Historyczne

Co kryje się pod ulicami Hull?

Arkadiusz Lorenc | 27.07.2017 | Lokalne, Historyczne

Na przestrzeni lat w Hull przeprowadzono wiele wykopalisk w celach badawczych oraz prac budowlanych. Niektóre z nich pozwoliły na odkrycie niezwykłych znalezisk, które przyczyniły się do lepszego poznania historii miasta. Podczas prac odkrywkowych znaleziono kości wielu zwierząt, które kiedyś zamieszkiwały te okolice. Ciekawym wyjątkiem były szczątki pelikana, odkryte w 1928 roku w trakcie badań archeologicznych. Kości były zaskoczeniem ze względu... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 908, dzisiaj: 1

Świetna wiadomość! Mamy nowe zabytki w Hull!

Arkadiusz Lorenc | 17.07.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura

Decyzją ministra Johna Glena na listę zabytków objętych ochroną prawną wpisano kilka nowych budynków z Hull. Wśród nich ikona naszego regionu — słynny most Humber Bridge! Wpisanie zabytku na listę ministerialną oznacza przyznanie, że ma on bardzo duże znaczenie dla regionu — historyczne, architektoniczne lub kulturalne. Ale oprócz mostu Humber Bridge, któremu nadano najwyższy stopień ochrony (Grade I), na listę... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 845, dzisiaj: 0

Niesamowita instalacja w Beverley Minster

Arkadiusz Lorenc | 28.05.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Rozrywka

Through the Looking Glass — to tytuł instalacji wykorzystującej technologię cyfrową w celu opowiedzenia historii renesansowego muzyka i szpiega Petrusa Alamire. Instalacja znajduje się w samym sercu katedry w Beverley. Połączenie wielowiekowej architektury z nowoczesną technologią wprost zapiera dech w piersiach. Warto tu przyjść, by zobaczyć historię renesansowego kompozytora i muzyka Petrusa Alamire. To niezwykle barwna postać — oprócz muzyki,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 805, dzisiaj: 0

Musical o Amy Johnson już w Hull

Arkadiusz Lorenc | 03.05.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Rozrywka

3 maja tego roku mija dokładnie 87 lat od dnia, w którym słynna pilotka Amy Johnson wyruszyła w podróż samolotem do odległej Australii. Z tej okazji w najbliższy weekend będzie można obejrzeć musical opowiadający jej historię. Dokładnie 3 maja 1930 roku Amy Johnson zajęła miejsce w kokpicie swojego samolotu i ruszyła w kierunku Australii. To historia niezwykłej podróży i nieustraszonej... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 601, dzisiaj: 0

13 najciekawszych faktów o Hull

Arkadiusz Lorenc | 30.03.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura

Gdzie znajduje się jedyne na świecie submarium? Gdzie wynaleziono ekran LCD, bez którego dzisiejszy świat wyglądałby zupełnie inaczej? Jak nazywają się mieszkańcy Hull? Sprawdź! Nasze miasto jest teraz jasną gwiazdą na mapie Wielkiej Brytanii. I nic dziwnego, w końcu to Brytyjska Stolica Kultury 2017. Ale pomimo tylu imprez kulturalno-rozrywkowych, które na przestrzeni kolejnych miesięcy ściągną do Hull tysiące gości, nasze... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4553, dzisiaj: 0

Popularna instalacja artystyczna z makami w Hull

Arkadiusz Lorenc | 19.03.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Wydarzenia

Weeping Window, czyli instalacja artystyczna, która sprawia wrażenie, jakby z okna wylewały się tysiące kwiatów polnych maków, już pod koniec marca pojawi się w Hull, ciesząc oczy nie tylko mieszkańców miasta, ale także i turystów. Weeping Window to dzieło dwóch artystów: Paula Cumminsa oraz Toma Pipera. W 2014 roku instalacja była częścią dekoracji Tower of London, której celem było uczczenie dnia Remembrance... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 711, dzisiaj: 2

Beverley Road zmienia się na naszych oczach!

Arkadiusz Lorenc | 05.02.2017 | Lokalne, Historyczne

Beverley Road to jedna z najbardziej znanych ulic w naszym mieście. Przez wiele lat, w szczególności w okresie średniowiecza, była główną arterią wjazdową do Hull od strony północnej. Teraz zyskuje nowy blask! Beverley Road jest wyjątkowa, bo dzięki jej wielkiemu znaczeniu historycznemu można tu znaleźć wiele budynków o wyjątkowej architekturze, które wybudowano w poprzednich epokach, głównie za czasów wiktoriańskich i edwardiańskich.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1611, dzisiaj: 1

Ferens Art Gallery otwarta po remontach. Co się zmieniło?

Arkadiusz Lorenc | 29.01.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura

Ferens Art Gallery to jedno z najważniejszych miejsc związanych z kulturą w naszym mieście. W ubiegłym roku w galerii sztuki trwały prace remontowe. Teraz czynna jest już na nowo. Sprawdź, co się zmieniło! Zarys historii Galeria Ferens Art Gallery została otwarta w 1927 roku. Od tego czasu jest miejscem wystaw stałych oraz czasowych i często gości dzieła światowego malarstwa. W... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 938, dzisiaj: 0

Już wiosną Beverley Gate zyska nowe oblicze!

Arkadiusz Lorenc | 22.01.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura

Brama Beverley Gate jest niezwykle ważnym zabytkiem dla naszego miasta, choćby ze względu na funkcję, jaką spełniała w przeszłości. Tyle tylko, że dotychczas nikt nie zadbał o jej odpowiednie wyeksponowanie. Historia bramy Historia bramy sięga jednak XIV stulecia, kiedy powstały pierwsze mury obronne otaczające Hull. Pozwolenie na ich skonstruowanie wydał król Edward II, który chciał, by miasto było bezpieczne w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1611, dzisiaj: 0

Zmiany w centrum miasta. To już nie to samo Hull!

Arkadiusz Lorenc | 15.12.2016 | Lokalne, Historyczne, Kultura

Hull się zmienia. Nie jest już tym samym miastem, do którego przyjechaliśmy kilka, kilkanaście lat temu. Zmiany widać choćby w centrum miasta. Powodem do wyremontowania centrum Hull i przekształcenia go w miejsce przyjazne pieszym, a przy tym jeszcze piękniejsze niż dotychczas, było przyznanie miastu tytułu Brytyjskiej Stolicy Kultury 2017. To doskonała okazja, by pokazać piękno Hull gościom, którzy przyjadą do... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1341, dzisiaj: 1

Strona 1 z 91 2 3 9

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności