Kultura

Hull świętuje Światowy Dzień Uchodźcy

Arkadiusz Lorenc | 06.06.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Wydarzenia

Po raz pierwszy w historii Światowy Dzień Uchodźcy w Wielkiej Brytanii obchodzony jest poza Londynem. W tym roku Hull zostanie oficjalnie ogłoszone miastem gościnnym i otwartym dla potrzebujących — City of Sanctuary. Uroczystość, podczas której mieszkający w Hull uchodźca, Salmen, oficjalnie nada naszemu miastu tytuł City of Sanctuary, odbędzie się 20 czerwca w Hull Minster. Tytuł zostanie przekazany na ręce... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1181, dzisiaj: 2

Niesamowita instalacja w Beverley Minster

Arkadiusz Lorenc | 28.05.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Rozrywka

Through the Looking Glass — to tytuł instalacji wykorzystującej technologię cyfrową w celu opowiedzenia historii renesansowego muzyka i szpiega Petrusa Alamire. Instalacja znajduje się w samym sercu katedry w Beverley. Połączenie wielowiekowej architektury z nowoczesną technologią wprost zapiera dech w piersiach. Warto tu przyjść, by zobaczyć historię renesansowego kompozytora i muzyka Petrusa Alamire. To niezwykle barwna postać — oprócz muzyki,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 454, dzisiaj: 0

Kilka atrakcji dla dzieci na nadchodzące dni

Arkadiusz Lorenc | 21.05.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Teatr, Wydarzenia

W najbliższą sobotę w East Park pojawi się objazdowe wesołe miasteczko z prawdziwym roller coasterem! A to tylko jedna z atrakcji, jakie czekają na nas w Hull w najbliższych dniach. W wesołym miasteczku w East Park będziemy mogli bawić się od 27 maja do 4 czerwca codziennie od południa do 20.00. Za bilet w cenie 6.99 funta otrzymujemy możliwość korzystania... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2074, dzisiaj: 1

Pierwszy Festiwal Literatury Dziecięcej w Hull

Arkadiusz Lorenc | 17.05.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Teatr, Wydarzenia

Podczas festiwalu Big Malarkey Festival, małe i te nieco większe dzieci będą mogły spotkać się z pisarzami, rysownikami, autorami bajek animowanych, performerami czy muzykami. Impreza ma na celu promowanie literatury i kreatywności, która jest potrzebna do jej tworzenia i odbioru. Big Malarkay Festival jest adresowany do wszystkich dzieci w wieku do 16 lat. To pierwsza tego typu inicjatywa w naszym... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 454, dzisiaj: 0

Pływająca sala kinowa już tego lata w Hull Marina!

Arkadiusz Lorenc | 09.05.2017 | Lokalne, Kultura, Kino

Kino samochodowe — świetna sprawa. Ale to nic przy pływającej na wodzie sali kinowej, która w tym roku pojawi się w Hull! Szukasz ciekawego sposobu na spędzenie czasu? To z pewnością coś dla ciebie! Pływające kino będzie częścią projektu Up Projects, który obejmuje część Wielkiej Brytanii. Hull znalazło się w gronie miast, w których osiem filmów krótkometrażowych (należących do serii... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1670, dzisiaj: 3

Musical o Amy Johnson już w Hull

Arkadiusz Lorenc | 03.05.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Rozrywka

3 maja tego roku mija dokładnie 87 lat od dnia, w którym słynna pilotka Amy Johnson wyruszyła w podróż samolotem do odległej Australii. Z tej okazji w najbliższy weekend będzie można obejrzeć musical opowiadający jej historię. Dokładnie 3 maja 1930 roku Amy Johnson zajęła miejsce w kokpicie swojego samolotu i ruszyła w kierunku Australii. To historia niezwykłej podróży i nieustraszonej... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 400, dzisiaj: 1

Polski Dzień na Wyspach — Polish Heritage Day

Arkadiusz Lorenc | 30.04.2017 | Wielka Brytania, Polska, Kultura, Rozrywka

W związku z obchodami Polskiego Dnia w Wielkiej Brytanii w Hull zaplanowano trzy wydarzenia polonijne. Sprawdź, co będzie się działo! Polish Heritage Day Z inicjatywą zorganizowania Polskiego Dnia w UK wyszła Ambasada RP w Londynie. Na stronie internetowej ambasady czytamy: „Projekt ma na celu ustanowienie na terenie Wielkiej Brytanii corocznych obchodów związanych ze Świętem Narodowym 3 Maja. W jego ramach... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1108, dzisiaj: 0

Kolejny szlak turystyczny w Hull

Arkadiusz Lorenc | 27.04.2017 | Lokalne, Kultura

Były już ryby, ropuchy, a nawet ćmy. Teraz przyszła kolej na ludzi. Rzeźby przedstawiające ludzkie sylwetki pojawiły się w mieście. Ułożono je w taki sposób, by składały się na nowy szlak turystyczny w Hull. Autorką rzeźb wykonanych z żelaza jest islandzka artystka Steinunn Thorarinsdottir. Sylwetki ludzkie, które stworzyła, znalazły się przy Cottingham Road, wokół kampusu University of Hull. Składają się one... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 820, dzisiaj: 0

Hull wcale nie jest miastem kulturalnym?!

Arkadiusz Lorenc | 14.04.2017 | Lokalne, Kultura, Rozrywka

W raporcie sporządzonym przez pracowników Hull Culture and Leisure przeczytać można, że mieszkańcy między innymi okolicy Holderness Road najrzadziej kupują bilety do teatru czy do filharmonii. Ale nie tylko oni nie przepadają za taką formą rozrywki. Żaden spośród mieszkańców tej okolicy, oznaczonej kodem pocztowym HU8, czyli Holderness Road, nie kupił biletu na głośny koncert Royal Philharmonic Orchestra w City Hall.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 863, dzisiaj: 0

Okna na dworcu Hull Paragon częścią projektu Look Up! Zobacz!

Arkadiusz Lorenc | 10.04.2017 | Lokalne, Kultura, Wydarzenia

Ci, którzy regularnie korzystają z dworca Hull Paragon, z pewnością zauważyli, że okna na dworcu nie wyglądają tak jak kiedyś. Stały się bowiem częścią projektu The Train Track oraz The Basket, który nawiązuje do historii miasta. Look Up to projekt artystyczny, w ramach którego w różnych miejscach w mieście pojawiają się instalacje, których zadaniem jest sprawienie, by mieszkańcy Hull spojrzeli... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 780, dzisiaj: 0

Strona 1 z 251 2 3 25

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności