Finanse

Przedsiębiorcy do władz miasta: zrekompensujcie nam straty!

Arkadiusz Lorenc | 11.04.2017 | Lokalne, Biznes, Finanse, Polityka

Przedstawiciele Federation of Small Businesses (FSB) zwrócili się do magistratu w Hull z prośbą o zrekompensowanie strat finansowych wynikających ze spadku sprzedaży w sklepach położonych w remontowanym od roku centrum Hull. Przedsiębiorcy posiadający sklepy czy salony usług w centrum miasta twierdzą, że w tej chwili wiele miejsc pracy, które tworzą, jest zagrożonych. W wielu przypadkach istnienie całych firm wisi na... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 902, dzisiaj: 0

Zasiłek Child Tax Credit — zmiana zasad przyznawania

Arkadiusz Lorenc | 07.04.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Polityka, Zasiłki

W czwartek zmieniono zasady przyznawania zasiłku dla rodziców — Child Tax Credit. Eksperci szacują, że zmiana dotknie tysiące rodzin w Wielkiej Brytanii. O tym, że zasady przyznawania zasiłku Child Tax Credit zostaną zmienione, informował George Osborne już w 2015 roku. Zgodnie z nowymi regulacjami od 6 kwietnia 2017 roku zasiłek w wysokości 2 780 funtów rocznie rodzice pobierać będą mogli... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1963, dzisiaj: 0

Nowa moneta jednofuntowa — strzeż się fałszywek!

Arkadiusz Lorenc | 04.04.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Policja

Od kilku dni w Wielkiej Brytanii posługujemy się nowymi monetami jednofuntowymi. Są inne od tych, które znaliśmy dotychczas. Dlatego trudno wychwycić monety, które są podrobione. Sprawdź, jak rozpoznać fałszywki! Nowe jednofuntówki są cieńsze i lżejsze od tych, którymi posługiwaliśmy się przez ponad trzydzieści lat. Wykonano je ze stopu dwóch metali. Ich kształt również uległ zmianie — nie są już okrągłe,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1301, dzisiaj: 1

Już w kwietniu zmiany w prawie! Sprawdź ile stracisz albo zyskasz

Arkadiusz Lorenc | 27.03.2017 | Wielka Brytania, Finanse

Z początkiem kwietnia w Wielkiej Brytanii wchodzi w życie wiele zmian, które spowodują, że część z nas straci, a część zyska — na przykład poprzez zmiany w wysokości zasiłków. Sprawdź, co się zmienia i zobacz, jak wpłynie to na twój portfel. Pierwszy kwietnia nie będzie w tym roku tylko zwykłym Prima Aprilis. W życie wejdą zmiany, które wpłyną realnie na... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3529, dzisiaj: 6

Standard życia w UK dramatycznie spada z roku na rok!

Arkadiusz Lorenc | 03.03.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Polityka

Tak źle nie było od sześćdziesięciu lat, alarmują eksperci. A będzie jeszcze gorzej. Z każdym rokiem spada standard życia w Wielkiej Brytanii. Średnie dochody przeciętnej rodziny już za cztery lata spadną do poziomu o 20 proc. niższego niż jeszcze pół wieku temu! Dane na temat jakości życia w Wielkiej Brytanii przygotowali analitycy Institute for Financial Studies. W raporcie sporządzonym przez... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1608, dzisiaj: 0

W Hull także wzrośnie podatek Council Tax!

Arkadiusz Lorenc | 26.02.2017 | Lokalne, Finanse, Polityka

W czwartek 23 lutego br. lokalne władze podjęły decyzję o podniesieniu w Hull podatku Council Tax w najbliższym roku podatkowym. Niedawno na taki krok zdecydowały się władze East Riding. O podwyżce podatku Council Tax w East Riding pisaliśmy na początku lutego. Informowaliśmy wówczas, że właściciele nieruchomości znajdujących się w kategorii „D” od kwietnia zapłacą rocznie 1323,47 funtów podatku Council Tax, czyli o... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 442, dzisiaj: 2

Skuteczny sposób na obniżenie oprocentowania pożyczki!

Arkadiusz Lorenc | 17.02.2017 | Finanse

Wielu z nas korzysta z kredytów — czasami kupujemy na raty komputer, innym razem idziemy do banku po zastrzyk gotówki, bo zbliżają się święta, a przecież to kosztuje. Niestety — oprocentowanie bywa zabójcze. Sprawdź, jak je obniżyć! Raport kredytowy — co to w ogóle jest? Oprocentowanie pożyczki i to, czy bank w ogóle zdecyduje się pożyczyć nam pieniądze, zależy od... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1190, dzisiaj: 0

Najprostszy sposób na tanie ubezpieczenie samochodu!

Arkadiusz Lorenc | 16.02.2017 | Wielka Brytania, Finanse

Chcesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu albo sprawdzić czy nie przepłacasz za polisę? Mamy dla ciebie dwie najpopularniejsze na wyspach porównywarki internetowe, dzięki którym sprawdzisz ceny u kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych. Sprawdzenie jest darmowe i bardzo łatwe. Zgodnie z prawem, każdy samochód, który porusza się po drogach UK, musi być ubezpieczony. Nie lubimy tymczasem płacić za polisy, bo odchudza to nasz portfel o... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1152, dzisiaj: 1

Te firmy z Hull nie płacą pracownikom stawki minimalnej!

Arkadiusz Lorenc | 16.02.2017 | Lokalne, Biznes, Finanse

Cztery firmy z Hull nie płacą swoim pracownikom stawki minimalnej, która im przysługuje. Listę opublikowali urzędnicy Department for Business, Energy and Industrial Strategy (BEIS). Jakiś czas temu brytyjski rząd zdecydował o oficjalnym publikowaniu listy pracodawców, którzy zalegają z wypłatami pensji lub nie płacą tyle, ile za wykonywaną pracę powinni otrzymywać ich pracownicy. Ma to zniechęcić kolejne firmy do podobnych działań.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2471, dzisiaj: 0

Płaca minimalna w Europie: Polska na dole rankingu

Arkadiusz Lorenc | 14.02.2017 | Wielka Brytania, Polska, Finanse

Nie we wszystkich państwach Europy obowiązuje płaca minimalna. Ale w tych krajach, które zdecydowały się ją wprowadzić, wysokość płacy minimalnej jest różna. Sprawdź, ile wynosi ona w Polsce, a ile w Wielkiej Brytanii! Różnica jest powalająca! Z danych zaprezentowanych przez Eurostat wynika, że różnica między płacą minimalną w Wielkiej Brytanii i w Polsce jest olbrzymia i wynosi prawie tysiąc funtów.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1319, dzisiaj: 0

Strona 1 z 271 2 3 27

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności