Policja

Mąż Renaty Antczak przed sądem w Hull

Arkadiusz Lorenc | 22.05.2017 | Polska, Lokalne, Policja

W poniedziałek przed sądem w Hull stanął Majid Mustafa, mąż Polki Renaty Antczak, która zaginęła około trzy tygodnie temu oraz Robert Lipiński, również związany ze sprawą. Zarzuty, jakie postawiono mężczyznom, obejmują spowodowanie poważnych obrażeń, działając w konspiracji. Posiedzenie sądu rozpoczęło się około godziny 11.00 (konieczne było znalezienie tłumacza języka polskiego). Oskarżeni przebywali w areszcie, skąd zostali doprowadzeni na salę rozpraw. Mężczyźni... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4521, dzisiaj: 3

Mąż zaginionej Renaty Antczak zabrany przez policję

Arkadiusz Lorenc | 20.05.2017 | Polska, Lokalne, Policja

Renata Antczak zaginęła prawie miesiąc temu. Teraz policja zabrała radiowozem jej męża. Świadkowie opisują, że mężczyzna nie był zakuty w kajdanki. Zespół kryminalistyczny pojawił się w domu zaginionej Polki by zebrać dowody rzeczowe, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu zagadki jej zniknięcia. Ale policjanci zabrali także męża kobiety, Majida Mustafę. Sąsiadka relacjonowała, że samochody policyjne pojawiły się pod domem małżeństwa w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4468, dzisiaj: 1

W tych dzielnicach Hull możesz czuć się bezpiecznie

Arkadiusz Lorenc | 20.05.2017 | Lokalne, Policja

W ostatnim materiale pisaliśmy o najbardziej niebezpiecznych miejscach w naszym mieście. Na liście wysoko uplasowały się Myton z wynikiem prawie 2 tys. przestępstw w pierwszym kwartale 2017, czy Drypool — 650 przestępstw. Sprawdzamy teraz, w których dzielnicach bez obaw możemy poruszać się na pieszo — i to nawet po zmierzchu! Pierwsze miejsce na tej — chlubnej bardzo — liście zajmuje... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1548, dzisiaj: 2

10 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Hull

Arkadiusz Lorenc | 18.05.2017 | Lokalne, Policja

W pierwszym kwartale tego roku w Hull popełniono tysiące wykroczeń i przestępstw. Na podstawie danych przekazanych przez Humberside Police można było stworzyć listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w Hull, uwzględniającą liczbę dokonanych przestępstw. Przedstawiamy listę 10 najbardziej niebezpiecznych miejsc w naszym mieście. 1. Myton — w Myton tylko w ciągu pierwszego kwartału 2017 roku popełniono prawie 2000 przestępstw — to absolutny... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2819, dzisiaj: 2

Zaginęła Polka z Hull!

Arkadiusz Lorenc | 03.05.2017 | Lokalne, Policja

Policja Humberside prosi wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania 49-letniej Renaty Antczak, o kontakt pod numerem 101. Polka, która mieszkała przy ulicy Beamsley Way w naszym mieście, po raz ostatni była widziana we wtorek 25 kwietnia o godzinie 13.00. Jej zaginięcie zgłoszono następnego dnia, kiedy kobieta nie wróciła do domu na noc. Renata Antczak nigdy nie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 6178, dzisiaj: 1

Nowa moneta jednofuntowa — strzeż się fałszywek!

Arkadiusz Lorenc | 04.04.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Policja

Od kilku dni w Wielkiej Brytanii posługujemy się nowymi monetami jednofuntowymi. Są inne od tych, które znaliśmy dotychczas. Dlatego trudno wychwycić monety, które są podrobione. Sprawdź, jak rozpoznać fałszywki! Nowe jednofuntówki są cieńsze i lżejsze od tych, którymi posługiwaliśmy się przez ponad trzydzieści lat. Wykonano je ze stopu dwóch metali. Ich kształt również uległ zmianie — nie są już okrągłe,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1360, dzisiaj: 1

Nowe wysokości mandatów za szybką jazdę!

Arkadiusz Lorenc | 27.01.2017 | Wielka Brytania, Transport, Policja

Już wkrótce kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość, będą mogli zostać ukarani mandatem w wysokości przekraczającej ich tygodniowe zarobki! Władze Wielkiej Brytanii postanowiły wytoczyć nieodpowiedzialnym kierowcom prawdziwą wojnę. Od 24 kwietnia każdy, kto znacznie przekroczy dopuszczalną prędkość, będzie mógł otrzymać mandat w wysokości odpowiadającej nawet 150% tygodniowych zarobków (nie więcej jednak niż 1 tys. funtów w przypadku wykroczeń popełnionych na szosach... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1938, dzisiaj: 0

Uwaga! Zaginął Polak z Hull!

Arkadiusz Lorenc | 18.01.2017 | Lokalne, Policja

Policja potwierdza — w niedzielę zgłoszono zaginięcie Polaka mieszkającego w Hull. Funkcjonariusze proszą o pomoc w akcji poszukiwawczej wszystkich, którzy mogą coś w tej sprawie wiedzieć. Informację o zaginięciu 30-letniego Damiana Wasilewskiego przekazał policjantom jego znajomy w niedzielę wieczorem. Mężczyzna zaniepokoił się, bo nie widział kolegi od piątku. Wiedział także, że był mocno podenerwowany, kiedy wychodził z domu. Po dwóch... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 6465, dzisiaj: 0

Niewolnictwo po angielsku. Ruszył proces sądowy polskiej pary

Arkadiusz Lorenc | 14.01.2017 | Wielka Brytania, Praca, Policja

BBC podało, że w Lancashire rozpoczął się proces sądowy przeciwko Mohammedowi Riazowi i jego synowi, którzy zmuszali dwoje Polaków do niewolniczej pracy, płacąc im 4 funty za dzień. Jak podało BBC, Polacy mieli pracować od 7.00 rano do wieczora za głodową stawkę. Początkowo był to jeden funt dziennie, później pensja wzrosła do czterech funtów za kilka, a czasami kilkanaście godzin... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 946, dzisiaj: 0

W tych dzielnicach w Hull twój samochód nie jest bezpieczny!

Arkadiusz Lorenc | 19.11.2016 | Lokalne, Policja

Zaledwie w ciągu dwóch lat (2014 — 2016) w Hull ukradziono ponad 3 tysiące samochodów. Najczęściej do kradzieży dochodziło na obszarze oznaczonym kodem pocztowym HU5. Ale inne miejsca także są niebezpieczne! Sprawdź, które! Każdego roku liczba skradzionych samochodów jest wysoka i wynosi kilkaset sztuk. Opracowywaniem danych na temat tego, które dzielnice miasta są najbardziej zagrożone pod tym względem, zajmują się... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1291, dzisiaj: 0

Strona 1 z 271 2 3 27

Przewodniki


Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności