Kultura

Kolejny szlak turystyczny w Hull

Arkadiusz Lorenc | 8 godzin temu | Lokalne, Kultura

Były już ryby, ropuchy, a nawet ćmy. Teraz przyszła kolej na ludzi. Rzeźby przedstawiające ludzkie sylwetki pojawiły się w mieście. Ułożono je w taki sposób, by składały się na nowy szlak turystyczny w Hull. Autorką rzeźb wykonanych z żelaza jest islandzka artystka Steinunn Thorarinsdottir. Sylwetki ludzkie, które stworzyła, znalazły się przy Cottingham Road, wokół kampusu University of Hull. Składają się one... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 183, dzisiaj: 183

Hull wcale nie jest miastem kulturalnym?!

Arkadiusz Lorenc | 14.04.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

W raporcie sporządzonym przez pracowników Hull Culture and Leisure przeczytać można, że mieszkańcy między innymi okolicy Holderness Road najrzadziej kupują bilety do teatru czy do filharmonii. Ale nie tylko oni nie przepadają za taką formą rozrywki. Żaden spośród mieszkańców tej okolicy, oznaczonej kodem pocztowym HU8, czyli Holderness Road, nie kupił biletu na głośny koncert Royal Philharmonic Orchestra w City Hall.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 806, dzisiaj: 4

Okna na dworcu Hull Paragon częścią projektu Look Up! Zobacz!

Arkadiusz Lorenc | 10.04.2017 | Lokalne, Kultura, Wydarzenia

Ci, którzy regularnie korzystają z dworca Hull Paragon, z pewnością zauważyli, że okna na dworcu nie wyglądają tak jak kiedyś. Stały się bowiem częścią projektu The Train Track oraz The Basket, który nawiązuje do historii miasta. Look Up to projekt artystyczny, w ramach którego w różnych miejscach w mieście pojawiają się instalacje, których zadaniem jest sprawienie, by mieszkańcy Hull spojrzeli... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 731, dzisiaj: 2

Trzy samochody — a w każdym z nich plaża!

Arkadiusz Lorenc | 03.04.2017 | Lokalne, Kultura, Wydarzenia

Niedaleko oceanarium The Deep w Hull stanęły trzy samochody. Wszystkie wypełnione są piaskiem i drobnymi kamieniami. W każdym z nich kryje się kawałek plaży. O co chodzi? Samochody wypełnione piaskiem to oczywiście kolejny ciekawy projekt artystyczny w ramach inicjatywy „Look Up”. Autorem instalacji pod tytułem „Washed Up Car-go” jest artysta Chris Dobrowolski. Dotychczas mieszkańcy i goście Hull mogli podziwiać instalację... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1241, dzisiaj: 0

13 najciekawszych faktów o Hull

Arkadiusz Lorenc | 30.03.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura

Gdzie znajduje się jedyne na świecie submarium? Gdzie wynaleziono ekran LCD, bez którego dzisiejszy świat wyglądałby zupełnie inaczej? Jak nazywają się mieszkańcy Hull? Sprawdź! Nasze miasto jest teraz jasną gwiazdą na mapie Wielkiej Brytanii. I nic dziwnego, w końcu to Brytyjska Stolica Kultury 2017. Ale pomimo tylu imprez kulturalno-rozrywkowych, które na przestrzeni kolejnych miesięcy ściągną do Hull tysiące gości, nasze... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3025, dzisiaj: 7

Przysmaki rodem z Hull

Arkadiusz Lorenc | 29.03.2017 | Lokalne, Kultura

Kuchnia Hull i regionu nie jest słynna w Wielkiej Brytanii, bo nie jest zbyt urozmaicona. A jednak znaleźć można kilka przysmaków, z których słynie nasze miasto i które warto spróbować będąc w Hull. A tym bardziej tu mieszkając! Breadcake Chleb zjeść można w wielu krajach na całym świecie. Ale breadcake to nie jest zwykły chleb. To nie jest też bułka.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1223, dzisiaj: 0

Popularna instalacja artystyczna z makami w Hull

Arkadiusz Lorenc | 19.03.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Wydarzenia

Weeping Window, czyli instalacja artystyczna, która sprawia wrażenie, jakby z okna wylewały się tysiące kwiatów polnych maków, już pod koniec marca pojawi się w Hull, ciesząc oczy nie tylko mieszkańców miasta, ale także i turystów. Weeping Window to dzieło dwóch artystów: Paula Cumminsa oraz Toma Pipera. W 2014 roku instalacja była częścią dekoracji Tower of London, której celem było uczczenie dnia Remembrance... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 323, dzisiaj: 0

Hull City of Culture to także imprezy dla rodzin

Arkadiusz Lorenc | 06.03.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

Hull jest miastem kultury. Ale to nie oznacza, że musimy chodzić tylko do teatru i galerii sztuki! Organizatorzy zadbali o rozrywkę dla całych rodzin, w tym także dla najmłodszych!! Sprawdź, dokąd warto wybrać się w nadchodzących miesiącach! The Height Of The Reeds — w kwietniu będzie można posłuchać… mostu Humber Bridge! Wystarczy przynieść ze sobą słuchawki! To bardzo ciekawy projekt... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1101, dzisiaj: 1

Które miasto będzie kolejną stolicą kultury UK?

Arkadiusz Lorenc | 05.03.2017 | Wielka Brytania, Imprezy, Lokalne, Kultura

Niedługo minie trzeci miesiąc, odkąd Hull zaczęło z dumą nosić miano Brytyjskiej Stolicy Kultury.  Tymczasem już kolejne miasta chcą zająć nasze miejsce. Sprawdź, które! W 2018 roku Hull będzie musiało pożegnać się z tytułem Brytyjskiej Stolicy Kultury. Już teraz 11 kandydatów walczy o to, by przejąć po nim ten tytuł. Wśród nich — najmniejsze miasto w Wielkiej Brytanii, St Davids.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 959, dzisiaj: 0

Skąd wziął się Tłusty Czwartek?

Arkadiusz Lorenc | 23.02.2017 | Polska, Kultura, Religia

Rekordziści zaczynają jeść je rano, na śniadanie, a kończą wieczorem, na kolację. Pączki zastępują im niemal wszystkie posiłki w ciągu dnia. Ale tylko jednego dnia — w Tłusty Czwartek. Skąd wzięła się ta tradycja? Początki Tłustego Czwartku sięgają czasów starożytnych. Urządzano wtedy określonego dnia ucztę, podczas której bawiono się przy suto zastawionym stole, by pożegnać zimę i powitać nadchodzącą wiosną.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 275, dzisiaj: 1

Strona 1 z 251 2 3 25

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności