Lokalne

Co kryje się pod ulicami Hull?

Arkadiusz Lorenc | 27.07.2017 | Lokalne, Historyczne

Na przestrzeni lat w Hull przeprowadzono wiele wykopalisk w celach badawczych oraz prac budowlanych. Niektóre z nich pozwoliły na odkrycie niezwykłych znalezisk, które przyczyniły się do lepszego poznania historii miasta. Podczas prac odkrywkowych znaleziono kości wielu zwierząt, które kiedyś zamieszkiwały te okolice. Ciekawym wyjątkiem były szczątki pelikana, odkryte w 1928 roku w trakcie badań archeologicznych. Kości były zaskoczeniem ze względu... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 859, dzisiaj: 0

3 najlepsze baseny w regionie, które musisz odwiedzić tego lata

Arkadiusz Lorenc | 22.07.2017 | Lokalne, Rozrywka, Sport

Lato w pełni! Dlatego prezentujemy trzy baseny, o których warto pamiętać, planując rodzinne popołudnie. Wiele z nich to wspaniałe miejsce na relaks w gronie najbliższych. Basen w Bourne Nie więcej niż dwie godziny drogi od centrum Hull znajduje się jeden z największych odkrytych basenów w Wielkiej Brytanii. Otworzono go w 1990 roku i przez kilkadziesiąt lat działalności zyskał uznanie tysięcy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1502, dzisiaj: 0

Kamil Grosicki zagra w Pierwszej Lidze?

Arkadiusz Lorenc | 21.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Sport

Jeden z najlepszych zawodników lokalnego klubu piłkarskiego Hull City, Kamil Grosicki, od niedawna rozważa możliwość powrotu do Premier League. Według doniesień polskiego czasopisma „Przegląd Sportowy”, piłkarz odrzucił niedawno ofertę transferu do SC Freiburg, klubu grającego w Bundeslidze. Powodem tej decyzji miało być zainteresowanie ze strony pierwszoligowych klubów Wielkiej Brytanii. Po transferze z francuskiego klubu Stade Rennais w styczniu 2017 roku... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1526, dzisiaj: 0

Hull przygotowuje się na atak terrorystyczny!

Arkadiusz Lorenc | 19.07.2017 | Lokalne, Polityka

Władze naszego miasta zdają sobie sprawę z tego, że zagrożenie terroryzmem jest realne. A mimo to nie wydały zgody na to, by na stadionie KCOM Stadium zainstalowano specjalne zabezpieczenia, które mają pozwolić zadbać o bezpieczeństwo kibiców podczas spotkań sportowych. Inwestor zdecydował sam. Przed ewentualnym atakiem terrorystycznym chronić ma specjalna brama zainstalowana na mostku dla pieszych łączącym stadion z Argyle Street,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2592, dzisiaj: 0

Świetna wiadomość! Mamy nowe zabytki w Hull!

Arkadiusz Lorenc | 17.07.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura

Decyzją ministra Johna Glena na listę zabytków objętych ochroną prawną wpisano kilka nowych budynków z Hull. Wśród nich ikona naszego regionu — słynny most Humber Bridge! Wpisanie zabytku na listę ministerialną oznacza przyznanie, że ma on bardzo duże znaczenie dla regionu — historyczne, architektoniczne lub kulturalne. Ale oprócz mostu Humber Bridge, któremu nadano najwyższy stopień ochrony (Grade I), na listę... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 824, dzisiaj: 1

Trujące ścieki w kąpielisku! Na Yorkshire Water nałożono wysoką karę finansową

Arkadiusz Lorenc | 15.07.2017 | Lokalne, Zdrowie

Na Yorkshire Water nałożono wysoką karę za zanieczyszczenie ściekami kanału Staithes i brak odpowiedniej reakcji po rozpoznaniu źródła zakażenia. Sędzia podczas wydawania wyroku powiedział, że firma działała w sposób nierozważny i lekkomyślny. Ścieki wyciekły do kanału ze źle konserwowanego zbiornika, który był na tyle zniszczony i przerdzewiały, że w niektórych miejscach pojawiły się dziury. Zbiornik znajdował się w zakładzie Hinderwell... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 977, dzisiaj: 1

Skandal! Rasistowski atak na Polaka w Hull

Arkadiusz Lorenc | 14.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Policja

Polak z Hull poprosił swoich sąsiadów o ściszenie muzyki. Ich reakcja przerosła jego najśmielsze oczekiwania. Teraz mężczyzna obawia się o swoje życie. Grzegorz Miekota, który mieszka w okolicy Spring Bank opowiada, że z rasistowskimi atakami spotkał się wielokrotnie. Pewnego razu grupa osób podążała za nim wzdłuż Princess Avenue, wykrzykując rasistowskie, obraźliwe słowa i grożąc mu śmiercią. Nasi rodacy mieszkający w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4788, dzisiaj: 0

W Beverley ma powstać olbrzymi park trampolinowy!

Arkadiusz Lorenc | 13.07.2017 | Lokalne, Biznes, Rozrywka

Firma Xtreme Bounce Revolutio poinformowała, że zamierza w Beverley otworzyć olbrzymi park trampolinowy. Miałby on znaleźć się w centrum handlowym Flemingate Centre. Inwestycja o wartości około 1,2 mln funtów przyczynić ma się do powstania 70 nowych miejsc pracy w regionie. Park trampolinowy wzmocniłby zatem lokalną gospodarkę poprzez poprawę sytuacji na rynku pracy. Ale jest jeszcze jeden ekonomiczny aspekt, który także... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 647, dzisiaj: 2

Najlepsze miejsca w Hull, w których podaje się patties

Arkadiusz Lorenc | 11.07.2017 | Lokalne, Kultura

Pattie to przysmak, z którego słynie Hull. Tą prostą potrawą mieszkańcy naszego miasta potrafią się wprost zajadać. Daily Mail opublikowało niedawno listę z lokalami, w których podają najlepsze patties według mieszkańców Hull i regionu. Warto je wypróbować i zabrać do nich znajomych! Prosta potrawa, która podbiła serca mieszkańców Hull składa się głównie z tuczonych ziemniaków połączonych z odrobiną szałwii i... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1446, dzisiaj: 0

Polak z Hull uniknie wielu lat więzienia pomimo popełnienia poważnego przestępstwa

Arkadiusz Lorenc | 09.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Policja

Za posiadanie broni w Wielkiej Brytanii, w tym także taserów, czyli tzw. paralizatorów, grozi w Wielkiej Brytanii przynajmniej pięć lat więzienia. Kary uniknie jednak Polak, który posiadał taser, lecz wmówił sędziemu, że myślał, że to zwykła latarka. Kacper Różański z Hull stanął przed sądem po tym, jak podczas kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Policji okazało się, że ma przy sobie taser.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2474, dzisiaj: 0

Strona 1 z 1251 2 3 125

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności