Kultura

Świetna wiadomość! Mamy nowe zabytki w Hull!

Arkadiusz Lorenc | 17.07.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura

Decyzją ministra Johna Glena na listę zabytków objętych ochroną prawną wpisano kilka nowych budynków z Hull. Wśród nich ikona naszego regionu — słynny most Humber Bridge! Wpisanie zabytku na listę ministerialną oznacza przyznanie, że ma on bardzo duże znaczenie dla regionu — historyczne, architektoniczne lub kulturalne. Ale oprócz mostu Humber Bridge, któremu nadano najwyższy stopień ochrony (Grade I), na listę... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 848, dzisiaj: 0

Najlepsze miejsca w Hull, w których podaje się patties

Arkadiusz Lorenc | 11.07.2017 | Lokalne, Kultura

Pattie to przysmak, z którego słynie Hull. Tą prostą potrawą mieszkańcy naszego miasta potrafią się wprost zajadać. Daily Mail opublikowało niedawno listę z lokalami, w których podają najlepsze patties według mieszkańców Hull i regionu. Warto je wypróbować i zabrać do nich znajomych! Prosta potrawa, która podbiła serca mieszkańców Hull składa się głównie z tuczonych ziemniaków połączonych z odrobiną szałwii i... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1496, dzisiaj: 1

HULL GADA startuje! Bohdan Piasecki rusza w miasto z poezją.

macgreg | 06.07.2017 | Imprezy, Lokalne, Kultura, Wydarzenia

Już od dziś będziesz mógł spotkać Bohdana w różnych miejsach naszego miasta. Podejdź, porozmawiaj, opowiedz, co dla Ciebie znaczy być Polakiem w Hull – odejdziesz ze świeżo napisanym wierszem, napisanym na zamówienie, specjalnie dla ciebie. A może sam zechcesz coś napisać? Nieważne, czy w szkole uwielbiałeś polski czy na samą myśl o poezji dostajesz wysypki – możesz pomóc Bohdanowi stworzyć... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1185, dzisiaj: 2

Classics in the Park już w sobotę. Bilety wciąż dostępne!

Arkadiusz Lorenc | 05.07.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Wydarzenia

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników muzyki klasycznej. Classics in the Park to impreza, które nie można przegapić. Bilety wciąż są dostępne, choć koncert na świeżym powietrzu odbędzie się już w tę sobotę. Świetna orkiestra i doskonali soliści na scenie — tego możemy spodziewać się po tegorocznej edycji koncertu Classics in the Park na terenie Hymers College. Organizator imprezy, Blair... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 906, dzisiaj: 2

Świetna atrakcja w Hull tego lata!

Arkadiusz Lorenc | 28.06.2017 | Transport, Lokalne, Kultura, Rozrywka

Autobus z odkrytym dachem, który obwozi turystów po mieście, kojarzony jest raczej z dużymi metropoliami, do których ściągają tłumy turystów z całego świata. Pojazdy dla turystów poruszają się niemal po każdej europejskiej stolicy. Tymczasem w Hull już tego lata także będziemy mieli podobną atrakcję! Bus z odkrytym dachem z założenia przeznaczony jest dla osób, które po raz pierwszy przyjeżdżają do... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1187, dzisiaj: 2

Hull świętuje Światowy Dzień Uchodźcy

Arkadiusz Lorenc | 06.06.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Wydarzenia

Po raz pierwszy w historii Światowy Dzień Uchodźcy w Wielkiej Brytanii obchodzony jest poza Londynem. W tym roku Hull zostanie oficjalnie ogłoszone miastem gościnnym i otwartym dla potrzebujących — City of Sanctuary. Uroczystość, podczas której mieszkający w Hull uchodźca, Salmen, oficjalnie nada naszemu miastu tytuł City of Sanctuary, odbędzie się 20 czerwca w Hull Minster. Tytuł zostanie przekazany na ręce... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1508, dzisiaj: 0

Niesamowita instalacja w Beverley Minster

Arkadiusz Lorenc | 28.05.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Rozrywka

Through the Looking Glass — to tytuł instalacji wykorzystującej technologię cyfrową w celu opowiedzenia historii renesansowego muzyka i szpiega Petrusa Alamire. Instalacja znajduje się w samym sercu katedry w Beverley. Połączenie wielowiekowej architektury z nowoczesną technologią wprost zapiera dech w piersiach. Warto tu przyjść, by zobaczyć historię renesansowego kompozytora i muzyka Petrusa Alamire. To niezwykle barwna postać — oprócz muzyki,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 810, dzisiaj: 1

Kilka atrakcji dla dzieci na nadchodzące dni

Arkadiusz Lorenc | 21.05.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Teatr, Wydarzenia

W najbliższą sobotę w East Park pojawi się objazdowe wesołe miasteczko z prawdziwym roller coasterem! A to tylko jedna z atrakcji, jakie czekają na nas w Hull w najbliższych dniach. W wesołym miasteczku w East Park będziemy mogli bawić się od 27 maja do 4 czerwca codziennie od południa do 20.00. Za bilet w cenie 6.99 funta otrzymujemy możliwość korzystania... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2430, dzisiaj: 1

Pierwszy Festiwal Literatury Dziecięcej w Hull

Arkadiusz Lorenc | 17.05.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Teatr, Wydarzenia

Podczas festiwalu Big Malarkey Festival, małe i te nieco większe dzieci będą mogły spotkać się z pisarzami, rysownikami, autorami bajek animowanych, performerami czy muzykami. Impreza ma na celu promowanie literatury i kreatywności, która jest potrzebna do jej tworzenia i odbioru. Big Malarkay Festival jest adresowany do wszystkich dzieci w wieku do 16 lat. To pierwsza tego typu inicjatywa w naszym... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 688, dzisiaj: 0

Pływająca sala kinowa już tego lata w Hull Marina!

Arkadiusz Lorenc | 09.05.2017 | Lokalne, Kultura, Kino

Kino samochodowe — świetna sprawa. Ale to nic przy pływającej na wodzie sali kinowej, która w tym roku pojawi się w Hull! Szukasz ciekawego sposobu na spędzenie czasu? To z pewnością coś dla ciebie! Pływające kino będzie częścią projektu Up Projects, który obejmuje część Wielkiej Brytanii. Hull znalazło się w gronie miast, w których osiem filmów krótkometrażowych (należących do serii... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2034, dzisiaj: 1

Strona 1 z 261 2 3 26

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności