emigracja

Polacy masowo emigrują do UK. Chcą zdążyć przed Brexitem!

Arkadiusz Lorenc | 11.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, emigracja

Badania przeprowadzone przez Work Service pokazują, że Wielka Brytania stała się ponownie najpopularniejszym kierunkiem emigracji dla Polaków. W raporcie „Migracje Zarobkowe Polaków” czytamy, że aż 19 proc. Polaków planujących emigrację zarobkową deklaruje chęć wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku podobną deklarację składało tylko 14 proc. osób. Ponad połowa naszych rodaków z tej grupy zaznacza, że chce zdążyć... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1199, dzisiaj: 23

Pilna sprawa konsularna? W końcu załatwisz ją bez problemu

Arkadiusz Lorenc | 25.04.2017 | Wielka Brytania, Polska, emigracja

Niezależnie, czy chodzi o wydanie paszportu, czy inną nagłą sprawę. Po wielu latach Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z polskimi jednostkami konsularnymi w Wielkiej Brytanii uruchomiło Centrum Informacji Konsularnej oraz Zintegrowany Telefon Dyżurny. Dotychczas z załatwieniem pilnej sprawy w konsulacie w czasie dni wolnych od pracy lub wieczorami i w nocy, trzeba było poczekać do otwarcia placówki. Teraz można skorzystać... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1602, dzisiaj: 0

Parlament: Nie ma gwarancji praw dla imigrantów!

Arkadiusz Lorenc | 15.03.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja, Polityka

Obie izby brytyjskiego parlamentu odrzuciły poprawki do ustawy o Brexicie, na mocy których Theresa May miała zagwarantować prawa imigrantom mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Poprawki do ustawy o Brexicie zakładały między innymi, że w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia procesu Brexitu brytyjska premier musiałaby zagwarantować imigrantom mieszkającym obecnie na Wyspach prawa do pozostania tam i życia na określonych warunkach. Zakładały również,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2072, dzisiaj: 0

Home Office masowo odrzuca wnioski o rezydenturę!

Arkadiusz Lorenc | 01.03.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Jak ujawnił The Guardian, w drugiej połowie 2016 roku urzędnicy Home Office odrzucili ponad jedną czwartą wszystkich wniosków o stałą rezydenturę. W ciągu ostatnich dwóch kwartałów ubiegłego roku liczba wniosków o rezydenturę w Wielkiej Brytanii złożonych przez obywateli innych państw Unii Europejskiej, które urzędnicy Home Office rozpatrzyli odmownie, wyniosła 12 800. Do tego doliczyć należy także ponad 5 000 wniosków,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2375, dzisiaj: 5

Minister Rudd ostrzega: To już koniec swobodnego przepływu osób!

Arkadiusz Lorenc | 28.02.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

To niezbyt dobra wiadomość — brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd powiedziała podczas wywiadu telewizyjnego, że swoboda przepływu osób do i z Wielkiej Brytanii, jaką obecnie znamy, już wkrótce się zakończy. Minister Rudd powiedziała w wywiadzie dla telewizji ITV, że swoboda przepływu osób obowiązuje tak długo, jak długo Wielka Brytania pozostaje członkiem Unii Europejskiej. Po Brexicie najprawdopodobniej zostanie ograniczona. Tym... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2430, dzisiaj: 0

Jeden dzień bez imigrantów — akcja już w poniedziałek!

Arkadiusz Lorenc | 17.02.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Na najbliższy poniedziałek 20 lutego zaplanowano ogólnobrytyjską akcję proimigracyjną „One Day Without Us” — „Jeden dzień bez nas”. Sprawdź, o co chodzi i dołącz się! Po referendum w sprawie Brexitu nasiliły się w Wielkiej Brytanii nastroje antyimigranckie. Dochodziło i nadal dochodzi na Wyspach do incydentów o charakterze rasistowskim. Wszystko to powoduje, że imigranci, których w UK mieszkają miliony, czują się... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 5751, dzisiaj: 2

Polskie tradycje upamiętniania zmarłych – weź udział w badaniu!

Marta Jabłońska | 31.01.2017 | Wielka Brytania, Polska, emigracja, Kultura

Podejście do śmierci i sposobów jej upamiętniania w brytyjskim społeczeństwie znacznie się zmieniło w ostatnich latach. Część Polaków mieszkających w UK także zmieniło sposób upamiętnienia bliskich, czerpiąc ze zwyczajów powszechnych na Wyspach. Weź udział w badaniu na ten temat! Dr Lisa Dikomitis z Keele University oraz dr Marcin Biernat z University of Hull prowadzą badania wśród polskiej społeczności w Hull... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 561, dzisiaj: 0

Nie będzie deportacji!

Arkadiusz Lorenc | 26.12.2016 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Brytyjski rząd ma natychmiast przestać mówić o ewentualnej deportacji milionów imigrantów z Unii Europejskiej — orzekła specjalna komisja parlamentarna. Posłowie należący do specjalnej komisji powołanej w celu sprawdzenia, czy możliwa jest deportacja około trzech milionów imigrantów z krajów Unii Europejskiej, orzekli, że jest to absolutnie niedopuszczalne. Takie rozwiązanie — zdaniem parlamentarzystów — byłoby niezgodne z prawami człowieka. Niewłaściwe jest też... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1982, dzisiaj: 1

Parlamentarzystka do imigrantów: zbierajcie dokumenty potwierdzające rezydenturę!

Arkadiusz Lorenc | 17.12.2016 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Brytyjska parlamentarzystka z Partii Pracy, Helena Kennedy, zwróciła się do imigrantów, prosząc ich o zbieranie dokumentów na potwierdzenie ich rezydentury w Wielkiej Brytanii w okresie sprzed referendum w sprawie Brexitu. Kennedy jest przewodniczącą komitetu ds. Unii Europejskiej w Izbie Lordów w parlamencie UK. Radzi imigrantom, by zbierali wszelkie dokumenty, które potwierdzą, że mieszkali na Wyspach jeszcze przed czerwcowym referendum w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1527, dzisiaj: 0

Specjalne dokumenty dla imigrantów z UE? Możliwe!

Arkadiusz Lorenc | 11.12.2016 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja

Szefowa Home Office Amber Rudd powiedziała, że nie wyklucza możliwości wprowadzenia dla imigrantów z Unii Europejskiej mieszkających na Wyspach specjalnych dokumentów, które potwierdzą ich tożsamość i status imigranta. Pomysł wprowadzenia specjalnych dokumentów dla imigrantów jako pierwszy wysunął poseł brytyjskiej Partii Pracy, który powiedział, że konieczne jest wprowadzenie dokumentów pozwalających odróżnić imigrantów, którzy wjechali do UK na starych zasadach od tych,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1297, dzisiaj: 5

Strona 1 z 251 2 3 25

Przewodniki


Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności