emigracja

Rząd UK będzie odbierać prawa imigrantom!

Arkadiusz Lorenc | 23.07.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja, Polityka

Brytyjskie media donoszą, że rząd UK nie zamierza zapewnić praw imigrantom z Unii Europejskiej mieszkającym na Wyspach. Dlatego jeśli pojedziesz na jakiś czas do Polski, choć na stałe mieszkasz w UK, możesz mieć problem z powrotem do UK! Prawa imigrantów w UK i Brytyjczyków mieszkających poza granicami Wielkiej Brytanii to jeden z najtrudniejszych tematów podczas trwających d jakiegoś czasu negocjacji... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2558, dzisiaj: 0

Ważne! Theresa May gwarantuje prawa dla obywateli UE. Ale nie dla wszystkich!

Arkadiusz Lorenc | 23.06.2017 | Wielka Brytania, Polska, emigracja, Polityka

Brytyjskie media poinformowały w czwartek, że premier Theresa May zagwarantuje prawa obywatelom Unii Europejskiej mieszkającym na Wyspach. Tyle tylko, że na przywileje liczyć będą mogli tylko ci, którzy w Wielkiej Brytanii mieszkają przynajmniej od jakiegoś czasu — i potrafią to udokumentować. Theresa May powiedziała w czwartek, że ma dla imigrantów z krajów Unii Europejskiej „uczciwą i poważną ofertę”, dzięki które... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2575, dzisiaj: 0

Home Office pobiera opłaty za… maile od Polaków i innych imigrantów!

Arkadiusz Lorenc | 08.06.2017 | Wielka Brytania, emigracja, Finanse, Polityka

Jak donosi portal Polemi, jeśli chcemy, żeby urzędnicy Home Office zajęli się naszą sprawą, musimy wysłać e-mail. Tyle tylko, że żeby został on przeczytany, należy uiścić opłatę. Co ciekawe, od Brytyjczyków za maile nikt nie pobiera pieniędzy. Polemi, powołując się na The Independent, informuje, że opłata za odczytanie maila przez urzędników Home Office i zajęcie się opisywaną w nim sprawą... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1955, dzisiaj: 1

May: ograniczymy imigrację do kilkudziesięciu tysięcy rocznie

Arkadiusz Lorenc | 25.05.2017 | Wielka Brytania, emigracja, Polityka

Brytyjska premier Theresa May zakomunikowała w manifeście wyborczym Partii Konserwatywnej, że zamierza ograniczyć imigrację na Wyspy do kilkudziesięciu tysięcy osób rocznie. Theresa May planuje także wprowadzić opłatę w wysokości 2 tys. funtów rocznie w ramach „Immigration Skills Charge”, którą uiszczać będą musieli pracodawcy zatrudniający wysoko wykwalifikowanych imigrantów. System ten działa już od kwietnia tego roku, ale dotychczas opłata ta wynosiła... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2147, dzisiaj: 1

Polacy masowo emigrują do UK. Chcą zdążyć przed Brexitem!

Arkadiusz Lorenc | 11.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, emigracja

Badania przeprowadzone przez Work Service pokazują, że Wielka Brytania stała się ponownie najpopularniejszym kierunkiem emigracji dla Polaków. W raporcie „Migracje Zarobkowe Polaków” czytamy, że aż 19 proc. Polaków planujących emigrację zarobkową deklaruje chęć wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku podobną deklarację składało tylko 14 proc. osób. Ponad połowa naszych rodaków z tej grupy zaznacza, że chce zdążyć... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1686, dzisiaj: 0

Pilna sprawa konsularna? W końcu załatwisz ją bez problemu

Arkadiusz Lorenc | 25.04.2017 | Wielka Brytania, Polska, emigracja

Niezależnie, czy chodzi o wydanie paszportu, czy inną nagłą sprawę. Po wielu latach Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z polskimi jednostkami konsularnymi w Wielkiej Brytanii uruchomiło Centrum Informacji Konsularnej oraz Zintegrowany Telefon Dyżurny. Dotychczas z załatwieniem pilnej sprawy w konsulacie w czasie dni wolnych od pracy lub wieczorami i w nocy, trzeba było poczekać do otwarcia placówki. Teraz można skorzystać... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2120, dzisiaj: 0

Parlament: Nie ma gwarancji praw dla imigrantów!

Arkadiusz Lorenc | 15.03.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja, Polityka

Obie izby brytyjskiego parlamentu odrzuciły poprawki do ustawy o Brexicie, na mocy których Theresa May miała zagwarantować prawa imigrantom mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Poprawki do ustawy o Brexicie zakładały między innymi, że w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia procesu Brexitu brytyjska premier musiałaby zagwarantować imigrantom mieszkającym obecnie na Wyspach prawa do pozostania tam i życia na określonych warunkach. Zakładały również,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2477, dzisiaj: 2

Home Office masowo odrzuca wnioski o rezydenturę!

Arkadiusz Lorenc | 01.03.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Jak ujawnił The Guardian, w drugiej połowie 2016 roku urzędnicy Home Office odrzucili ponad jedną czwartą wszystkich wniosków o stałą rezydenturę. W ciągu ostatnich dwóch kwartałów ubiegłego roku liczba wniosków o rezydenturę w Wielkiej Brytanii złożonych przez obywateli innych państw Unii Europejskiej, które urzędnicy Home Office rozpatrzyli odmownie, wyniosła 12 800. Do tego doliczyć należy także ponad 5 000 wniosków,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2890, dzisiaj: 1

Minister Rudd ostrzega: To już koniec swobodnego przepływu osób!

Arkadiusz Lorenc | 28.02.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

To niezbyt dobra wiadomość — brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd powiedziała podczas wywiadu telewizyjnego, że swoboda przepływu osób do i z Wielkiej Brytanii, jaką obecnie znamy, już wkrótce się zakończy. Minister Rudd powiedziała w wywiadzie dla telewizji ITV, że swoboda przepływu osób obowiązuje tak długo, jak długo Wielka Brytania pozostaje członkiem Unii Europejskiej. Po Brexicie najprawdopodobniej zostanie ograniczona. Tym... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2851, dzisiaj: 0

Jeden dzień bez imigrantów — akcja już w poniedziałek!

Arkadiusz Lorenc | 17.02.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Na najbliższy poniedziałek 20 lutego zaplanowano ogólnobrytyjską akcję proimigracyjną „One Day Without Us” — „Jeden dzień bez nas”. Sprawdź, o co chodzi i dołącz się! Po referendum w sprawie Brexitu nasiliły się w Wielkiej Brytanii nastroje antyimigranckie. Dochodziło i nadal dochodzi na Wyspach do incydentów o charakterze rasistowskim. Wszystko to powoduje, że imigranci, których w UK mieszkają miliony, czują się... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 6292, dzisiaj: 0

Strona 1 z 261 2 3 26