emigracja

Parlament: Nie ma gwarancji praw dla imigrantów!

Arkadiusz Lorenc | 15.03.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja, Polityka

Obie izby brytyjskiego parlamentu odrzuciły poprawki do ustawy o Brexicie, na mocy których Theresa May miała zagwarantować prawa imigrantom mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Poprawki do ustawy o Brexicie zakładały między innymi, że w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia procesu Brexitu brytyjska premier musiałaby zagwarantować imigrantom mieszkającym obecnie na Wyspach prawa do pozostania tam i życia na określonych warunkach. Zakładały również,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1971, dzisiaj: 8

Home Office masowo odrzuca wnioski o rezydenturę!

Arkadiusz Lorenc | 01.03.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Jak ujawnił The Guardian, w drugiej połowie 2016 roku urzędnicy Home Office odrzucili ponad jedną czwartą wszystkich wniosków o stałą rezydenturę. W ciągu ostatnich dwóch kwartałów ubiegłego roku liczba wniosków o rezydenturę w Wielkiej Brytanii złożonych przez obywateli innych państw Unii Europejskiej, które urzędnicy Home Office rozpatrzyli odmownie, wyniosła 12 800. Do tego doliczyć należy także ponad 5 000 wniosków,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2209, dzisiaj: 2

Minister Rudd ostrzega: To już koniec swobodnego przepływu osób!

Arkadiusz Lorenc | 28.02.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

To niezbyt dobra wiadomość — brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd powiedziała podczas wywiadu telewizyjnego, że swoboda przepływu osób do i z Wielkiej Brytanii, jaką obecnie znamy, już wkrótce się zakończy. Minister Rudd powiedziała w wywiadzie dla telewizji ITV, że swoboda przepływu osób obowiązuje tak długo, jak długo Wielka Brytania pozostaje członkiem Unii Europejskiej. Po Brexicie najprawdopodobniej zostanie ograniczona. Tym... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2337, dzisiaj: 1

Jeden dzień bez imigrantów — akcja już w poniedziałek!

Arkadiusz Lorenc | 17.02.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Na najbliższy poniedziałek 20 lutego zaplanowano ogólnobrytyjską akcję proimigracyjną „One Day Without Us” — „Jeden dzień bez nas”. Sprawdź, o co chodzi i dołącz się! Po referendum w sprawie Brexitu nasiliły się w Wielkiej Brytanii nastroje antyimigranckie. Dochodziło i nadal dochodzi na Wyspach do incydentów o charakterze rasistowskim. Wszystko to powoduje, że imigranci, których w UK mieszkają miliony, czują się... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 5146, dzisiaj: 5

Polskie tradycje upamiętniania zmarłych – weź udział w badaniu!

Marta Jabłońska | 31.01.2017 | Wielka Brytania, Polska, emigracja, Kultura

Podejście do śmierci i sposobów jej upamiętniania w brytyjskim społeczeństwie znacznie się zmieniło w ostatnich latach. Część Polaków mieszkających w UK także zmieniło sposób upamiętnienia bliskich, czerpiąc ze zwyczajów powszechnych na Wyspach. Weź udział w badaniu na ten temat! Dr Lisa Dikomitis z Keele University oraz dr Marcin Biernat z University of Hull prowadzą badania wśród polskiej społeczności w Hull... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 528, dzisiaj: 1

Nie będzie deportacji!

Arkadiusz Lorenc | 26.12.2016 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Brytyjski rząd ma natychmiast przestać mówić o ewentualnej deportacji milionów imigrantów z Unii Europejskiej — orzekła specjalna komisja parlamentarna. Posłowie należący do specjalnej komisji powołanej w celu sprawdzenia, czy możliwa jest deportacja około trzech milionów imigrantów z krajów Unii Europejskiej, orzekli, że jest to absolutnie niedopuszczalne. Takie rozwiązanie — zdaniem parlamentarzystów — byłoby niezgodne z prawami człowieka. Niewłaściwe jest też... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1926, dzisiaj: 1

Parlamentarzystka do imigrantów: zbierajcie dokumenty potwierdzające rezydenturę!

Arkadiusz Lorenc | 17.12.2016 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Brytyjska parlamentarzystka z Partii Pracy, Helena Kennedy, zwróciła się do imigrantów, prosząc ich o zbieranie dokumentów na potwierdzenie ich rezydentury w Wielkiej Brytanii w okresie sprzed referendum w sprawie Brexitu. Kennedy jest przewodniczącą komitetu ds. Unii Europejskiej w Izbie Lordów w parlamencie UK. Radzi imigrantom, by zbierali wszelkie dokumenty, które potwierdzą, że mieszkali na Wyspach jeszcze przed czerwcowym referendum w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1470, dzisiaj: 1

Specjalne dokumenty dla imigrantów z UE? Możliwe!

Arkadiusz Lorenc | 11.12.2016 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Szefowa Home Office Amber Rudd powiedziała, że nie wyklucza możliwości wprowadzenia dla imigrantów z Unii Europejskiej mieszkających na Wyspach specjalnych dokumentów, które potwierdzą ich tożsamość i status imigranta. Pomysł wprowadzenia specjalnych dokumentów dla imigrantów jako pierwszy wysunął poseł brytyjskiej Partii Pracy, który powiedział, że konieczne jest wprowadzenie dokumentów pozwalających odróżnić imigrantów, którzy wjechali do UK na starych zasadach od tych,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1236, dzisiaj: 0

Polacy w Wielkiej Brytanii – weź udział w badaniu

Arkadiusz Lorenc | 09.12.2016 | Wielka Brytania, Polska, emigracja, Polityka

Dr Ian Fitzgerald z Northumbria University i dr Rafał Smoczyński z Polskiej Akademii Nauk przeprowadzili badania naukowe, w których pytali imigrantów m.in. o to, jak czują się w Wielkiej Brytanii. Badania są kontynuowane. Możesz wziąć w nich udział! Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu. Ankietę znaleźć można pod tym linkiem. Przyczynkiem do rozpoczęcia badań na temat stosunku Brytyjczyków do imigracji... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1630, dzisiaj: 0

Ministrowie naciskają na May w sprawie imigrantów

Arkadiusz Lorenc | 07.12.2016 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Brytyjscy ministrowie coraz mocniej naciskają na premier Theresę May w sprawie imigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii. Podkreślają, że muszą oni pozostać w kraju, jeśli Brexit ma się odbyć bez uszczerbku dla gospodarki. Eksperci szacują, że na Wyspach mieszka nawet do 7 milionów imigrantów. Wielu z nich to ludzie niewykwalifikowani, którzy gotowi są podjąć się pracy, do jakiej nie są skorzy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1048, dzisiaj: 0

Strona 1 z 251 2 3 25

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności