Edukacja

Wkrótce koniec zapisów do podstawówek!

Arkadiusz Lorenc | 30.12.2016 | Wielka Brytania, Edukacja, Szkoła

Jeśli twoje dziecko przyszło na świat między 1 września 2012 a 31 sierpnia 2013 roku, będzie musiało iść do szkoły w roku szkolnym 2017/2018. Sprawdź, do kiedy najpóźniej musisz zapisać je do podstawówki! Dzieci powinny zacząć naukę w szkole na jesieni. Rodzice mogą zdecydować jednak, że chcą, by ich pociecha poszła do szkoły nieco później, jeśli uznają, że tak będzie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 729, dzisiaj: 0

Brytyjskie nastolatki nie znają angielskiego!

Arkadiusz Lorenc | 02.12.2016 | Wielka Brytania, Edukacja, Szkoła

To szokująca wiadomość — w Wielkiej Brytanii szerzy się analfabetyzm! Badania przeprowadzone przez Cambridge Assessmen pokazały, że brytyjskie nastolatki nie potrafią poprawnie zapisać wyrazów nawet tak prostych jak „off”. Co jakiś czas w każdym kraju sprawdzana jest umiejętność pisania przez dzieci i młodzież. Dane można potem ze sobą porównać i opracować na tej podstawie wnioski. Czasem są one naprawdę szokujące.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1003, dzisiaj: 1

10. urodziny Polskiej Szkoły im. Ireny Sendlerowej w Hull

Marta Jabłońska | 13.10.2016 | Imprezy, Edukacja, emigracja, Szkoła

W ubiegłą sobotę (8 października) Polska Szkoła im. Ireny Sendlerowej w Hull obchodziła okrągłą, 10. rocznicę istnienia! Z tej okazji dyrekcja, a także Rada Rodziców przygotowała wspaniałą uroczystość. Polska Szkoła im. Ireny Sendlerowej w Hull powstała jesienią 2006 roku. Z inicjatywy kilku nauczycieli i rodziców już we wrześniu 2006 roku naukę w Szkole rozpoczęło 20 uczniów. Ze względu na coraz... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 992, dzisiaj: 0

Zmiany w brytyjskich szkołach!

Marta Jabłońska | 05.09.2016 | Wielka Brytania, Edukacja

Nie tylko polskie szkoły czekają zmiany. Brytyjski rząd również chce zreformować system edukacji. Będzie trudniej, bo poprzeczka zostanie podniesiona. Ale zmienią się także godziny zajęć szkolnych. Zajęcia w brytyjskich szkołach kończą się zazwyczaj o 15.30. Zupełnie jak sto lat temu. Tymczasem świat poszedł do przodu i w praktyce lekcje trwające tylko do 15.30 są sporym utrudnieniem dla rodziców, którzy z pracy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1857, dzisiaj: 1

Szok! Wyprawka szkolna kosztuje AŻ TYLE!

Arkadiusz Lorenc | 02.09.2016 | Wielka Brytania, Edukacja, Szkoła

Początek roku szkolnego w Wielkiej Brytanii już za pasem. Rodzice już martwią się o wyprawkę. I nic dziwnego, bo jej koszt może przyprawić o zawrót głowy. W ciągu minionych dziesięciu lat koszt zakupu wyprawki szkolnej wzrósł aż o 43%, obliczyli eksperci Nationwide Credit Card. Teraz rodzice muszą wydać na nią średnio £186,24. A jeśli mają kilkoro dzieci, ta kwota ulega... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1394, dzisiaj: 0

Przepełnione klasy w Hull. Jak można się uczyć w takich warunkach?

Arkadiusz Lorenc | 25.08.2016 | Lokalne, Edukacja, Szkoła

Jak podaje Daily Mail, niektóre szkoły w Hull borykają się z problemem zbyt dużej liczby uczniów. Klasy są przepełnione. Niekiedy dramatycznie, bo liczba uczniów dwukrotnie przekracza narzucone prawem limity. Jak można się uczyć w takich warunkach? Zgodnie z oficjalnymi danymi, w jednej ze szkół w mieście (St Richard's VC Academy przy Marfleet Lane w East Hull) liczba uczniów wyniosła 58.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 973, dzisiaj: 1

Skąd te samoloty w centrach handlowych w mieście?

Arkadiusz Lorenc | 21.08.2016 | Lokalne, Edukacja, Kultura, Wydarzenia

W centrach handlowych w Hull, podobnie jak w całym East Yorkshire, pojawiły się floty  papierowych samolotów. Sprawdź, o co chodzi! Papierowe samoloty zostały stworzone przez uczniów lokalnych szkół. 500 dzieciaków wykonało  modele, które można zobaczyć w centrach handlowych m.in. w Hull. To część projektu  artystycznego w ramach festiwalu poświęconego pilotce Amy Johnson — Amy Johnson Festival. Menadżer Princes Quay Shopping... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1104, dzisiaj: 0

Uczniowie będą poznawać w szkole historię Hull

Arkadiusz Lorenc | 30.07.2016 | Lokalne, Edukacja, Kultura, Szkoła

Przynajmniej w czterdziestu szkołach podstawowych w mieście wprowadzony zostanie program nauczania określany nazwą „Hull Curriculum”. Dzięki niemu dzieci od najmłodszych lat poznawać będą historię i kulturę miasta, w którym przyszło im żyć! Stworzenie sylabusa związane jest oczywiście z przyznaniem Hull tytułu Brytyjskiego Miasta Kultury 2017. Chociaż projekt powstał już dwa lata temu, to w szkołach program nauczania obowiązywać będzie dopiero... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 868, dzisiaj: 0

Skandalicznie niski poziom w szkole Archbishop Sentamu Academy!

Arkadiusz Lorenc | 08.07.2016 | Lokalne, Edukacja, Szkoła

Inspektorzy Ofsted odwiedzili szkołę średnią Archbishop Sentamu Academy w Hull w maju. A niedawno wydali opinię w sprawie placówki. Z dokumentu wynika, że aż w czterech z pięciu ocenianych obszarów szkoła nie spełnia wymogów! Od jakiegoś czasu szkoła średnia Archbishop Sentamu Academy przy Preston Road w Hull traci w ocenach inspektorów Ofsted. W 2014 roku w raporcie oceniono placówkę jako... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1106, dzisiaj: 0

Szkoły nieczynne we wtorek, bo nauczyciele strajkują!

Arkadiusz Lorenc | 04.07.2016 | Wielka Brytania, Lokalne, Edukacja, Szkoła

Na wtorek zaplanowano strajk nauczycieli w Wielkiej Brytanii. Z tego powodu wybrane szkoły w East Yorkshire będą nieczynne. Sprawdź, które, i wcześniej zapewnij opiekę swoim dzieciom! Protest pedagogów to spore utrudnienie dla pracujących rodziców. Ze względu na strajk nie będą oni mogli posłać swoich pociech do szkoły jak zwykle. Pedagodzy nie zamierzają jednak we wtorek pracować. Domagają się wyższych płac... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1655, dzisiaj: 0

Strona 1 z 161 2 3 16

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności