Lokalne

Popularna instalacja artystyczna z makami w Hull

Arkadiusz Lorenc | 19.03.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Wydarzenia

Weeping Window, czyli instalacja artystyczna, która sprawia wrażenie, jakby z okna wylewały się tysiące kwiatów polnych maków, już pod koniec marca pojawi się w Hull, ciesząc oczy nie tylko mieszkańców miasta, ale także i turystów. Weeping Window to dzieło dwóch artystów: Paula Cumminsa oraz Toma Pipera. W 2014 roku instalacja była częścią dekoracji Tower of London, której celem było uczczenie dnia Remembrance... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 175, dzisiaj: 6

Oceanarium The Deep powiększy się o nową część — i to już w marcu

Arkadiusz Lorenc | 18.03.2017 | Lokalne, Rozrywka

Dobiega końca rozbudowa oceanarium The Deep. Już w marcu odwiedzający będą mogli podziwiać zwierzęta zamieszkujące tropikalne lasy mangrowe. Lasy mangrowe, nazywane inaczej namorzynami, to specyficzne środowisko. Występują niemal na całym świecie w strefie międzyzwrotnikowej. Tworzą je rośliny o charakterystycznym, splątanym systemie korzeniowym, które zarastają olbrzymie obszary na granicy lądu i morza. Ten skomplikowany system można zobaczyć podczas odpływu, kiedy woda... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 292, dzisiaj: 8

Rodzinna impreza w centrum Princes Quay już w ten weekend

Arkadiusz Lorenc | 17.03.2017 | Lokalne, Rozrywka, Wydarzenia

Malowanie twarzy, tworzenie zwierzątek i innych figur z balonów czy wspólne muzykowanie — to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na rodziny z dziećmi w Princes Quay Shopping Centre już w ten weekend. Weekend to dobry czas, by spędzić kilka godzin w rodzinnym gronie. Dlatego centrum handlowe Princes Quay już po raz kolejny wychodzi z inicjatywą i organizuje rodzinny weekend.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 611, dzisiaj: 3

Hull jednym z najlepszych miast do życia!

Arkadiusz Lorenc | 14.03.2017 | Wielka Brytania, Lokalne, Rozrywka

Według Sunday Times nasze miasto jest jednym z najlepszych miejsc do życia w całej Wielkiej Brytanii! Dlaczego? Po raz pierwszy Hull znalazło się na przygotowywanej przez dziennikarzy Sunday Times liście miast, w których warto zamieszkać. Jej autorzy zdają sobie sprawę, że niewielu czytelników Sunday Times spodziewało się Hull w tym miejscu. W artykule (o dość wymownym tytule: „Hull? Na pewno?”),... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1619, dzisiaj: 13

Za parkowanie w East Riding zapłacisz telefonem!

Arkadiusz Lorenc | 08.03.2017 | Transport, Lokalne, Technologia

Dzięki nowoczesnemu systemowi kierowcy parkujący na publicznych parkingach w East Riding będą mogli zapłacić za postój przy pomocy specjalnej aplikacji na telefon. Władze zdecydowały się na wprowadzenie nowoczesnego systemu bezgotówkowych płatności, by ułatwić mieszkańcom korzystanie z parkingów. System nazywa się MiPermit i można uzyskać do niego dostęp zarówno przez smartfon, jak i przez komputer. Kierowca, który zapłaci za postój za... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 667, dzisiaj: 3

Hull City of Culture to także imprezy dla rodzin

Arkadiusz Lorenc | 06.03.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

Hull jest miastem kultury. Ale to nie oznacza, że musimy chodzić tylko do teatru i galerii sztuki! Organizatorzy zadbali o rozrywkę dla całych rodzin, w tym także dla najmłodszych!! Sprawdź, dokąd warto wybrać się w nadchodzących miesiącach! The Height Of The Reeds — w kwietniu będzie można posłuchać… mostu Humber Bridge! Wystarczy przynieść ze sobą słuchawki! To bardzo ciekawy projekt... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1052, dzisiaj: 2

Które miasto będzie kolejną stolicą kultury UK?

Arkadiusz Lorenc | 05.03.2017 | Wielka Brytania, Imprezy, Lokalne, Kultura

Niedługo minie trzeci miesiąc, odkąd Hull zaczęło z dumą nosić miano Brytyjskiej Stolicy Kultury.  Tymczasem już kolejne miasta chcą zająć nasze miejsce. Sprawdź, które! W 2018 roku Hull będzie musiało pożegnać się z tytułem Brytyjskiej Stolicy Kultury. Już teraz 11 kandydatów walczy o to, by przejąć po nim ten tytuł. Wśród nich — najmniejsze miasto w Wielkiej Brytanii, St Davids.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 918, dzisiaj: 1

Ostrzeżenie: nadchodzi sztorm Ewan! Czy uderzy w Hull?

Arkadiusz Lorenc | 26.02.2017 | Lokalne, Pogoda

Do Anglii zbliża się silny sztorm Ewan. Meteorolodzy ostrzegają, że istnieje zagrożenie podtopień spowodowanych wysokimi falami wdzierającymi się na ląd. To kolejny sztorm, który nawiedzi East Riding — niedawno do Hull nadszedł sztorm Doris. Meteorolodzy ostrzegają, że tym razem najsilniej powieje w niedzielę po południu i wieczorem. Prędkość wiatru osiągnie momentami nawet 115 km/h. Sztormem Ewan dotychczas najbardziej dotknięta została... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 689, dzisiaj: 0

W Hull także wzrośnie podatek Council Tax!

Arkadiusz Lorenc | 26.02.2017 | Lokalne, Finanse, Polityka

W czwartek 23 lutego br. lokalne władze podjęły decyzję o podniesieniu w Hull podatku Council Tax w najbliższym roku podatkowym. Niedawno na taki krok zdecydowały się władze East Riding. O podwyżce podatku Council Tax w East Riding pisaliśmy na początku lutego. Informowaliśmy wówczas, że właściciele nieruchomości znajdujących się w kategorii „D” od kwietnia zapłacą rocznie 1323,47 funtów podatku Council Tax, czyli o... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 412, dzisiaj: 1

Park rozrywki w Beverley powstanie już na Wielkanoc?

Arkadiusz Lorenc | 22.02.2017 | Lokalne, Rozrywka

Niewykluczone, że jeszcze przed Wielkanocą uda się otworzyć zupełnie nowy park rozrywki w Beverley! Park, który powstaje w Beverley Garden Centre w Woodmansey, tuż obok Beverley, będzie prawdziwą atrakcją przede wszystkim dla rodzin poszukujących miejsca, w którym można miło spędzić czas z dziećmi. Inwestor planuje stworzenie olbrzymiego kompleksu, w którym znajdować się będą konstrukcje zbudowane z grubych lin i drewna.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 761, dzisiaj: 1

Strona 1 z 1201 2 3 120

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności