Lokalne

Kolejny szlak turystyczny w Hull

Arkadiusz Lorenc | 8 godzin temu | Lokalne, Kultura

Były już ryby, ropuchy, a nawet ćmy. Teraz przyszła kolej na ludzi. Rzeźby przedstawiające ludzkie sylwetki pojawiły się w mieście. Ułożono je w taki sposób, by składały się na nowy szlak turystyczny w Hull. Autorką rzeźb wykonanych z żelaza jest islandzka artystka Steinunn Thorarinsdottir. Sylwetki ludzkie, które stworzyła, znalazły się przy Cottingham Road, wokół kampusu University of Hull. Składają się one... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 183, dzisiaj: 183

Palenie papierosów zakazane nawet na świeżym powietrzu?

Arkadiusz Lorenc | 26.04.2017 | Lokalne, Polityka

Władze miasta po raz kolejny wypowiedziały wojnę papierosom. Pojawił się pomysł zakazania palenia papierosów na placach zabaw dla dzieci. Zapis o zakazie palenia tytoniu na obszarze placów zabaw w mieście umieszczono w dokumencie, który opisuje sposób zarządzania przestrzeniami publicznymi w Hull. Radni zaakceptowali już ten dokument. Problem z paleniem papierosów w mieście rzeczywiście jest dość spory. Statystyki pokazują, że Hull... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 852, dzisiaj: 97

Popularny brodzik dla dzieci w East Park pozostanie nieczynny!

Arkadiusz Lorenc | 24.04.2017 | Lokalne, Rozrywka, Zdrowie

Władze miasta poinformowały, że w związku z zanieczyszczeniem wody, popularny brodzik w East Park w Hull nie zostanie otwarty w sezonie letnim. Co więcej, plany zakładają całkowitą jego likwidację! Co zastąpi tę lubianą przez dzieci atrakcję? Zgodnie z informacją przekazaną przez władze Hull, w East Park powstanie miejsce przeznaczone na organizowanie pikników lub pole do minigolfa. Radny Terry Geraghty przyznał,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 680, dzisiaj: 19

Setki domów odcięte od prądu w przyszłym tygodniu!

Arkadiusz Lorenc | 15.04.2017 | Lokalne

Setki domów w Beverley i Tickton zostaną w przyszłym tygodniu odcięte na wiele godzin od prądu. Powód? Prace prowadzone przez pracowników firmy Northern Powergrid. Pracownicy Northern Powergrid będą obcinać gałęzie drzew zachodzące na linie energetyczne. Będzie się to jednak wiązać z koniecznością odcięcia prądu w Beverley i Tickton na kilka godzin. Wstępnie mówi się, że mieszkańcy okolicy powinni spodziewać się utrudnień... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1057, dzisiaj: 6

Hull wcale nie jest miastem kulturalnym?!

Arkadiusz Lorenc | 14.04.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

W raporcie sporządzonym przez pracowników Hull Culture and Leisure przeczytać można, że mieszkańcy między innymi okolicy Holderness Road najrzadziej kupują bilety do teatru czy do filharmonii. Ale nie tylko oni nie przepadają za taką formą rozrywki. Żaden spośród mieszkańców tej okolicy, oznaczonej kodem pocztowym HU8, czyli Holderness Road, nie kupił biletu na głośny koncert Royal Philharmonic Orchestra w City Hall.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 806, dzisiaj: 4

Stagecoach zmienia rozkład jazdy autobusów

Arkadiusz Lorenc | 13.04.2017 | Transport, Lokalne

16 kwietnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy autobusów miejskich przewoźnika Stagecoach. Sprawdź, co się zmieni i czy zmiany dotkną również ciebie! Nowy rozkład jazdy przewoźnika zakłada więcej przejazdów w kierunku Lowgate i Orchard Park. Autobusy na tych liniach jeździć będą inaczej: linia 5 — zmiana rozkładu autobusów wieczornych w kierunku Old Town/Lowgate linia U5 — powstanie nowa linia — autobusy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 933, dzisiaj: 2

7 najlepszych ogródków piwnych w Hull

Arkadiusz Lorenc | 12.04.2017 | Lokalne, Rozrywka

Wiosna już na dobre zawitała w naszym mieście. Przyjemne, cieplejsze wieczory sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Na przykład przy dobrym, kraftowym piwie czy wyśmienitym drinku. Polecamy 7 ogródków piwnych w Hull, które warto odwiedzić wiosną! Ye Olde White Harte przy Silver Street — to niezwykłe miejsce, które jawi się niczym oaza spokoju w pełnym chaosu ścisłym centrum miasta (ogródek... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 802, dzisiaj: 3

Przedsiębiorcy do władz miasta: zrekompensujcie nam straty!

Arkadiusz Lorenc | 11.04.2017 | Lokalne, Biznes, Finanse, Polityka

Przedstawiciele Federation of Small Businesses (FSB) zwrócili się do magistratu w Hull z prośbą o zrekompensowanie strat finansowych wynikających ze spadku sprzedaży w sklepach położonych w remontowanym od roku centrum Hull. Przedsiębiorcy posiadający sklepy czy salony usług w centrum miasta twierdzą, że w tej chwili wiele miejsc pracy, które tworzą, jest zagrożonych. W wielu przypadkach istnienie całych firm wisi na... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 905, dzisiaj: 0

Okna na dworcu Hull Paragon częścią projektu Look Up! Zobacz!

Arkadiusz Lorenc | 10.04.2017 | Lokalne, Kultura, Wydarzenia

Ci, którzy regularnie korzystają z dworca Hull Paragon, z pewnością zauważyli, że okna na dworcu nie wyglądają tak jak kiedyś. Stały się bowiem częścią projektu The Train Track oraz The Basket, który nawiązuje do historii miasta. Look Up to projekt artystyczny, w ramach którego w różnych miejscach w mieście pojawiają się instalacje, których zadaniem jest sprawienie, by mieszkańcy Hull spojrzeli... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 731, dzisiaj: 2

Jedna z głównych ulic w Hull zamknięta w okresie świąt!

Arkadiusz Lorenc | 06.04.2017 | Transport, Lokalne

W okresie Wielkanocy jedna z przelotowych ulic w East Hull będzie zamknięta. Powodem są prace związane z wymianą instalacji gazowej znajdującej się pod ulicą. Należy spodziewać się dużych korków. Aż przez pięć dni kierowcy jeżdżący Leads Road będą musieli zmagać się z korkami. W trakcie świąt przeprowadzony zostanie remont instalacji gazowej znajdującej się pod drogą. Ta zostanie w związku z... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1042, dzisiaj: 0

Strona 1 z 1211 2 3 121

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności