Pogoda

Upalna pogoda nadciąga do Hull

Arkadiusz Lorenc | 24.07.2017 | Wielka Brytania, Pogoda

Od początku lata pogoda była zmienna i często zdarzało się, że nie zachęcała do wypoczynku na zewnątrz – pojawiające się chmury i deszcz skutecznie przeszkadzały w cieszeniu się urlopem. Meteorolodzy przewidują, że w ciągu najbliższych tygodni można spodziewać się stabilizacji i znacznego ocieplenia nie tylko w okolicach Hull, ale na terenie większości Europy. Według najnowszych prognoz nad kontynent nadciąga fala... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2839, dzisiaj: 1

Ostrzeżenie: nadchodzi sztorm Ewan! Czy uderzy w Hull?

Arkadiusz Lorenc | 26.02.2017 | Lokalne, Pogoda

Do Anglii zbliża się silny sztorm Ewan. Meteorolodzy ostrzegają, że istnieje zagrożenie podtopień spowodowanych wysokimi falami wdzierającymi się na ląd. To kolejny sztorm, który nawiedzi East Riding — niedawno do Hull nadszedł sztorm Doris. Meteorolodzy ostrzegają, że tym razem najsilniej powieje w niedzielę po południu i wieczorem. Prędkość wiatru osiągnie momentami nawet 115 km/h. Sztormem Ewan dotychczas najbardziej dotknięta została... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1078, dzisiaj: 0

Uwaga! Nadciągają mrozy!

Arkadiusz Lorenc | 10.01.2017 | Wielka Brytania, Pogoda

W Polsce zima zagościła już na dobre. Od kilku dni Polacy zmagają się z mrozami sięgającymi minus 20 stopni. Synoptycy ostrzegają, że mrozy nadciągają także do Wielkiej Brytanii. Mroźna pogoda zagości na Wyspach już w czwartek 12 stycznia i, zdaniem meteorologów, obejmie zasięgiem większość kraju. Arktyczny front, który nadchodzi z Północy, przyniesie ze sobą opady śniegu oraz silny, dokuczliwy porywisty wiatr... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3699, dzisiaj: 0

Pogoda na święta — czy będzie śnieg?

Arkadiusz Lorenc | 24.12.2016 | Wielka Brytania, Pogoda

Jeśli prognozy synoptyków na nadchodzące święta mają się sprawdzić, to Boże Narodzenie będzie bez śniegu — a raczej z opadami deszczu. Na atak zimy w ciągu nadchodzących dni nie ma co liczyć — czekają nas raczej deszczowe święta. Opady deszczu i wiatr towarzyszyć nam będą zresztą już do końca tego roku. Pogoda ma być w grudniu dość zmienna, ale raczej umiarkowana. Temperatura w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 615, dzisiaj: 1

Jaka zima nas czeka?

Arkadiusz Lorenc | 14.12.2016 | Wielka Brytania, Pogoda

Brytyjskie biuro meteorologiczne Met Office ostrzega — czeka nas mroźny styczeń. Ciepłe ubrania z pewnością się przydadzą! Zgodnie z najnowszymi prognozami meteorologów z biura Met Office, nadchodząca zima będzie prawdopodobnie wyjątkowo mroźna. Temperatury przez długi czas utrzymywać się będą na poziomie poniżej zera stopni Celsjusza. Ma to związek z różnicami ciśnień, jakie będą obserwowane w styczniu. Nad Oceanem Atlantyckim meteorolodzy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1594, dzisiaj: 0

W tym tygodniu lepiej pamiętać o szaliku i czapce!

Arkadiusz Lorenc | 07.11.2016 | Wielka Brytania, Pogoda

Meteorolodzy ostrzegają — nadciąga bardzo chłodny tydzień. Temperatura utrzymywać się będzie na poziomie poniżej 10 stopni. Czy to zapowiedź zimy stulecia? Już od kilku dni w Wielkiej Brytanii odczuć można nocne przymrozki. W Szkocji od jakiegoś czasu zdarzają się opady śniegu. Ale i na południu kraju nie będzie ciepło. Temperatury w ciągu nocy spadać będą do kilku stopni poniżej zera.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1736, dzisiaj: 1

Uwaga! Nadchodzi załamanie pogody

Arkadiusz Lorenc | 17.10.2016 | Wielka Brytania, Pogoda

Meteorolodzy z brytyjskiego biura Met Office ostrzegają: to już koniec ładnej pogody na Wyspach. Nadchodzi czas brzydkiej aury, mgły, opady deszczu, wiatr i przejmujący chłód. Tej jesieni mogliśmy cieszyć się w Wielkiej Brytanii stosunkowo ładną pogodą. Niestety, to już koniec. Meteorolodzy informują, że nadchodzi ochłodzenie. Pierwsze zmiany w pogodzie mamy dostrzec już w połowie tego tygodnia. Temperatury w ciągu dnia... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 721, dzisiaj: 0

Czy nadejdą wkrótce upały?

Arkadiusz Lorenc | 10.08.2016 | Wielka Brytania, Pogoda

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce czeka nas w Hull prawdziwie upalne lato. Zdaniem meteorologów z Met Office już w przyszłym tygodniu słupki rtęci na termometrach skoczą. I pokażą prawie 30 stopni! Jeśli prognozy przedstawione przez Met Office się spełnią, temperatura wzrośnie do niecałych 30 stopni Celsjusza w przyszłym tygodniu. I to nie tylko w naszym regionie, lecz w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1074, dzisiaj: 1

Sztorm Jonas nie zagraża Hull

Arkadiusz Lorenc | 27.01.2016 | Lokalne, Pogoda

Sztorm Jonas objawił się w USA śnieżycą, jakiej Stany Zjednoczone nie pamiętają od wielu lat. Sparaliżowane lotniska, nieczynne szkoły i urzędy, odwołane posiedzenia polityków najwyższego szczebla. Koszty odśnieżania idą w miliony dolarów. Teraz burza atakuje Wielką Brytanię. (więcej…)

ilość wszystkich wyświetleń: 1066, dzisiaj: 1

Pomoc dla osób bezdomnych w Hull

Arkadiusz Lorenc | 19.01.2016 | Wielka Brytania, Pogoda, Zdrowie

Temperatura stopniowo spada. Meteorolodzy ostrzegają — nadciąga zima, będzie coraz chłodniej. W takiej sytuacji należy pamiętać o bezdomnych, dla których niskie temperatury mogą okazać się śmiertelne.  (więcej…)

ilość wszystkich wyświetleń: 1779, dzisiaj: 0

Strona 1 z 51 2 3 5