Finanse

Standard życia w UK dramatycznie spada z roku na rok!

Arkadiusz Lorenc | 03.03.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Polityka

Tak źle nie było od sześćdziesięciu lat, alarmują eksperci. A będzie jeszcze gorzej. Z każdym rokiem spada standard życia w Wielkiej Brytanii. Średnie dochody przeciętnej rodziny już za cztery lata spadną do poziomu o 20 proc. niższego niż jeszcze pół wieku temu! Dane na temat jakości życia w Wielkiej Brytanii przygotowali analitycy Institute for Financial Studies. W raporcie sporządzonym przez... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1573, dzisiaj: 1

W Hull także wzrośnie podatek Council Tax!

Arkadiusz Lorenc | 26.02.2017 | Lokalne, Finanse, Polityka

W czwartek 23 lutego br. lokalne władze podjęły decyzję o podniesieniu w Hull podatku Council Tax w najbliższym roku podatkowym. Niedawno na taki krok zdecydowały się władze East Riding. O podwyżce podatku Council Tax w East Riding pisaliśmy na początku lutego. Informowaliśmy wówczas, że właściciele nieruchomości znajdujących się w kategorii „D” od kwietnia zapłacą rocznie 1323,47 funtów podatku Council Tax, czyli o... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 412, dzisiaj: 0

Skuteczny sposób na obniżenie oprocentowania pożyczki!

Arkadiusz Lorenc | 17.02.2017 | Finanse

Wielu z nas korzysta z kredytów — czasami kupujemy na raty komputer, innym razem idziemy do banku po zastrzyk gotówki, bo zbliżają się święta, a przecież to kosztuje. Niestety — oprocentowanie bywa zabójcze. Sprawdź, jak je obniżyć! Raport kredytowy — co to w ogóle jest? Oprocentowanie pożyczki i to, czy bank w ogóle zdecyduje się pożyczyć nam pieniądze, zależy od... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1160, dzisiaj: 1

Najprostszy sposób na tanie ubezpieczenie samochodu!

Arkadiusz Lorenc | 16.02.2017 | Wielka Brytania, Finanse

Chcesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu albo sprawdzić czy nie przepłacasz za polisę? Mamy dla ciebie dwie najpopularniejsze na wyspach porównywarki internetowe, dzięki którym sprawdzisz ceny u kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych. Sprawdzenie jest darmowe i bardzo łatwe. Zgodnie z prawem, każdy samochód, który porusza się po drogach UK, musi być ubezpieczony. Nie lubimy tymczasem płacić za polisy, bo odchudza to nasz portfel o... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1114, dzisiaj: 1

Te firmy z Hull nie płacą pracownikom stawki minimalnej!

Arkadiusz Lorenc | 16.02.2017 | Lokalne, Biznes, Finanse

Cztery firmy z Hull nie płacą swoim pracownikom stawki minimalnej, która im przysługuje. Listę opublikowali urzędnicy Department for Business, Energy and Industrial Strategy (BEIS). Jakiś czas temu brytyjski rząd zdecydował o oficjalnym publikowaniu listy pracodawców, którzy zalegają z wypłatami pensji lub nie płacą tyle, ile za wykonywaną pracę powinni otrzymywać ich pracownicy. Ma to zniechęcić kolejne firmy do podobnych działań.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2422, dzisiaj: 0

Płaca minimalna w Europie: Polska na dole rankingu

Arkadiusz Lorenc | 14.02.2017 | Wielka Brytania, Polska, Finanse

Nie we wszystkich państwach Europy obowiązuje płaca minimalna. Ale w tych krajach, które zdecydowały się ją wprowadzić, wysokość płacy minimalnej jest różna. Sprawdź, ile wynosi ona w Polsce, a ile w Wielkiej Brytanii! Różnica jest powalająca! Z danych zaprezentowanych przez Eurostat wynika, że różnica między płacą minimalną w Wielkiej Brytanii i w Polsce jest olbrzymia i wynosi prawie tysiąc funtów.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1292, dzisiaj: 2

Od kwietnia wzrost podatku Council Tax o 4,9%!

Arkadiusz Lorenc | 10.02.2017 | Lokalne, Finanse, Polityka

Mieszkańców East Riding czeka wzrost podatku miejskiego Council Tax. I to aż o prawie pięć procent! Nowa, podwyższona stawka podatku została zaakceptowana podczas wtorkowego spotkania East Riding Council. Warto podkreślić jednak, że zmiana dotyczy tylko właścicieli nieruchomości znajdujących się w kategorii „D”. Od kwietnia zapłacą oni 1323,47 funtów podatku Council Tax. To o 62,90 funta więcej niż dotychczas! W East... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1542, dzisiaj: 2

Szybki, pewny i tani sposób na przesłanie pieniędzy do Polski

Marta Jabłońska | 06.02.2017 | Wielka Brytania, Polska, Finanse

Pieniądze można z UK do Polski przesyłać na wiele sposobów. Na przykład przez bank. Tyle tylko, że taka usługa będzie w banku słono kosztować. Wielu z nas przesyła zarobione na Wyspach pieniądze do Polski. Nasza wypłata okupiona jest ciężką pracą. Szkoda byłoby wydawać sporą jej część na opłaty bankowe. Warto zatem znaleźć inny sposób na wysyłanie gotówki do rodziny w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1168, dzisiaj: 4

Jesteś rodzicem? Sprawdź, jakie zmiany czekają Cię w tym roku!

Arkadiusz Lorenc | 30.01.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Zasiłki

Bieżący rok to czas zmian w Wielkiej Brytanii — przede wszystkim w zakresie regulacji prawnych, które wpływają na nasze finanse. Zmiany te odczują przede wszystkim rodzice. Sprawdź, na czym będą one polegać! Do tej pory system opłacania opieki nad dziećmi był na Wyspach stosunkowo skomplikowany. Rodzice mieli otrzymywać od pracodawcy tzw. vouchery, dzięki którym mogli płacić za nianię. Tyle tylko,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1687, dzisiaj: 0

Funt znów poszedł w dół. Kosztuje poniżej 5 zł!

Arkadiusz Lorenc | 18.01.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Finanse, Polityka

W poniedziałek funt szterling stracił na wartości ponad 1 proc. i jego kurs w stosunku do złotówki to 4,96. To wynik pojawienia się kolejnych informacji dotyczących szczegółów Brexitu. Na jesieni Wysoki Trybunał wydał orzeczenie, zgodnie z którym rząd UK nie ma prawa rozpocząć Brexitu bez zgody obu izb parlamentu. Od decyzji sądu odwołał się rząd Theresy May. Wiadomo już, że... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 823, dzisiaj: 1

Strona 1 z 271 2 3 27

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności