Kultura

Popularna instalacja artystyczna z makami w Hull

Arkadiusz Lorenc | 19.03.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Wydarzenia

Weeping Window, czyli instalacja artystyczna, która sprawia wrażenie, jakby z okna wylewały się tysiące kwiatów polnych maków, już pod koniec marca pojawi się w Hull, ciesząc oczy nie tylko mieszkańców miasta, ale także i turystów. Weeping Window to dzieło dwóch artystów: Paula Cumminsa oraz Toma Pipera. W 2014 roku instalacja była częścią dekoracji Tower of London, której celem było uczczenie dnia Remembrance... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 175, dzisiaj: 6

Hull City of Culture to także imprezy dla rodzin

Arkadiusz Lorenc | 06.03.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

Hull jest miastem kultury. Ale to nie oznacza, że musimy chodzić tylko do teatru i galerii sztuki! Organizatorzy zadbali o rozrywkę dla całych rodzin, w tym także dla najmłodszych!! Sprawdź, dokąd warto wybrać się w nadchodzących miesiącach! The Height Of The Reeds — w kwietniu będzie można posłuchać… mostu Humber Bridge! Wystarczy przynieść ze sobą słuchawki! To bardzo ciekawy projekt... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1052, dzisiaj: 2

Które miasto będzie kolejną stolicą kultury UK?

Arkadiusz Lorenc | 05.03.2017 | Wielka Brytania, Imprezy, Lokalne, Kultura

Niedługo minie trzeci miesiąc, odkąd Hull zaczęło z dumą nosić miano Brytyjskiej Stolicy Kultury.  Tymczasem już kolejne miasta chcą zająć nasze miejsce. Sprawdź, które! W 2018 roku Hull będzie musiało pożegnać się z tytułem Brytyjskiej Stolicy Kultury. Już teraz 11 kandydatów walczy o to, by przejąć po nim ten tytuł. Wśród nich — najmniejsze miasto w Wielkiej Brytanii, St Davids.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 918, dzisiaj: 1

Skąd wziął się Tłusty Czwartek?

Arkadiusz Lorenc | 23.02.2017 | Polska, Kultura, Religia

Rekordziści zaczynają jeść je rano, na śniadanie, a kończą wieczorem, na kolację. Pączki zastępują im niemal wszystkie posiłki w ciągu dnia. Ale tylko jednego dnia — w Tłusty Czwartek. Skąd wzięła się ta tradycja? Początki Tłustego Czwartku sięgają czasów starożytnych. Urządzano wtedy określonego dnia ucztę, podczas której bawiono się przy suto zastawionym stole, by pożegnać zimę i powitać nadchodzącą wiosną.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 243, dzisiaj: 0

Polskie tradycje upamiętniania zmarłych – weź udział w badaniu!

Marta Jabłońska | 31.01.2017 | Wielka Brytania, Polska, emigracja, Kultura

Podejście do śmierci i sposobów jej upamiętniania w brytyjskim społeczeństwie znacznie się zmieniło w ostatnich latach. Część Polaków mieszkających w UK także zmieniło sposób upamiętnienia bliskich, czerpiąc ze zwyczajów powszechnych na Wyspach. Weź udział w badaniu na ten temat! Dr Lisa Dikomitis z Keele University oraz dr Marcin Biernat z University of Hull prowadzą badania wśród polskiej społeczności w Hull... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 527, dzisiaj: 1

Ferens Art Gallery otwarta po remontach. Co się zmieniło?

Arkadiusz Lorenc | 29.01.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura

Ferens Art Gallery to jedno z najważniejszych miejsc związanych z kulturą w naszym mieście. W ubiegłym roku w galerii sztuki trwały prace remontowe. Teraz czynna jest już na nowo. Sprawdź, co się zmieniło! Zarys historii Galeria Ferens Art Gallery została otwarta w 1927 roku. Od tego czasu jest miejscem wystaw stałych oraz czasowych i często gości dzieła światowego malarstwa. W... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 565, dzisiaj: 1

Widziałeś już to spektakularne dzieło sztuki w centrum Hull?

Arkadiusz Lorenc | 24.01.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

Już od początku drugiego tygodnia stycznia można podziwiać dzieło autorstwa Nayana Kulkarniego, brytyjskiego artysty, dzieło, które łączy przeszłość z teraźniejszością. Jest absolutnie oszałamiające! Już sam rozmiar monumentu robi wrażenie — dzieło sztuki to olbrzymie śmigło turbiny wiatrowej, które wyprodukowali pracownicy fabryki Siemensa w Hull. Śmigło typu B75 jest największą na świecie pojedynczą częścią wykonaną ręcznie z włókien węglowych. Jego długość... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1334, dzisiaj: 1

Już wiosną Beverley Gate zyska nowe oblicze!

Arkadiusz Lorenc | 22.01.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura

Brama Beverley Gate jest niezwykle ważnym zabytkiem dla naszego miasta, choćby ze względu na funkcję, jaką spełniała w przeszłości. Tyle tylko, że dotychczas nikt nie zadbał o jej odpowiednie wyeksponowanie. Historia bramy Historia bramy sięga jednak XIV stulecia, kiedy powstały pierwsze mury obronne otaczające Hull. Pozwolenie na ich skonstruowanie wydał król Edward II, który chciał, by miasto było bezpieczne w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1261, dzisiaj: 0

Spotkałeś te karteczki w mieście? Sprawdź, o co chodzi!

Arkadiusz Lorenc | 20.01.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

„Możesz krzyczeć, możesz płakać — ale nigdy się nie poddawaj” — to treść jednej z karteczek, jakie spotkać można od niedawna w mieście. Karteczki spotkać można dosłownie wszędzie. Są przyczepione do gałązek drzew, umocowane przy ławkach czy na płotach posesji. Jest ich cała masa. I wszystkie mają jeden cel — dodać siły mieszkańcom Hull w zmaganiach z codziennością, pocieszać, kiedy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1361, dzisiaj: 0

New Theatre w Hull już wkrótce stanie się dumą miasta

Arkadiusz Lorenc | 15.01.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

Już latem tego roku New Theatre w Hull stanie się kolejnym obiektem, którym mieszkańcy miasta będą mogli się poszczycić. Przebudowa trwa! Teatr Nowy w Hull, wbrew nazwie, nie jest nowym obiektem. Powstał w 1939 roku. To właśnie wtedy na deskach teatru zagrano pierwszą sztukę. W kolejnych latach widzowie New Theatre mogli oglądać tu przedstawienia teatralne, opery, operetki, balet, musicale, brać... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 323, dzisiaj: 0

Strona 1 z 241 2 3 24

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności