Kino

Pływająca sala kinowa już tego lata w Hull Marina!

Arkadiusz Lorenc | 09.05.2017 | Lokalne, Kultura, Kino

Kino samochodowe — świetna sprawa. Ale to nic przy pływającej na wodzie sali kinowej, która w tym roku pojawi się w Hull! Szukasz ciekawego sposobu na spędzenie czasu? To z pewnością coś dla ciebie! Pływające kino będzie częścią projektu Up Projects, który obejmuje część Wielkiej Brytanii. Hull znalazło się w gronie miast, w których osiem filmów krótkometrażowych (należących do serii... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2088, dzisiaj: 0

Historyczny sukces polskiego filmu w UK

Arkadiusz Lorenc | 09.12.2016 | Wielka Brytania, Polska, Kino

Takiego sukcesu w Wielkiej Brytanii i Irlandii nie miał jeszcze żaden polski film po 1945 roku, mówi reżyser Pitbulla, Patryk Vega. I ma rację! To absolutny rekord pod względem dochodów ze sprzedaży biletów od ponad pół wieku! „W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza i Jadźka. Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1508, dzisiaj: 0

Nowe kino w Beverley

Arkadiusz Lorenc | 22.12.2015 | Imprezy, Kultura, Kino

Mieszkańcy Beverley od kilku dni cieszą się z nowego kina, jakie otwarto przy centrum handlowym Flemingate. Kino ma w sumie sześć sal, w tym jedną z projektorem 4K. (więcej…)

ilość wszystkich wyświetleń: 1116, dzisiaj: 0

W Hull nakręcą film o chuliganach

Arkadiusz Lorenc | 06.01.2015 | Lokalne, Kino

W marcu br. ma ruszyć produkcja nowego filmu o piłkarskich kibicach–chuliganach w Wielkiej Brytanii. I chociaż akcja obrazu będzie osadzona w Londynie, to większość scen kręconych będzie właśnie w Hull. Film jest siquelem trillera z 1995r.. Wówczas w produkcji pt. „ID” zagrali Reece Dinsdale, Sean Pertwee i Warren Clarke. Wiadomo, że w drugiej części filmu zagra Tamzin Outhwaite, znana z programu... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1486, dzisiaj: 0

Perły polskiego kina w UK

Marta Jabłońska | 02.10.2013 | Wielka Brytania, Kultura, Kino

3 października rozpoczyna się 3. edycja festiwalu Play Poland Film Festival 2013. Najlepsze polskie filmy będą pokazywane na Wyspach do połowy grudnia.Największy mobilny festiwal polskich filmów zawita w tym roku do 13 miast znajdujących się głównie na terenie Wielkiej Brytanii, ale także Kanady, Chin i Norwegii. Autorem projektu jest grupa Polish Art Europe z Edynburga.W Belfaście, Birmingham, Edynburgu, Glasgow, Londynie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 931, dzisiaj: 0

Marzy Ci się rola w filmie? Teraz masz szansę!

Marta Jabłońska | 17.05.2013 | Lokalne, Kultura, Kino

John Slater, przez 40 lat profesjonalnie związany ze sceną i z teatrem, chce teraz wykorzystać swoją wiedzę i niezwykle bogate doświadczenie w dość niecodzienny sposób - po pierwsze postanowił, że będzie pomagał potrzebującym wsparcia początkującym scenarzystom i aktorom z East Yorkshire, po drugie zaś zamierza kręcić filmy ukazujące ludzi z East Riding!W ostatnim czasie aktor był zaangażowany w przygotowywanie i... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2052, dzisiaj: 0

Wybierz, co chcesz obejrzeć na tegorocznym Play Poland Film Festival

Marta Jabłońska | 19.04.2013 | Wielka Brytania, Kultura, Kino, Wydarzenia

Zbliża się 3. edycja festiwalu polskiego kina za granicą Play Poland Film Festival. Wśród pokazywanych filmów znajdą się te, które wybrane zostaną większością głosów widowni.W tym roku święto polskiego filmu będzie obchodzone w dziesięciu miastach Wielkiej Brytanii i Irlandii: Edynburgu, Glasgow, Dundee, Aberdeen, Belfaście, Londynie, Oksfordzie, Birmingham, Newcastle, Sunderland, a ponadto także w Ottawie, Oslo, a nawet Szanghaju. Pokazy filmów... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 728, dzisiaj: 0

KONKURS: Do wygrania bilety na film.

Marta Jabłońska | 31.01.2013 | Wielka Brytania, Kino, Konkurs, Rozrywka

Już 8 lutego na ekrany kin w UK i Irlandii wchodzi świetny polski film „Podejrzani Zakochani". W związku z tym portal hull.pl ogłasza konkurs, w którym wygrani otrzymają trzy darmowe bilety do kina Odeon w Hull.Zasady wzięcia udziału w konkursie są bardzo proste: jedyne, co musisz zrobić, to polubić nasz profil na facebook'u, oraz napisać przekonujący komentarz pod newsem o... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 698, dzisiaj: 0

KOMEDIA „PODEJRZANI ZAKOCHANI” OD 8 LUTEGO W ODEON HULL

Marta Jabłońska | 24.01.2013 | Kino, Rozrywka, Wydarzenia

"Podejrzani zakochani", najnowsza komedia kryminalno-miłosna twórców „To nie tak jak myślisz kotku" już od 8 lutego w brytyjskich i irlandzkich kinach. W głównych rolach znakomici aktorzy: Sonia Bohosiewicz, Weronika Książkiewicz, Bartek Kasprzykowski, Rafał Królikowski i Rafał Rutkowski.Nieśmiały Albert szuka miłości w Internecie. Surfując w sieci, natrafia na równie spragnioną bliskości Barbarę. Oboje przyjmują podobną strategię - ona podaje się za... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1664, dzisiaj: 0

Polski Festiwal Filmowy w Londynie – KINOTEKA – już wkrótce!

Marta Jabłońska | 18.01.2013 | Wielka Brytania, Kultura, Kino, Wydarzenia

Festiwal, który w tym roku odbędzie się w między 7 a 17 marca, będzie przeglądem polskich filmów, począwszy od dzieł Wajdy, przez filmy nieco trudniejsze w odbiorze, psychodeliczne, aż po te o tematyce seksualnej i erotycznej. Zaprezentowane zostaną klasyki polskiego kina, a także produkcje najnowsze, nakręcone w 2012 roku. To już jedenasta edycja Festiwalu KINOTEKA!Festiwal jest organizowany przez Polish Cultural... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1156, dzisiaj: 0

Strona 1 z 31 2 3