Lokalne

Tańszy Next w Princess Quey jako zapowiedź Outlet-owego kupowania

dominika | 23.06.2017 | Lokalne

Tysiące ludzi odwiedziło wczoraj nowo otwarty sklep w Princess Quey. Zarząd centrum handlowego rozpoczął ten sposób swój projekt uczynienia Princess Quey bardziej atrakcyjnym miejscem do zakupów. Wczoraj został otworzony Next Outlet, co oznacza, że kupujący mogą nabyć nowe, markowe ubrania, w tańszych cenach. Są to towary z teraźniejszego lub zeszłego sezonu, które nie zostały wykupione w innych sklepach. Next jest jednym... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 848, dzisiaj: 1

Olbrzymi pożar w Hull i trujący dym

Arkadiusz Lorenc | 21.06.2017 | Lokalne

43 strażaków walczyło z pożarem, który wybuchł na wysypisku śmieci Biffa we wschodniej części miasta. Mieszkańcy okolicy proszeni byli i pozamykanie okien — dym, który unosił się nad wysypiskiem mógł być bardzo szkodliwy! Na wysypisku Biffa znajdują się odpady wyprodukowane zarówno przez gospodarstwa domowe, jak i przemysł. Niektóre z nich mogą być bardzo szkodliwe. Do pożaru doszło około godziny 21.00... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2056, dzisiaj: 1

Polacy wśród właścicieli najbrudniejszych podwórek w Hull

Arkadiusz Lorenc | 17.06.2017 | Lokalne

Władze Hull zdecydowały się publicznie wymienić z nazwiska właścicieli najbardziej zaniedbanych podwórek w mieście — takich, na których składowane są śmieci i inne odpady. Ma to przestrzec wszystkich przed bałaganieniem. Na krótkiej liście znajdują się Polacy. Radni przyjrzeli się stanowi podwórek w Hull. Zespoły sprawdziły, czy mieszkańcy miasta sprzątają swoje posesje. Okazało się, że niektórzy zupełnie nie dbają o porządek.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2482, dzisiaj: 2

Jednak morderstwo? Śledztwo w sprawie zaginięcia Renaty Antczak

Arkadiusz Lorenc | 16.06.2017 | Polska, Lokalne, Policja

Policja poinformowała o tym, że śledztwo w sprawie zaginięcia Polki z Hull, Renaty Antczak, posunęło się do przodu. I osiągnęło przełom. Podczas konferencji prasowej na komisariacie policji Priory Road Police Station w West Hull powiedziano, że sprawa zmieniła kwalifikację. Funkcjonariusze podejrzewają, że kobieta mogła zostać zamordowana. Już prawie dwa miesiące mijają od momentu zaginięcia Renaty Antczak. 49-letnia Polka była widziana... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3377, dzisiaj: 2

Poszła do sklepu po polskie piwo. Skończyła w sądzie

Arkadiusz Lorenc | 13.06.2017 | Lokalne, Policja

Gemma Gibbon próbowała w marcu kupić piwo Karpackie w jednym ze sklepów Sainsbury’s w Hull. Ale, jak sama przyznała, wypiła już wcześniej kilka butelek. Sprzedawca nie chciał jej obsłużyć. Wtedy usłyszał szereg rasistowskich komentarzy. A sprawa trafiła do sądu. Gibbon nie cieszy się dobrą opinią w swoim środowisku, okazało się podczas rozprawy. Zdarza jej się pojawiać w miejscach publicznych, pozostając... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1885, dzisiaj: 0

Fałszywy alarm bombowy i uzbrojony napastnik w szkołach w regionie

Arkadiusz Lorenc | 12.06.2017 | Lokalne, Policja, Szkoła

W szkołach Wolfreton School w Willerby oraz Sirius Academy West w Hull ogłoszono alarm bombowy — choć bomby, jak się okazało, nie było. Hymers College z kolei zamknięto w czwartek na kilka godzin w związku ze zgłoszeniem, że na teren placówki wtargnął uzbrojony napastnik. Zdaje się, że zagrożenie atakiem terrorystycznym staje się pożywką dla dowcipnisiów, którzy — chcąc wykorzystać niespokojne... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1692, dzisiaj: 0

Open Farm Sunday już w tę niedzielę!

Arkadiusz Lorenc | 09.06.2017 | Lokalne, Rozrywka, Wydarzenia

Open Farm Sunday to akcja, w ramach której będzie można zwiedzić gospodarstwo rolne — Molescroft Farm Estate przy Beverley and Bishop Burton College. Open Farm Sunday jest świetną okazją do zabrania dzieci na wieś i wyjaśnienia im w atrakcyjny sposób rzeczy, które są oczywiste dla nas — a dla nich już niekoniecznie: na przykład tego, skąd się bierze mleko czy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 644, dzisiaj: 0

Hull świętuje Światowy Dzień Uchodźcy

Arkadiusz Lorenc | 06.06.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Wydarzenia

Po raz pierwszy w historii Światowy Dzień Uchodźcy w Wielkiej Brytanii obchodzony jest poza Londynem. W tym roku Hull zostanie oficjalnie ogłoszone miastem gościnnym i otwartym dla potrzebujących — City of Sanctuary. Uroczystość, podczas której mieszkający w Hull uchodźca, Salmen, oficjalnie nada naszemu miastu tytuł City of Sanctuary, odbędzie się 20 czerwca w Hull Minster. Tytuł zostanie przekazany na ręce... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1190, dzisiaj: 0

Czy gwałciciele będą nas wozić taksówkami w Hull?

Arkadiusz Lorenc | 30.05.2017 | Transport, Lokalne, Policja

Wnioski o przyznanie licencji uprawniającej do przewozu osób składają w Hull gwałciciele i przestępcy ukarani m.in. za niebezpieczną jazdę, wynika z danych ujawnionych przez Disclosure and Barring Service (DBS). Dane, o których mowa, dotyczą okresu między 2012 i 2016 rokiem — w tym czasie aż 10 kierowców składających wniosek o licencję na przewóz osób to przestępcy skazani prawomocnym wyrokiem za... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1287, dzisiaj: 0

Niesamowita instalacja w Beverley Minster

Arkadiusz Lorenc | 28.05.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Rozrywka

Through the Looking Glass — to tytuł instalacji wykorzystującej technologię cyfrową w celu opowiedzenia historii renesansowego muzyka i szpiega Petrusa Alamire. Instalacja znajduje się w samym sercu katedry w Beverley. Połączenie wielowiekowej architektury z nowoczesną technologią wprost zapiera dech w piersiach. Warto tu przyjść, by zobaczyć historię renesansowego kompozytora i muzyka Petrusa Alamire. To niezwykle barwna postać — oprócz muzyki,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 456, dzisiaj: 0

Strona 1 z 1231 2 3 123

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności