Policja

Nowa moneta jednofuntowa — strzeż się fałszywek!

Arkadiusz Lorenc | 04.04.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Policja

Od kilku dni w Wielkiej Brytanii posługujemy się nowymi monetami jednofuntowymi. Są inne od tych, które znaliśmy dotychczas. Dlatego trudno wychwycić monety, które są podrobione. Sprawdź, jak rozpoznać fałszywki! Nowe jednofuntówki są cieńsze i lżejsze od tych, którymi posługiwaliśmy się przez ponad trzydzieści lat. Wykonano je ze stopu dwóch metali. Ich kształt również uległ zmianie — nie są już okrągłe,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1301, dzisiaj: 1

Nowe wysokości mandatów za szybką jazdę!

Arkadiusz Lorenc | 27.01.2017 | Wielka Brytania, Transport, Policja

Już wkrótce kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość, będą mogli zostać ukarani mandatem w wysokości przekraczającej ich tygodniowe zarobki! Władze Wielkiej Brytanii postanowiły wytoczyć nieodpowiedzialnym kierowcom prawdziwą wojnę. Od 24 kwietnia każdy, kto znacznie przekroczy dopuszczalną prędkość, będzie mógł otrzymać mandat w wysokości odpowiadającej nawet 150% tygodniowych zarobków (nie więcej jednak niż 1 tys. funtów w przypadku wykroczeń popełnionych na szosach... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1899, dzisiaj: 3

Uwaga! Zaginął Polak z Hull!

Arkadiusz Lorenc | 18.01.2017 | Lokalne, Policja

Policja potwierdza — w niedzielę zgłoszono zaginięcie Polaka mieszkającego w Hull. Funkcjonariusze proszą o pomoc w akcji poszukiwawczej wszystkich, którzy mogą coś w tej sprawie wiedzieć. Informację o zaginięciu 30-letniego Damiana Wasilewskiego przekazał policjantom jego znajomy w niedzielę wieczorem. Mężczyzna zaniepokoił się, bo nie widział kolegi od piątku. Wiedział także, że był mocno podenerwowany, kiedy wychodził z domu. Po dwóch... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 6322, dzisiaj: 1

Niewolnictwo po angielsku. Ruszył proces sądowy polskiej pary

Arkadiusz Lorenc | 14.01.2017 | Wielka Brytania, Praca, Policja

BBC podało, że w Lancashire rozpoczął się proces sądowy przeciwko Mohammedowi Riazowi i jego synowi, którzy zmuszali dwoje Polaków do niewolniczej pracy, płacąc im 4 funty za dzień. Jak podało BBC, Polacy mieli pracować od 7.00 rano do wieczora za głodową stawkę. Początkowo był to jeden funt dziennie, później pensja wzrosła do czterech funtów za kilka, a czasami kilkanaście godzin... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 907, dzisiaj: 0

W tych dzielnicach w Hull twój samochód nie jest bezpieczny!

Arkadiusz Lorenc | 19.11.2016 | Lokalne, Policja

Zaledwie w ciągu dwóch lat (2014 — 2016) w Hull ukradziono ponad 3 tysiące samochodów. Najczęściej do kradzieży dochodziło na obszarze oznaczonym kodem pocztowym HU5. Ale inne miejsca także są niebezpieczne! Sprawdź, które! Każdego roku liczba skradzionych samochodów jest wysoka i wynosi kilkaset sztuk. Opracowywaniem danych na temat tego, które dzielnice miasta są najbardziej zagrożone pod tym względem, zajmują się... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1252, dzisiaj: 0

Policja ma nowy sposób na walkę z wykroczeniami na drodze!

Arkadiusz Lorenc | 12.11.2016 | Transport, Lokalne, Policja

Policja Humberside zaczęła używać nieoznakowanych samochodów do walki z kierowcami, którzy używają telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem. Policjanci wpadli na genialny pomysł — w roli nieoznakowanego radiowozu wystąpiła… ciężarówka. Nikt nie spodziewał się, że za kierownicą TIRa znajdować się może policjant, który wystawi mandat każdemu, kto korzysta z telefonu podczas prowadzenia auta. Z ciężarówki policjanci korzystali w różnych miejscach, regularnie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 717, dzisiaj: 0

Chuligani podpalają samochody w Hull!

Arkadiusz Lorenc | 07.10.2016 | Lokalne, Policja

Mieszkańcy dzielnic Bransholme i Sutton Park boją się o swoje życie. Gang zakapturzonych, młodych mężczyzn grasuje po okolicy i podpala samochody. Chuligani zostali zaobserwowani po raz pierwszy w środę we wczesnych godzinach porannych. Świadkowie opowiadają, że widzieli czwórkę młodych mężczyzn, którzy jeżdżąc po okolicy na rowerach wybijali szyby w oknach samochodów, a następnie wrzucali do środka domowej roboty bomby, zawierające... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2297, dzisiaj: 1

Zamordował Polaka w Hull, żeby udowodnić, że jest mężczyzną

Arkadiusz Lorenc | 06.10.2016 | Polska, Lokalne, Policja

Zabójca jest jeszcze nastolatkiem. Aby udowodnić swoją męskość, postanowił zabić. To straszna zbrodnia, która na szczęście została ukarana. Do zdarzenia doszło w lutym bieżącego roku, kiedy Polak, młody ojciec, Mateusz Szleper, znajdował się na ulicy West Parade w Hull. Został ugodzony nożem, który napastnik miał przy sobie. Morderca pochodzi z Albanii. Wiadomo, że uciekł z zakładu poprawczego i przedostał się... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 6486, dzisiaj: 0

Przestępstwa z nienawiści spowodowane Brexitem!

Arkadiusz Lorenc | 02.10.2016 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, Policja

Jak poinformował brytyjski The Guardian, zdaniem komisarza londyńskiej policji Bernarda Hogana-Howe’a wzrost przestępstw wywołanych nienawiścią na tle narodowościowym może być spowodowany Brexitem. Z tym twierdzeniem zgodziła się zastępczyni mera Londynu ds. policji Sophie Linden. Kobieta stwierdziła, że zgodnie z jej wiedzą, liczba przestępstw motywowanych nienawiścią przekracza poziom sprzed głosowania w sprawie Brexitu. Warto podkreślić, że Hogan-Howe jest najwyższym rangą policjantem w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 827, dzisiaj: 0

Rasistowskie naklejki w Hull. Czy będą ataki na obcokrajowców?

Arkadiusz Lorenc | 23.08.2016 | Wielka Brytania, Brexit, Lokalne, emigracja, Policja

We wschodniej części Hull pojawiły się neonazistowskie naklejki. To oczywisty atak na obcokrajowców mieszkających w tej okolicy. Czy to wstęp do ataków na imigrantów w Hull? Naklejki widać na lampach ulicznych przy Sculcoates Lane i Needlers Way. Mieszkańcy są wstrząśnięci tym, co można  na nich zobaczyć i przeczytać. Napisy wzywają między innymi do zamknięcia granic i rozpoczęcia repatriacji. Na niektórych... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4067, dzisiaj: 1

Strona 1 z 271 2 3 27

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności