Biznes

W Beverley ma powstać olbrzymi park trampolinowy!

Arkadiusz Lorenc | 13.07.2017 | Lokalne, Biznes, Rozrywka

Firma Xtreme Bounce Revolutio poinformowała, że zamierza w Beverley otworzyć olbrzymi park trampolinowy. Miałby on znaleźć się w centrum handlowym Flemingate Centre. Inwestycja o wartości około 1,2 mln funtów przyczynić ma się do powstania 70 nowych miejsc pracy w regionie. Park trampolinowy wzmocniłby zatem lokalną gospodarkę poprzez poprawę sytuacji na rynku pracy. Ale jest jeszcze jeden ekonomiczny aspekt, który także... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 683, dzisiaj: 1

Przedsiębiorcy do władz miasta: zrekompensujcie nam straty!

Arkadiusz Lorenc | 11.04.2017 | Lokalne, Biznes, Finanse, Polityka

Przedstawiciele Federation of Small Businesses (FSB) zwrócili się do magistratu w Hull z prośbą o zrekompensowanie strat finansowych wynikających ze spadku sprzedaży w sklepach położonych w remontowanym od roku centrum Hull. Przedsiębiorcy posiadający sklepy czy salony usług w centrum miasta twierdzą, że w tej chwili wiele miejsc pracy, które tworzą, jest zagrożonych. W wielu przypadkach istnienie całych firm wisi na... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1194, dzisiaj: 0

Te firmy z Hull nie płacą pracownikom stawki minimalnej!

Arkadiusz Lorenc | 16.02.2017 | Lokalne, Biznes, Finanse

Cztery firmy z Hull nie płacą swoim pracownikom stawki minimalnej, która im przysługuje. Listę opublikowali urzędnicy Department for Business, Energy and Industrial Strategy (BEIS). Jakiś czas temu brytyjski rząd zdecydował o oficjalnym publikowaniu listy pracodawców, którzy zalegają z wypłatami pensji lub nie płacą tyle, ile za wykonywaną pracę powinni otrzymywać ich pracownicy. Ma to zniechęcić kolejne firmy do podobnych działań.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2815, dzisiaj: 0

Sprawdź, gdzie tanio kupić prawdziwą choinkę!

Arkadiusz Lorenc | 04.12.2016 | Lokalne, Biznes, Finanse

Zbliża się Boże Narodzenie. Najwyższa pora pomyśleć o świątecznych dekoracjach! Sztuczne choinki mają wiele zalet — ale nie mają zapachu! Sprawdź, gdzie w Hull dostaniesz prawdziwe drzewko! Homebase, Sainsbury's Way, Hull Homebase oferuje w tym roku wyjątkowo szeroki wybór drzewek świątecznych. Możesz wybrac choinkę, która odpowiada ci wysokością, kształtem, a nawet kolorem. W ofercie dostępne są także dekoracje, w tym... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 905, dzisiaj: 0

3 tys. nowych miejsc pracy powstanie w centrum Capitol Park!

Arkadiusz Lorenc | 01.12.2016 | Biznes, Finanse, Praca

Prace ruszają już wkrótce — władze wydały zgodę na wybudowanie w Goole (East Yorkshire) olbrzymiego centrum usługowego. A to oznacza, że powstanie tutaj przynajmniej 3 tysiące miejsc pracy! Już w lutym tego roku władze wydały oficjalne pozwolenie, które teraz potwierdzono. Oznacza to, że prace nad inwestycją o całkowitej powierzchni prawie 200 tys. metrów kwadratowych mogą ruszać. W Goole powstać mają... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1038, dzisiaj: 0

Rzecz o zmartwychwstawaniu naszego miasta

Arkadiusz Lorenc | 14.10.2016 | Wielka Brytania, Lokalne, Biznes, Kultura

Zgodnie z raportem UK Prosperity Index, Hull jest obecnie najgorzej prosperującym miastem w całej Wielkiej Brytanii. Ale już wkrótce może się to zmienić. Eksperci, którzy tak słabo ocenili Hull przyznając mu najmniej punktów spośród wszystkich 389 miast w Wielkiej Brytanii branych pod uwagę podczas tworzenia raportu, mówią wprost: Hull nie ma się najlepiej. Przyczyną takiej sytuacji naszego miasta jest upadek... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 934, dzisiaj: 0

240 tys. turystów i 400 miejsc pracy

Arkadiusz Lorenc | 31.08.2016 | Lokalne, Biznes, Praca

Jeśli plany wybudowania szklanej windy na szczyt mostu Humber Bridge zostaną zaakceptowane przez urzędników, przy obsłudze inwestycji pracować będzie 400 osób. Szacuje się także, że znacznie wzrośnie liczba turystów odwiedzających region. Nawet 240 tys. osób może korzystać z atrakcji i wjechać na poziom 150 metrów każdego roku, by podziwiać okolicę z takiej wysokości. Także obecność hotelu, centrum biurowego i kilku... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1083, dzisiaj: 0

Supermarkety Netto w Hull zostaną zamknięte!

Arkadiusz Lorenc | 11.07.2016 | Wielka Brytania, Biznes, Finanse

Jakiś czas temu pisaliśmy o wielkim powrocie supermarketów sieci Netto na brytyjski rynek, w tym do naszego miasta. Teraz jest już jasne — po zaledwie kilku miesiącach od otwarcia supermarkety zostaną zamknięte! Wielki powrót Netto na brytyjski rynek nastąpił w 2014 roku. Możliwy był dzięki temu, że właściciel sieci Netto, Dansk Supermarked, wszedł w spółkę z Sainsbury’s i utworzył pierwszy po krótkiej... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2174, dzisiaj: 0

Oszust rozsyła SMS-y do użytkowników hull.pl! Nie daj się nabrać!

macgreg | 08.07.2016 | Lokalne, Biznes, Policja

Przestrzegamy przed oszustem, który - korzystając między innymi z portali polonijnych - kontaktuje się z ogłoszeniodawcami w celu wyłudzenia pieniędzy! Oszust korzysta z różnych adresów emailowych między innymi: busariolabisi@gmail.com, imjohntatham13@gmail.com, cornwilliams34@gmail.com, justiceadams001@gmail.com, jack.nelson00007@gmail.com, jack.nelson000007@gmail.com, thomasfag07@gmail.com, mgrillete@gmail.com, mikewatts005@gmail.com, shallombill006@gmail.com, thomasfag7@gmail.com   Wyszukuje on ogłoszenia informujące o chęci sprzedaży jakiegoś towaru, następnie odpowiada na nie w języku angielskim wysyłając emaila z formularza... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 11072, dzisiaj: 0

Siemens znów rekrutuje. 100 nowych miejsc pracy!

Arkadiusz Lorenc | 30.06.2016 | Lokalne, Biznes, Finanse, Praca

W środę rozpoczął się kolejny etap rekrutacji do pracy w fabryce Siemensa w Hull. Fabryka rozpoczyna pracę już we wrześniu. W sumie liczba pracowników nowo powstałej fabryki przekroczy pół tysiąca. Szefowa działu kadr fabryki, Carolyn Woolway, powiedziała, że Siemens jest zaskoczony liczbą aplikacji, które spłynęły w odpowiedzi na pierwsze etapy rekrutacji. Okazało się bowiem, że w sumie było ich około... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2622, dzisiaj: 0

Strona 1 z 181 2 3 18

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności