Finanse

Polacy w UK zarobili o 20% mniej niż w poprzednim roku!

Arkadiusz Lorenc | 29.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, Finanse

Podczas gdy Polacy mieszkający w Niemczech liczą zarobione euro, których jest z każdym rokiem coraz więcej, słabnący funt powoduje, że rodacy w Wielkiej Brytanii zarabiają coraz mniej. W 2016 roku zarobki Polaków w UK spadły o 20% w porównaniu do roku poprzedniego. Dane na temat wysokości zarobków Polaków mieszkających na Wyspach opublikowała Grupa Kapitałowa EuroTax. Eksperci przyjrzeli się nie tylko... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 795, dzisiaj: 1

Koniec z opłatami za płatności kartami!

Arkadiusz Lorenc | 25.07.2017 | Wielka Brytania, Finanse

fot. www.cafecredit.com Szacuje się, że każdego roku mieszkańcy Wielkiej Brytanii wydają setki milionów funtów tylko na opłaty związane z płatności dokonywane kartami debetowymi i kredytowymi. Dlatego rząd UK postanowił z tym skończyć. Już wkrótce za płacenie bezgotówkowe nie będą pobierane dodatkowe pieniądze. Płatności przy użyciu karty płatniczej są wygodne, bo dzięki nim nie musimy nosić przy sobie gotówki. Tyle tylko, że... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 880, dzisiaj: 4

Kurs funta spada bardzo gwałtownie

Arkadiusz Lorenc | 18.07.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Finanse

W związku z rozpoczęciem jednej z serii planowanych rozmów Wielkiej Brytanii z Unią Europejską spadł kurs funta szterlinga — i to z dnia na dzień. Polacy mieszkający na Wyspach, którzy przysyłają pieniądze swoim bliskim pozostającym w kraju, są mocno zmartwieni. Media donoszą, że spadek z dnia na dzień wyniósł około 6 — 7 groszy na funcie. Jeszcze w poniedziałek kurs... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1705, dzisiaj: 1

Nie zarabiasz tyle? Nie będziesz w stanie godnie żyć w UK!

Arkadiusz Lorenc | 12.07.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Finanse

Eksperci z Joseph Rowntree Foundation ustalili, ile rocznie pieniędzy powinna posiadać przeciętna rodzina mieszkająca na Wyspach, by móc się utrzymać, żyjąc na godnym, przyzwoitym poziomie. Sprawdź, czy tyle zarabiasz! Przyzwoity poziom życia zdaniem ekspertów z Joseph Rowntree Foundation oznacza, że rodzina może nie tylko pokryć rachunki, zrobić zakupy spożywcze, kupić potrzebną odzież, ale też pozwolić sobie od czasu do czasu... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2292, dzisiaj: 1

Nowe funty już niedługo! Tak będą wyglądać!

Arkadiusz Lorenc | 06.07.2017 | Wielka Brytania, Finanse

Już w lipcu zaprezentowane będą nowe banknoty o nominale 10 funtów. Obecne banknoty dziesięciofuntowe są najstarszymi spośród wszystkich. Bądą wymienione z okazji dwusetnej rocznicy śmierci Jane Austin. I to właśnie jej wizerunek znajdzie się na nowych dziesięciofuntówkach. Od jakiegoś czasu w Wielkiej Brytanii wymieniane są pieniądze — począwszy od monet, a skończywszy na papierowych banknotach. Wiadomo już, że w najbliższym... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1579, dzisiaj: 3

Home Office pobiera opłaty za… maile od Polaków i innych imigrantów!

Arkadiusz Lorenc | 08.06.2017 | Wielka Brytania, emigracja, Finanse, Polityka

Jak donosi portal Polemi, jeśli chcemy, żeby urzędnicy Home Office zajęli się naszą sprawą, musimy wysłać e-mail. Tyle tylko, że żeby został on przeczytany, należy uiścić opłatę. Co ciekawe, od Brytyjczyków za maile nikt nie pobiera pieniędzy. Polemi, powołując się na The Independent, informuje, że opłata za odczytanie maila przez urzędników Home Office i zajęcie się opisywaną w nim sprawą... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1917, dzisiaj: 1

Emerytura w Anglii dla Polaków? Pobierz nowy przewodnik!

macgreg | 05.05.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Praca

Jeszcze przed kilkoma laty obywatele Wielkiej Brytanii narzekali na skomplikowany system emerytalny, który był pasmem nieporozumień i nierówności, szczególnie jeśli chodziło o płeć, gdyż kobiety miały stosunkowo małe świadczenia emerytalne, aniżeli mężczyźni. Wychodząc więc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom obywateli, rząd brytyjski postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i rozwiązać owe problemy wprowadzając bardziej prosty i nade wszystko sprawiedliwy system, który... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2683, dzisiaj: 2

Przedsiębiorcy do władz miasta: zrekompensujcie nam straty!

Arkadiusz Lorenc | 11.04.2017 | Lokalne, Biznes, Finanse, Polityka

Przedstawiciele Federation of Small Businesses (FSB) zwrócili się do magistratu w Hull z prośbą o zrekompensowanie strat finansowych wynikających ze spadku sprzedaży w sklepach położonych w remontowanym od roku centrum Hull. Przedsiębiorcy posiadający sklepy czy salony usług w centrum miasta twierdzą, że w tej chwili wiele miejsc pracy, które tworzą, jest zagrożonych. W wielu przypadkach istnienie całych firm wisi na... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1197, dzisiaj: 1

Zasiłek Child Tax Credit — zmiana zasad przyznawania

Arkadiusz Lorenc | 07.04.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Polityka, Zasiłki

W czwartek zmieniono zasady przyznawania zasiłku dla rodziców — Child Tax Credit. Eksperci szacują, że zmiana dotknie tysiące rodzin w Wielkiej Brytanii. O tym, że zasady przyznawania zasiłku Child Tax Credit zostaną zmienione, informował George Osborne już w 2015 roku. Zgodnie z nowymi regulacjami od 6 kwietnia 2017 roku zasiłek w wysokości 2 780 funtów rocznie rodzice pobierać będą mogli... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2389, dzisiaj: 3

Nowa moneta jednofuntowa — strzeż się fałszywek!

Arkadiusz Lorenc | 04.04.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Policja

Od kilku dni w Wielkiej Brytanii posługujemy się nowymi monetami jednofuntowymi. Są inne od tych, które znaliśmy dotychczas. Dlatego trudno wychwycić monety, które są podrobione. Sprawdź, jak rozpoznać fałszywki! Nowe jednofuntówki są cieńsze i lżejsze od tych, którymi posługiwaliśmy się przez ponad trzydzieści lat. Wykonano je ze stopu dwóch metali. Ich kształt również uległ zmianie — nie są już okrągłe,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1573, dzisiaj: 1

Strona 1 z 281 2 3 28

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności