Imprezy

HULL GADA startuje! Bohdan Piasecki rusza w miasto z poezją.

macgreg | 06.07.2017 | Imprezy, Lokalne, Kultura, Wydarzenia

Już od dziś będziesz mógł spotkać Bohdana w różnych miejsach naszego miasta. Podejdź, porozmawiaj, opowiedz, co dla Ciebie znaczy być Polakiem w Hull – odejdziesz ze świeżo napisanym wierszem, napisanym na zamówienie, specjalnie dla ciebie. A może sam zechcesz coś napisać? Nieważne, czy w szkole uwielbiałeś polski czy na samą myśl o poezji dostajesz wysypki – możesz pomóc Bohdanowi stworzyć... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1233, dzisiaj: 0

Które miasto będzie kolejną stolicą kultury UK?

Arkadiusz Lorenc | 05.03.2017 | Wielka Brytania, Imprezy, Lokalne, Kultura

Niedługo minie trzeci miesiąc, odkąd Hull zaczęło z dumą nosić miano Brytyjskiej Stolicy Kultury.  Tymczasem już kolejne miasta chcą zająć nasze miejsce. Sprawdź, które! W 2018 roku Hull będzie musiało pożegnać się z tytułem Brytyjskiej Stolicy Kultury. Już teraz 11 kandydatów walczy o to, by przejąć po nim ten tytuł. Wśród nich — najmniejsze miasto w Wielkiej Brytanii, St Davids.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1276, dzisiaj: 0

Jeszcze tylko do soboty możemy oglądać pokazy świetlne MADE IN HULL!

Arkadiusz Lorenc | 06.01.2017 | Imprezy, Lokalne, Kultura, Rozrywka, Wydarzenia

Do 7 stycznia trwa wydarzenie inaugurujące rok 2017, w którym Hull jest Brytyjską Stolicą Kultury — Made in Hull. Made in Hull to pokazy świetlne, które zachwycą każdego. Na budynkach w różnych miejscach miasta wyświetlane są kolorowe animacje, dzięki którym autorzy tego spektaklu w ciekawy sposób opowiadają o Hull. Dzięki światłu każdy będzie mógł zobaczyć miasto z zupełnie innej strony.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1779, dzisiaj: 0

Pomysły na spędzenie Bonfire Night w Hull i okolicy

Arkadiusz Lorenc | 03.11.2016 | Wielka Brytania, Imprezy, Kultura, Rozrywka

W Wielkiej Brytanii hucznie obchodzi się Bonfire Night, czyli Dzień Guya Fawkesa. W 1605 roku grupa spiskowców postanowiła zorganizować zamach na króla Anglii i Szkocji. I choć zamach się nie udał, to wydarzenie upamiętnia się do dziś. Bonfire Night funkcjonuje dziś także pod nazwą Guy Fawkes Day. Ale to wcale nie Guy Fawkes opracował plan zamordowania króla Jakuba I, on... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1564, dzisiaj: 1

10. urodziny Polskiej Szkoły im. Ireny Sendlerowej w Hull

Marta Jabłońska | 13.10.2016 | Imprezy, Edukacja, emigracja, Szkoła

W ubiegłą sobotę (8 października) Polska Szkoła im. Ireny Sendlerowej w Hull obchodziła okrągłą, 10. rocznicę istnienia! Z tej okazji dyrekcja, a także Rada Rodziców przygotowała wspaniałą uroczystość. Polska Szkoła im. Ireny Sendlerowej w Hull powstała jesienią 2006 roku. Z inicjatywy kilku nauczycieli i rodziców już we wrześniu 2006 roku naukę w Szkole rozpoczęło 20 uczniów. Ze względu na coraz... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1024, dzisiaj: 0

Olbrzymia ślizgawka w Hull — mnóstwo frajdy dla wszystkich!

Arkadiusz Lorenc | 27.05.2016 | Imprezy, Lokalne, Rozrywka

Już tego lata mieszkańcy Hull będą mogli bawić się na olbrzymiej ślizgawce tuż za centrum handlowym St Stephen’s. Ślizgawka zajmie niemal całą długość chodnika znajdującego się na tyłach centrum handlowego. Będzie szeroka na około 5 metrów i długa na ponad 20. Wszystkim, którzy zdecydują się popluskać w wodzie na ślizgawce, towarzyszyć będzie dobra muzyka. A po dobrej zabawie każdy będzie mógł usiąść, odpocząć... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3304, dzisiaj: 1

Ciekawe propozycje na spędzenie dni wolnych od szkoły!

Arkadiusz Lorenc | 25.05.2016 | Imprezy, Lokalne, Rozrywka, Sport

Już za kilka dni zaczyna się wiosenna przerwa szkolna — tzw. half-term. Sprawdź, dokąd zabrać swoją pociechę w Hull i w okolicy, by nie nudziła się w domu! Zapewnienie dziecku rozrywki w czasie wolnym od zajęć szkolnych to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Dlatego przedstawiamy kilka propozycji: jak spędzić nadchodzący half-term? Wolne zaczyna się tym razem 30 maja i... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1505, dzisiaj: 0

Wierzysz w duchy? Mamy dla ciebie konkurs!

Arkadiusz Lorenc | 19.03.2016 | Imprezy, Lokalne, Rozrywka

Nie ma lepszego miejsca na tropienie duchów niż Fort Paull. Jeśli wierzysz w ich istnienie, powinieneś udać się na wyprawę Ghost Hunts Hull. Rozdajemy bilety wstępu! Ghost Hunts Hull zapewnia wszystkim uczestnikom niezapomniane przeżycia. Udział w zabawie pozwoli ci sprawdzić, ile jesteś w stanie znieść. Czy dasz radę eksplorować ciemne korytarze pełne negatywnej energii? Czy zdołasz spędzić noc w Fort... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1641, dzisiaj: 0

Dzień Kobiet! Wszystkim Paniom życzymy wiele radości!

Arkadiusz Lorenc | 08.03.2016 | Wielka Brytania, Polska, Imprezy, Kultura

Dzisiaj, nie tylko w Polsce jeden z sympatyczniejszych dni w roku – Dzień Kobiet! Pomimo że nasze Panie zasługują na rozpieszczanie przez cały rok, to dzisiaj warto sprawić, aby był on dla nich szczególnie wyjątkowy. Zadbajmy panowie, aby ten dzień miał odpowiednią oprawę… najlepiej z kwiatów! Jesteśmy przekonani, że święto wywodzi się w Polsce z czasów PRL. I owszem, wtedy było... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 967, dzisiaj: 0

Łagodne śpiewanie z „Czasem Trzeba” i Markiem Andrzejewskim

Marta Jabłońska | 16.02.2016 | Imprezy, Kultura

Sobotni wieczór, 13 lutego, to wyrwana z szarej codzienności wycieczka do „Krainy Łagodności”. To spotkanie z poezją, dobrą muzyką i polskimi artystami naraz. To kilka godzin niezapomnianych wrażeń, uczty dla duszy dla tych, dla których poezja to drugie imię. Za krótko i za rzadko – oto wniosek, jaki nasuwa się po wieczorze sprzed kilku dni. „Walentynkowa Kraina Łagodności” to pierwszy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 897, dzisiaj: 0

Strona 1 z 101 2 3 10