego w kraju do najwyższego z możliwych. Jest to związane z atakiem w Manchesterze, do którego doszło w poniedziałek. Podwyższenie poziomu zagrożenia atakami terrorystycznymi oznacza, że władze Wielkiej Brytanii spodziewają się, że do podobnych zamachów może dojść w każdej chwili. Decyzja spowodowana była również tym, że brytyjskie władze nie są obecnie w stanie ustalić,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1480, dzisiaj: 1

Mąż Renaty Antczak przed sądem w Hull

Arkadiusz Lorenc | 22.05.2017 | Polska, Lokalne, Policja

W poniedziałek przed sądem w Hull stanął Majid Mustafa, mąż Polki Renaty Antczak, która zaginęła około trzy tygodnie temu oraz Robert Lipiński, również związany ze sprawą. Zarzuty, jakie postawiono mężczyznom, obejmują spowodowanie poważnych obrażeń, działając w konspiracji. Posiedzenie sądu rozpoczęło się około godziny 11.00 (konieczne było znalezienie tłumacza języka polskiego). Oskarżeni przebywali w areszcie, skąd zostali doprowadzeni na salę rozpraw. Mężczyźni... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 6765, dzisiaj: 0

Mąż zaginionej Renaty Antczak zabrany przez policję

Arkadiusz Lorenc | 20.05.2017 | Polska, Lokalne, Policja

Renata Antczak zaginęła prawie miesiąc temu. Teraz policja zabrała radiowozem jej męża. Świadkowie opisują, że mężczyzna nie był zakuty w kajdanki. Zespół kryminalistyczny pojawił się w domu zaginionej Polki by zebrać dowody rzeczowe, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu zagadki jej zniknięcia. Ale policjanci zabrali także męża kobiety, Majida Mustafę. Sąsiadka relacjonowała, że samochody policyjne pojawiły się pod domem małżeństwa w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 5802, dzisiaj: 2

W tych dzielnicach Hull możesz czuć się bezpiecznie

Arkadiusz Lorenc | 20.05.2017 | Lokalne, Policja

W ostatnim materiale pisaliśmy o najbardziej niebezpiecznych miejscach w naszym mieście. Na liście wysoko uplasowały się Myton z wynikiem prawie 2 tys. przestępstw w pierwszym kwartale 2017, czy Drypool — 650 przestępstw. Sprawdzamy teraz, w których dzielnicach bez obaw możemy poruszać się na pieszo — i to nawet po zmierzchu! Pierwsze miejsce na tej — chlubnej bardzo — liście zajmuje... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2132, dzisiaj: 0

Strona 1 z 281 2 3 28

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności