Lokalne

Mąż Renaty Antczak przed sądem w Hull

Arkadiusz Lorenc | 22.05.2017 | Polska, Lokalne, Policja

W poniedziałek przed sądem w Hull stanął Majid Mustafa, mąż Polki Renaty Antczak, która zaginęła około trzy tygodnie temu oraz Robert Lipiński, również związany ze sprawą. Zarzuty, jakie postawiono mężczyznom, obejmują spowodowanie poważnych obrażeń, działając w konspiracji. Posiedzenie sądu rozpoczęło się około godziny 11.00 (konieczne było znalezienie tłumacza języka polskiego). Oskarżeni przebywali w areszcie, skąd zostali doprowadzeni na salę rozpraw. Mężczyźni... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4521, dzisiaj: 3

Korki w Hull jednymi z największych w UK

Arkadiusz Lorenc | 22.05.2017 | Transport, Lokalne

Zgodnie z danymi zebranymi przez Department of Transport drogi w Hull należą do jednych z najwolniejszych w Wielkiej Brytanii. A z każdym rokiem średnia prędkość, z jaką poruszamy się po mieście, spada. W 2015 roku poruszaliśmy się po Hull ze średnią prędkością rzędu 17,1 mph. W 2016 roku spadła ona do 16,8 mph. Wszystko wskazuje na to, że wynik ten... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 790, dzisiaj: 1

Kilka atrakcji dla dzieci na nadchodzące dni

Arkadiusz Lorenc | 21.05.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Teatr, Wydarzenia

W najbliższą sobotę w East Park pojawi się objazdowe wesołe miasteczko z prawdziwym roller coasterem! A to tylko jedna z atrakcji, jakie czekają na nas w Hull w najbliższych dniach. W wesołym miasteczku w East Park będziemy mogli bawić się od 27 maja do 4 czerwca codziennie od południa do 20.00. Za bilet w cenie 6.99 funta otrzymujemy możliwość korzystania... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1823, dzisiaj: 2

Mąż zaginionej Renaty Antczak zabrany przez policję

Arkadiusz Lorenc | 20.05.2017 | Polska, Lokalne, Policja

Renata Antczak zaginęła prawie miesiąc temu. Teraz policja zabrała radiowozem jej męża. Świadkowie opisują, że mężczyzna nie był zakuty w kajdanki. Zespół kryminalistyczny pojawił się w domu zaginionej Polki by zebrać dowody rzeczowe, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu zagadki jej zniknięcia. Ale policjanci zabrali także męża kobiety, Majida Mustafę. Sąsiadka relacjonowała, że samochody policyjne pojawiły się pod domem małżeństwa w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4468, dzisiaj: 1

W tych dzielnicach Hull możesz czuć się bezpiecznie

Arkadiusz Lorenc | 20.05.2017 | Lokalne, Policja

W ostatnim materiale pisaliśmy o najbardziej niebezpiecznych miejscach w naszym mieście. Na liście wysoko uplasowały się Myton z wynikiem prawie 2 tys. przestępstw w pierwszym kwartale 2017, czy Drypool — 650 przestępstw. Sprawdzamy teraz, w których dzielnicach bez obaw możemy poruszać się na pieszo — i to nawet po zmierzchu! Pierwsze miejsce na tej — chlubnej bardzo — liście zajmuje... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1549, dzisiaj: 3

10 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Hull

Arkadiusz Lorenc | 18.05.2017 | Lokalne, Policja

W pierwszym kwartale tego roku w Hull popełniono tysiące wykroczeń i przestępstw. Na podstawie danych przekazanych przez Humberside Police można było stworzyć listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w Hull, uwzględniającą liczbę dokonanych przestępstw. Przedstawiamy listę 10 najbardziej niebezpiecznych miejsc w naszym mieście. 1. Myton — w Myton tylko w ciągu pierwszego kwartału 2017 roku popełniono prawie 2000 przestępstw — to absolutny... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2820, dzisiaj: 3

Pierwszy Festiwal Literatury Dziecięcej w Hull

Arkadiusz Lorenc | 17.05.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Teatr, Wydarzenia

Podczas festiwalu Big Malarkey Festival, małe i te nieco większe dzieci będą mogły spotkać się z pisarzami, rysownikami, autorami bajek animowanych, performerami czy muzykami. Impreza ma na celu promowanie literatury i kreatywności, która jest potrzebna do jej tworzenia i odbioru. Big Malarkay Festival jest adresowany do wszystkich dzieci w wieku do 16 lat. To pierwsza tego typu inicjatywa w naszym... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 408, dzisiaj: 1

Znany budynek w centrum miasta czeka gruntowny remont?

Arkadiusz Lorenc | 13.05.2017 | Lokalne

Inwestorzy nie przestają zmieniać oblicza naszego miasta. Pojawił się pomysł wyremontowania budynku King William House przy Market Place w Hull. Sprawdź, co będzie w środku! King William House słynie z dużej, lustrzanej płaszczyzny na froncie, w której odbija się kościół pw. Świętej Trójcy. Wybudowano go w 1975 roku. Obecnie mieści w sobie sklep należący do sieci Argos oraz wielopiętrowy parking... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 707, dzisiaj: 0

Pływająca sala kinowa już tego lata w Hull Marina!

Arkadiusz Lorenc | 09.05.2017 | Lokalne, Kultura, Kino

Kino samochodowe — świetna sprawa. Ale to nic przy pływającej na wodzie sali kinowej, która w tym roku pojawi się w Hull! Szukasz ciekawego sposobu na spędzenie czasu? To z pewnością coś dla ciebie! Pływające kino będzie częścią projektu Up Projects, który obejmuje część Wielkiej Brytanii. Hull znalazło się w gronie miast, w których osiem filmów krótkometrażowych (należących do serii... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1607, dzisiaj: 0

Znany Festiwal Kolorów także w Hull

Arkadiusz Lorenc | 04.05.2017 | Lokalne, Rozrywka, Wydarzenia

Już w maju odbędzie się Carnival of Colours — to festiwal, podczas którego wszyscy bawią się w chmurze kolorowych barwników. Impreza nawiązuje do Indii — ich kultury, muzyki i aromatycznej kuchni. Festiwal Kolorów odbędzie się w ramach Hull Uk City of Culture na terenie Zebedee's Yard już 29 maja tego roku. Jego punktem kulminacyjnym będzie zabawa w chmurze kolorowych proszków.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1261, dzisiaj: 1

Strona 1 z 1221 2 3 122

Przewodniki


Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności